Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko finansiranja biljka u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gigi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već 3 meseca se mučim oko akvarijuma i dosta sam novaca potrošio (bar mi se tako čini). Kupio sam akvarijum detetu da ne bih morao da kupim psa, pošto živim u stanu.

Ovi po radnjama me nasankali kao šarana, da pokupujem kojekavu opremu i stalno se vrtim u krug. Taman kada sam se malo "edukovao" sada treba da nabavim biljke. I sada gledam biljke koštaju više nego ceo akvarijum sa ribicama (struk od 200 din pa naviše). Pa ako neko ima rešenje kako da dekorišem pravim biljkama akvarijum, a da ne zapadnem u "finasijsku krizu". Piše kako se razmnožavaju odredjene biljke ali nema slike. Hoću da nabavim biljke za 500 do 1000 din, pa da ih umnožim (ako uspem).

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 7:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam jel si ti stavljao hranjivu podlogu kad si formirao akvarijum al koliko vidim najverovatnije nisi a biljke bez hranjive podloge slabo da uspevaju ima par njih koje mogu ali vecina ti zahteva hranjivu podlogu i prihranu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Gigi, bas smo vec dosta komentarisali ovde na forumu oko bilja i nemoj u pet-shopovima da kupujes bas zbog toga sto ce skuplje izaci nego ceo akvarijum.
Ovde na forumu ima dosta ljudi koji daju tako reci mix bilja nekad DZ a nekad za koju kinticu al to nece preci 500 din. Dosta njih u Ponudi stavljaju da imaju viska bilja. Prati tamo sta se desava pa mozda naletis na to sto tebi treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam hranljivu podlogu i ne stavljam CO2 i svetlo mi je slabo a imam dosta bilja koji su "zahtevni", i rastu bez ikakvog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino mogu da ti preporucim za pocetak da procitas sto vise teksta o biljkama i uslovima koji treba da se ispune kako bi one zdravo i pravilno rasle. Nemozes tek tako kupiti biljku i posaditi u podlozi a da pre toga neznas sta kupujes i neznas koji uslovi treba da se ispune za njen rast. Postoje nekoliko podela kod biljaka, ali da ja sad ne bih ovde drzao predavanje o svim tim podelama , preporucicu ti par tekstova da procitas i tako se upoznas sa osnovnim informacijama o istim , a kasnije kada se odlucis sta ces i kako ces, i ako ti nesto nije jasno, ili zelis da dopunis informacije, ti pitaj pa cemo ti pomoci ....

Bioloski tipovi biljaka
Sadjenje biljaka
Biljke gore - alge dole
Podloga za akvarijum
CO2 u akvarijumu
I pre svega Za pocetnike .... za pocetak ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gigi dali bih mogao da se strpis jedno mesec dana samo da mi se biljke malo bolje razmnoze imacu i od valisnerija gigantea do onih sitnih za tepihe!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gigi, ako si iz Bujanovca npr. i dodjes do mene bilo autom bilo busom opicices se od novca. Zato, predstavi se najpre u delu upoznavanje, pa nam lepo opises sta sve imas, aq dimenzije, svetlo, filtracija pa onda znamo kako da ti pomognemo ako smo u mogucnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

miroslav95, daj mi lat. naziv biljke "za tepih" koju ti imas. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Gigi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 6:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. U delu za upoznavanje sam se ukratko predstavio. Sve sam izcitao i bioloski deo i postavljanje i rasadjivanje. Prvo neznam nazive biljaka koje ovde ima da se kupe a i necu da im dajem pare jer su gulikoze, bar je situacijau Novom Sadu takva za struk bijke traze 100-500 din, a biljke su dzgoljave i neizgledaju nikako.
Jeste da sam detetu kupio akvarijum ali sada sam se ja zagrejao za akvaristiku. Vidim da u vezi istih tema ima razlicitih stavova sto je i normalno.
Moja ideja je bila da odem na Dunav i nadjem neke biljke tj., nesto da resim sam, pa u tom smislu su mi trebali saveti. Pa ako imate neke savete podelite ih samnom.
E imam jos jedno pitanje kako da stisam brujanje vazdusne pumpe, kao traktor se cuje??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavi ga na podlogu od sunđera, "ušuškaj" ga tako da sunđer upije vibracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam nesto malo marsilea hirsutue,HC-a,i jako malo (srednjeg bilja) tenellusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne uzimaj biljke iz Dunava, mozes da uneses neke patogene organizme u aq... Bolje uzmi po neki pelcer od kolega akvarista...stavi puno svetla i napravi CO2 reaktor sa kvascem... Ubrzo ces imati biljaka za bacanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gigi ... Akvarijumske biljke se takodje dele i po biotopu, sto znaci da rastu na razlicitim kontinentima ( a neke i na vise kontinenata ), i kao takve velika vecina je iz tropskih krajeva, sto podrazumeva i odredjenu temperaturu vode tj odredjene parametre vode. Ove nase recne biljke bujaju uglavnom preko leta i zahtevaju sasvim drugacije uslove u akvarijumu od ovih tropskih. Ako budes ubacio neku biljke u akvarijum rizikujes da ceo akvarijum zarazis i unistis. Ako si voljan da imas domace biljke i ribe onda na forumu mozes da nadjes temu o toj problematici i uslovima koje bi trebao da ispunis u akvarijumu za nas " biotop ".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gigi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nisam voljan da ubacujem nase biljke nego mi je palo napamet, ali ocigledno da je to glupost Smile) Zelim samo da zazelenim akvarijum ali da me neoderu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemora da znaci da je glupost. Ima lepih akvarijuma sa domacim biotopom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plutajuca biljka ili ne? Rooster Biljke 2 Pon Feb 07, 2022 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License