Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fish room by TeoDos Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto, prvi put da cujem i neko oprecno misljenje za glinu. Drzim ga vec nekih 6 meseci u 2 akvarijuma i nije mi nista promenilo, ali otom potom, videcemo.
Da, stavicu bilje, ali koje? Sta mi predlazes tj. sta mi svi predlazete?
Sto se tice sundjera pored taloznika, mislim da ga ima dosta, a pored toga jos jednom prodje kroz sundjere u onom delu pre ciste vode a ujedno i ova dodatna pumpa vrati ponovo deo vode i to tacno ispod oba crna sundjera koji se nalaze u srednjoj velikoj komori gde je da kazem bioloska koja jos nije kompletirana. Dobio sam od azazel-a dobar predlog da postavim jednu resetku ispod odliva i da preko nje stavim perlon vatu koja bi skupljala krupniju prljavstinu. Ma definitivno, sa ovom kolicinom filtera, coveku pada zilion varijanti na pamet.
Dosta sam se dvoumio da li da radim ovako sa busenjem dna ili da radim sistem sa secenjem ledja. I odlucio sam se na ovaj sistem jer sam hteo sto vise vode u akvarijumu, da sam radio drugacije, morao bih da stavljam uzi akvarijum, a ovaj sam maltene gurnuo do zida. Inace sad smisljam na koji nacin da ih sakrijem, pada mi na pamet da nadjem neke panjeve pa da ih nekako produbim i navucem preko cevi. To bi po meni bilo vrh. Nisam se mnogo sa tim zabavljao u glavi, ali nesto ce se smisliti. A sto se tice zacepljenja, zato sam i stavljao 2 cevi koje su precnika 32mm. Treba bas dosta toga da se potrefi pa da se zapuse obe. Sve u svemu, kako se bude sve razvijalo, tako ce biti i nekih izmena. Meni je zato i akvaristika zanimljiva, posle svih dnevnih obaveza, sednem i razgledam i smisljam sta i kako. Smile
E sad, jedno pitanje za tebe Noik. Volim ja vise ljudi da pitam za savet. Smile
Ubacio bih u ovaj akvarijum nekog od amerikanaca koji muljaju pesak po ustima. Znas vec na koje vrste mislim. Posto je stavljena sitna granulacija i oni bi tu dobro dosli. Najvise me interesuje da ne rastu previse i da nisu drkadzije tj. da mi Diskuse ne stresiraju i dovode u red. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 10:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je neko moje iskustvo sa glinenim kuglicama. Moguce da mi se zalomilo neko lose pakovanje, sta znam...
Za biljke imas dosta mogucnosti. Brzorastuce u svakom slucaju, mada sam najvise za alge scruber. Aquaponics sistem mi deluje zanimljivo u ovoj varijanti... uvek sveza hrana za Ancistruse Smile
Sundjera svakako ima dosta, ali mislio sam na onu povrsinu od nekih 5 cm na koju voda prvo nailazi kada krene iz taloznika. Prljavstina se najvise nagomilava u prvih nekoliko santimetara. Perlon vatu bi svakako predlozio i ispod sprej bara i na dno taloznika da lakse zadrzava prljavstinu.
Kod mene je varijanta busenja bocne strane pri vrhu. Van akvarijuma zauzima nekih 10-tak cm, a moze i manje ukoliko se koriste druge cevi. Stavio sam kanalizacione od 32 mm jer mi je bilo najlakse Smile
Cevke si mogao da ofarbas u crno. Varijanta sa panjem je odlicna ali treba malo srece naci takav komad.
Idealna riba za to, Geophagus parnaibae. Ne raste mnogo, nekih 12 cm, nije agresivna, cak i kad se mresti ne maltretira druge ribe (ustonosa)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze, veoma korisni saveti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da ispostujem one ljude koje zanima ovaj sistem filtriranja i da postavim ono sto sam ovih dana dodavao, prepravljao... Smile
Razmisljajuci koji od sistema za zdranje nitrata i ostalih stetnih tvari koje smetaju ribama, odlucio sam se za sada za Aquaponic sistem. Imam sve spremno za DIY varijantu Algae Scrubber-a, ali to ce za sad da saceka.
Ubacene su 2 vrste biljaka, odnosno tri ali tu trecu sam dobio na poklon od zene iz cvecare (rekla mi je latinski naziv ali nisam upamtio, deluje kao neki brsljen) da probam kako ce rasti u vodenoj kulturi uz obecanje da joj to javim, tvrdila je da nije otrovan. Smile

Ono za sta sam se ja odlucio je Spathiphyllum i Epipremnum.
Evo kako sad to izgleda:

Image

Image

Na ovoj fotografiji se vidi i levi deo iznad taloznika, u njega sam ubacio bio kugle (koliko sam imao za sada) i preko perlon vatu, neki manji Wet Dry sistem. Pored toga, prebacio sam onu dodatvu potapajucu pumpu koja je stajala u poslednjoj komori u ovu srednju komoru kako bi bilje imalo bolju cirkulaciju. Ova carapa desno (denitratna smola) je premestena u drugi filter jer smatram da ovde vise nece biti potrebna. Razmisljam se da li zbog bilja da dodam neku stedljivu sijalicu (6400K), jer sad je neka led traka (hladno bela).
Image

Image

Image

Za sad toliko. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast majstore, meni je aquaponic sistem vrh ( spojis lepo i korisno ) i sigurno bih ga uradio u nekoj varijanti kod sebe da sam ranije saznao za njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, meni se bas dopalo jer spojis lepo i veoma korisno.
Za ovu puzavicu Epipremnum sam dosta citao da je jako korisno drzati u stanu/kuci, zovu je i zlatna puzavica. Korisna za detoksikaciju vazduha i za uklanjanje formaldehida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam guglao za tu biljku pa da ti skrenem paznju!

Epipremnum je jaka penjačica koju uzgajamo kao kućnu biljku i može se uzgajati i za viseći rast kao pouzavica. Spada u porodicu Araceae i korisna je u kućama jer razgrađuje formaldehid i benzen koji npr. nastaje u dimu duhana, kod rada plinskih grijalica a imah ih i u bojama i sredstvima za čišćenje. Ipak, ovu biljku ne smijete držati u blizini kućnih ljubimaca jer su otrovne.

i sa drugog sajta:

Zlatna puzavica je poznata po svojoj sposobnosti da prečišćava vazduh. Ona upija formaldehid i mnoge štetne organske sastojke iz vazduha.

Svi delovi zlatne puzavice su otrovni za kućne ljubimce.


E sad ja nisam pametan a ti proveri da li je bezbedno drzati u vodi gde su ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da to vazi za konzumaciju lista, verovatno naglasavaju zbog papagaja koje drzimo kao kucne ljubimce pa vole da brste sve sto im padne pod kljun.

U aquaponic sistemima se dosta koristi. Na zalost ovaj sistem filtracije nije mnogo zastupljen kod nas i tesko je nesto vise saznati pa sam se dosta informisao po nekim stranim forumima i sajtovima.
Inace ovu puzavicu odavno koristi Noik u svojim sistemima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako, dok ne probam lava za mene je jagnje kralj zivotinja Smile , tako i sa diskusima dok ne vidim lepse od tvojih ti si za mene kralj diskusa ovde i znam koliko ih volis i trudis se oko njih i njihove promocije pa me zbog citiranog dela uhvatila panika Smile

Doksas ::


Svi delovi zlatne puzavice su otrovni za kućne ljubimce.


E sad, ako je to vec provereno i koristi se onda super Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaha... Hvala lave za ovo misljenje o meni. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sta TeoDos defeinitivno si "majka" Smile

Svaka cast na ovome, def prvi put ovo vidim u nekom od domacih akvairjuma na ovom forumu... izvinjavam se ako sam propustio neciji! Ako nije neki stek Wink sta je i cemu sluzi to u najlon carapi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sedi 2 Smile
Napisao sam u tom postu gde sam iznad fotografije objasnjavao. Denitratna smola koja nije vise tu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaa opet mi gledas kroz prste, stvarno si keva Smile hahahaaaa
Izvinjavam se sto ne citam temeljno...ponele me slike Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to zahvali Sera Boy-u i JBL Boy-u. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice ove biljke, imam je dugo u mojim akvarijumima i nikada nije bilo problema. Desi se da list istruli u vodi, da je Herosi pojedu, ali nikad nije bilo stete od nje. Po meni je dobitna kombinacija kada je jedan kraj zasadjen u zemlju, a drugi uronjen u akvarijum gde pusta korenje. Naravno i jako svetlo. Lisce bi trebalo da je van vode.
Aquaponics je odlican sistem, iako se prvenstveno u svetu koristi za proizvodnju hrane (cak po nekima, bolji prinos nego klasicno uzgajanje na zemlji). Moze da nadje jako dobru primenu u akvaristici. Lepo i korisno sto rekoste. Ima po youtube-u gomila klipova kako su objedinili sisteme, hranite ribe i berete zelenis, medjutim nesto mi se i ne svidja kako su odradili. Smile Sump filter je super stvar zato sto pruza mnogo mogucnosti eksperimentisanja sa ovim sistemom. Sump u kombinaciji sa top filterom(samo za biolosku filtraciju) jos vise... Very Happy
Drago mi je da se TeoDos odlucio za ovu varijantu. Da vidimo kako ce izgledati kad se jos malo razlista Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fish tank water cleaner. Besederproducts Hemija 0 Čet Jul 02, 2020 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Giant fish store Vukolic.Igor Razno 3 Sub Sep 07, 2019 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish World Q&A (Vi pitate, mi odg... Fish World Fish World 0 Sub Sep 01, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pipe fish Salvatoree Ribe 0 Pon Jun 25, 2018 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License