Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi skalara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
maleks




Registrovan: 23 Sep 2010
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedavno sam nabavio akvarijum i nakon formiranja naselio ga prvim ribicama. Evo već 2 meseca sve ide kako treba, ali imam jedan mali problem sa skalarima.
Naime, u prvoj turi sam ubacio dva manja skalara (oko 2 cm) i nakon par dana je jedan počeo da kljuca i tera drugog. Mislio sam da će možda ubacivanje još jednog smiriti strasti, ali...
U početku su oba stara skalara tukla novog, a nakon par dana se novi skalar sprijateljio sa jednim starim (sa onim koji je bio agresivan) i sada njih dvojica/dve (ne znam pol skalara) tuku onog starog (koji je i pre "dobijao po nosu").
Sada je situacija sledeća: stari agresivni skalar je dosta narastao (sad je oko 5 cm) i ne dira više nikog. Novi skalar pliva pored ovog velikog i non-stop juri onog trećeg. Ne da mu ni da jede, pa se brinem da će uginuti Sad
Jadničak uopšte ne napreduje i ostao je sitan (mislim da uopšte nije narastao za 2 meseca).
Interesuje me da li će se vremenom situacija popraviti ili da jadnička probam da udomim negde i ostavim samo ova dva skalara koji se slažu ?
Neki drugi predlog ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki akvarijum imas?
Kod skalara to zavisi od jedinke do jedinke. Pre sam imao 2 i toliko su se tukli da je jedan pokidao usta drugome.
Sada imam 2 i veci ponekad udari manjeg ali nista ozbiljno.
Najbolje je da poklonis tog treceg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalari su slepci, jako ih volim i planiram opet da ih ubacim u moje akvarijume ali kad se setim kakve sam probleme imao sa njima opet me teraju na razmisljanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
maleks




Registrovan: 23 Sep 2010
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2010 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najpre, hvala vam na odgovorima Smile
Akvarijum je mali (50 l), ali sam to uzeo samo za početak dok se učim. Planiram da uskoro napravim veći (oko 120 l), pa sam želeo da skalare premestim u njega kad malo narastu, ali sad razmišljam ima li smisla da se nerviram oko njih ? Verovatno ću prebaciti samo ova dva koja se slažu i neću dodavati nove. Šteta, jer mi se jako sviđaju Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam hteo skalare na keca da stavim u akvarijum, i vrlo verovatno cu to i uraditi, ali jesu vrlo zahtevni... Dosta sam istrazivao, i iskreno par ljudi mi je i ovde rekla, ali oni nisu bas najzahvalniji za pocetnike. Agresivni su za vreme parenja, jedu manje vise sve sto moze da im stane u usta, zahtevaju vece akvarijume lezu ikru itd itd. U principu ako hoces skalare mozes da se oprostis sa dosta interesantnih vrsta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neće da se mreste, čudno ponašanje sk... angelfishinheaven Filteri i pumpe 3 Čet Feb 11, 2021 10:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License