Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Juwel RIO 300 White Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili si se zeznuo oko dimenzija, ili oko litraze Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oko dimenzija, rio 300 je 121 cm duzina Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve extra odradjeno! Postolje profi, zao mi sto se ne setih na vreme kao i ti da uvucem konstrukciju kako bi mogle da stanu sarke a kako bi vrata pokrivala kant! Svaka cast def si na sve mislio!

Planiras jos sta od harda i bilja?

Pozdarv i dobro nam dosao Bravo

Mala sala...
Nebojsa.85 - sera boy
Žarke - jbl boy
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xaxaxa Smile sta vi imate protiv sere i jbl-a Smile imam ja i kineza bree Smile

Ne salu na stranu, Zare pre svega dobro nam dosao na forum, aq za sad izgleda brutalno, sve pohvale za opremu i za pedantnost, pretpostavljam da ce ti diskusi biti fokus, da neces toliko na bilje obracati paznju, pa me zanima zasto 4x54w i zasto co2? ili planiras ipak da se okusas i da uklopis nekako neko bilje i diskuse?

Kad moze ganster i teo da furaju bilje i diskuse, mozes i ti Smile

jedva cekam sledece fotke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao ljudi sry zbog dimenzija, mislio sam ispočetka Rio 400.... mora da mi je negdje u dubini žao što nije mogao stati hehe

tako je Rio 300 je 121 duljina... Very Happy

...........................................
Da Rio 300 je 4x54W sa dvije konzole koje su ujedno i poklopac, najrađe bi jednu izvadio da ostane 2x54x na sredini al nemoguće jer ide konzola pa onda onaj poklopac pa konzola pa poklopa, a nešto nemam volje da DIY odmah radim po njemu,

Bilje koje sam naveo je to koje će biti unutra, ništa posebno.... CO2 je tu radi postizanja PH od 7 ili malo ispod. Kod nas u Mostaru je KH na 8 pa je izvedivo, uzet ću i jbl ph controler uskoro pa će on to regulirati kako treba za sada ću na tajmer i sa dropccheckerom "stelit" na ph 7 il malo ispod.

E sad vezano za jaku rasvjetu, jeste prejaka je za diskuse jako jako... al evo uzeo sam Sylvaniu natans da prekrije površinu brzorastuća je i bit će to brzo pa će svjetlo malo prigušiti; a reflektore neću stavljat sigurno.

Sad kako će to biti vrijeme će reći, tek je 4. dan hehhe

Hvala ljudi na komentarima baš ste extra..... Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko bi ti se uklopilo u ono sto si zamislio, ali i kriptokorina usterijana takodje lepo prekrije povrsinu i napravi " 'ladovinku ". A jos se i onako lepo lagano viori pod talasima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vjeruješ da sam mislio ili nju ili Valisneriu giganteu i odusta i odlučio se za stargrass u pozadini sa plutajućom, e sad vidjet ću možda je čak i ubacim... sad si me poljuljao.. a mislio sam neću čeprkati više Rolling Eyes Rolling Eyes Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ce do kraja da bude Space Shuttle, sta si sve nabrojao od tehnike. Smile
Sta ces stavljati od filtracionog materijala u kanister filtere? Verujem da ces neke (Sera Boy) raspametiti kad saznaju. Smile

Pratimo dalji razvoj situacije. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

EHEIM 4+ 600 ima 4 košare, u prve dvije (sa dna) je bilo nekih valjčića plastičnih i to sam sklonio i natrpao sa sera siporaxom i tropica poro ringovima , treća kosara odozdo od eheima što je došlo s filterom materijal onako dobar i 4 košara odozdo eheimov top bio materijal i vata na vrhu...

Dva jbl-a tri košare pune sere siporaxa i donja je samo gruba spužva i preko nje vata da što čišća voda udara bio medij... to je to...

Eheim čistim ili čistit ću svak 3 mjeseca, a jbl svaki mjesec po jedan.... mjenjati finu vatu ovu što ide na grubu spužvu radi boljeg protoka i to je to.
Wink Wink Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
a vidi se da nisi zalio pare na opremu.

Baš to Very Happy
Pozdrav i dobro došao i sa moje strane,biće ovo uzbudljivo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žarke ::
EHEIM 4+ 600 ima 4 košare, u prve dvije (sa dna) je bilo nekih valjčića plastičnih i to sam sklonio i natrpao sa sera siporaxom

Dva jbl-a tri košare pune sere siporaxa i donja je samo gruba spužva i preko nje vata da što čišća voda udara bio medij... to je to...


Eto ti Teo xaxaxa Razz Very Happy srce mi puno, sto zna decko sta valja Smile siporax mamaaaa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to ce da izbaci kad nabavi JBL, to je trenutno stavio. Ti si Sera Man. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehehe, ma sve je to manje više jaje jajetu... mislim siporax, poro rings ot tropica, micromec, eheim bio substrat pro...

Bitno je po meni da je voda što čišća prije nego udari odabrani bio medij.... tu je ključ iz mog iskustva, dobra mehanička pa presijeć s vatom ( ja koristim JBL Symec, i rezem na željenu dimenziju, i bacam nakon mjese-dva)... jer znaju ove fine čestice prljavštine začepit ove gore bio medije i onda pada efikasnost drastično.

Sinoć sam ugradio CO2 bocu od 5kg i prateću opremu, morao sam rezat s pilom pod od postolja da je ubacim u izrezani krug, ne stane drugačije. I montirao sam JBL UV 11W vidi se iza e901 na slici. Ona čeka ovaj drugi e901 koji je na karantenskom s diskusima i geophagusima. Morat ću na UV-u radit T premosnice sa brzom spojkom da smanjim protok kroz UV na 150-250 l/h inače od ubijanja klica, bacila ništa....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma lepo ja kazem, Space Shuttle, sve lepo, pedantno, cisto i sa full opremom. Na'ranis ribe i nista ne diras. Smile

Reci mi koliko imas iskustva sa UV filterom? Zanima me koliko je optimalno da on radi u toku 24h ili nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni i iz iskustva UV treba raditi (Ove jačine na ovaj akvarij) max 4-5h svaki dan po noći, ali sa obaveznim reguliranjem protoka kako proizvođač navodi.

To se da lako izvesti ili sa T skretnicama pa jedna spojka pa opet T i piči u akvarij, pa onda na spojnici kontrolirat koliko ide kroz glavno crijevo koliko skreće na UV.

Drugo, problem može biti kod gnojenja akvarija , jer UV eliminira željezo a također i Vitamine i većinu drugih aditiva, zato mislim da nije ok da radi 24/7..... navode svugdje kao radi ona non stop u akvarijima itd itd...al to su skoro pa 99% morski akvariji.

Ona sama po sebi nije potrebna ako je akvarij zdrav i uravnotežen, al eto imao sam do sad iskustva i mislim bolje sprječiti nego lječiti a pošto sam evo u sastavljanju svega i već sam bacio nekih para bacio sam i na UV.

Konkretno radit će kod mene od 02.00 do 07.00 ujutro,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License