Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povoljne cijene na aliexpresu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto pise u naslovu, ja sam vec narucio... Cool
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 2:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je kao da u columbiju odes i kupis koku a ne kod nas Very Happy zaobidjes posrednika... samo pazi desava se da ne dostave ali imas reklamacije i reklamacije i na proizvod kad ti stigne ako je ostecen...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa-Perla ::
To ti je kao da u columbiju odes i kupis koku a ne kod nas Very Happy zaobidjes posrednika... samo pazi desava se da ne dostave ali imas reklamacije i reklamacije i na proizvod kad ti stigne ako je ostecen...

mozes pogledati za narucivanje svi su pozitivni komentari Smile
Ja stalno nesto narucujem sa aliA Smile Smile nesto stigne brzo, nesto kasni ali ovo za aq mi se kao Ok pokazalo Very Happy narucivao sam do sad potpone filtere i dobri su...aj probacemo sad ovo Smile dako mi ne slome grijac Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, sto se tice grejaca to je mala razlika u ceni za to da nemas garantni rok koji je kod nas zakonski 2 godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stizu stvari u proseku za 3 nedelje. Jedino je sada bila Nova godina kod njih, pa ce sve da se transportuje nekoliko nedelja duze.
Inace tako od 2,5 do nekih 4 nedelje. Ja ovde sa kolegama sa posla dosta narucujem, uglavnom neke sitnice.
Nepoznanica ti je i trosak koji ti nasa posta obracuna.
Na sitnice koje su male i staju u pismo, npr USB fles memorija ti nece nista naplatiti, ali na neke vece stvari koje treba da otvore i pogledaju naplate par stotina dinara. Najvise sam platio 700 dinara za neku jaknu.
Znaci free shipping ti je od Kine do nase carine, ali odatle do tebe ne mora da bude. Mislim da ni oni sami ne znaju kako sta obracunavaju. Po zakonu do 50eura vredna roba ce ne carini, ALI ako je nesto blizu te cene nasi mogu da procene da Kinezi lazu, sto oni i rade u dogovoru sa tobom, pa sami "nekako" sracunaju vrednost posiljke i ako treba opale carinu.... Ovo je bitno ako narucujes skuplje stvarim tipa tableti koji su tamo dzabakana u odnosu na nase cene, a za ove stvari vezano za akvaristiku neces imati frku, eventualno 200,300 din postarinu nasu.
KAd je nesto slicna cena kao kod nas, npr ovaj grejac onda se ne isplati narucivati, pre svega zbog garancije. Ono sto se isplati je definitivno tehnika (tableti), neka garderoba, sitnije stvari tipa satovi, ramovi za naocare (primer titanijumski ram za 10 eura), razna bizuterija za zene itd. Imaju oni stalno neke akcije itd.
KAda se narucuje na veliko cesto bude bas bas jeftino. TO nasi trgovci rade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja porucujem na Aliexp. skoro svakog meseca, neke sitnice i sitniju robu, na pr. maske za telefon, priveske, fleške. Zena je poručivala takodle svašta nešto i iskustvo je da, ono što je veće, što ne staje u koverat običnog pisma, carina ne carini, ali obračuna PDV (naravno ne i uvek ali dešava se). To je ono sto kolega VIK u prethodnom postu kaže za 700 din.. Od prilike je mene tako uvek izlazilo ne bitno koliko sam nešti platio kinezu, carina sama opredeljuje vrednost robe po njihovim kriterijumima, pa onda na to obračuna 20% PDV. Pošta naplaćuje grubo oko 200 din svoje usluge ako je paket bio otvaran na carini.
Imam prijatelja koji je špediter i koji mi je često završavao stvari upravo u Savskoj gde stiže sva roba iz Kine (sada je to već na lakat krivini na starom novosadskom putu). Pričao mi je da dosta zavisi i od samog carinika, mnogi sitnije stvari samo propuste da i ne pogledaju, dok ima jedan carinik zovu ga "Joca skener", pored koga nece proci ni dugme, ako po zakonu podleže carinjenju. Wink
Za akvaristiku sam kupovao preko e-bay-a, mada takodje od kineza, ali je ispadalo jeftinije.
Možda nisam dosta napisao po temi ali eto da ljudi mogu da imaju predstavu o kupovini iz Kine i to šta ih čeka kod nas. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi sve Vas shvatam i razumijem, potpuno ste u pravu. Ali sa moje tacke gledista ovo je jeftino jer kod nas u CG, grijač ne možeš da kupiš ispod 9-10e, ovaj filter koji sam ja izbacio sa slikom je oko 7e, skoro u rangu potponog filtera nekog manjeg. Nadam se da ste me razumijeli. Neki forumaši su ovdje ovakve pravili od vodovodnih cijevi,,,ali eto čisto sam izbacio da neko može da kupi, ko nema u svom gradu pet šop ili ako su previsoke cijene kao kod nas.
Kad mi drug ide za Bg, stalno ga maltretiram da mi nesto kupuje u akavarijum centar, na glavu sam mu se popeo :/ :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam u ovoj i u onoj temi o eBay-u, uglavnom su ljudi pisali o cenama, carinama, porezima i postarini.
Ja bih postavio jedno pitanje, ne vezano za cene, ali vezano za on-line kupovinu:
Jel ima neko iskustva sa posiljkama, koje ne stizu?
Cekam par stvarcica, za koje sam pracenjem utvrdio da su u Srbiji, ali ne dolaze do mene (jedna cak 2,5 meseca).
Najveci problem je u onom medjunarodnom kodu za praenje, odnosno u njegovom formatu.
Kada zovem i raspitujem se, sluzbe me samo prebacuju jedna na drugu...
Siguran sam da ovde ima ljudi, koji su se susretali sa takvim problemima, pa me interesuje, kako su ih resavali, a da to nije povracaj novca, ili ponovno slanje.
Znaci, kako da pronadjem paket?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako nisu velike vrednosti, jednostavno digni ruke. Kad sa se raspitivao zbog istih problema, odgovor je uglavnom da se 'zagubilo'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskustvo sa alia u slicnim situacijama je bilo da su vratili pare za to sto nije stiglo uz to da ako ikad stigne posiljka vratimo pare koje su bile vracene.
I onda posle 5 meseci stigne konacno pakat, pa ih kontaktiras kako da im vratis pare, da ne ispadnes grbav.
Nasima negde zapadne paket verovatno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to pise negde u pravilima, da treba vratiti vracene pare, ili je to dogovor prodavac-kupac? Smile
Samo me zanima, gde to zapadaju ti paketi? To mora da je bas neka velika rupa... Smile
I znaci, nikada nisi uspeo nista uz urgencije, pozive i sl?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas pravi track kod ne postoji nacin da nadjes posiljku,dosta prodavaca na Aliju daje lazne kodove zato sto stede na postarini.Ja sam trazio paket preko poste,i njihov odgovor je bio da ne mogu da nadju gde je neka posiljka bez validnog track kod-a,to sto sam naveo ko prima paket,adresu...njima nista ne znaci.U takvim slucajevima trazi povrat novca,imao sam 3-4 takva slucaja i uvek sam dobio novac nazad i to 100%.Prvo kontaktiras prodavca ,ako se ne dogovorite pokrenes "dispute" i tad problem resava Aliexpress. Paket zapadne kod nekog postara koji odluci da se casti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2016 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to sa dispute je jasna prica. Kinezi su vrlo poslovni, sto se toga tice, nego mene zanima, da li postoji nacin da se borim sa ovim nasim pajserima. Meni treba to sto sam porucio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License