Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
GRBA
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2010
Poruke: 145
Lokacija: (Loznica)Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

komarci su komarci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis ... larve komaraca su lerve komaraca .... inace nije preporucljivo hraniti ribe ovim " letecim bodezima " ( komarcima ) a zbog mogucnosti raznih zaraza koje nose u sebi ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta da radim, kada ove moje ribe(Hokej tetre) neće da jedu Vipagran? Koju hranu da im dam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
malipirat
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2010
Poruke: 33

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas za pomoc...Imam 4 mala diskusa koji i nisu vise tako mali napreduju samo tako ,hranim ih govedjim srcem stim sto u njemu pravim mix koji bi i ja pojeo beli luka,grasak,oslic......ali oni sada nisu bitni....Uzo sam jos jednog diskusa koji je bio u prodavnici za ribice i stajao je sam pa mi bilo zao tako da sedi.....Uzo sam ga pre 4,5 dana i nece da prihvati hranu tj nece da jede,a sa ovim mojim se druzi i lepo se slaze iako je veci od njih....Otiso sam do lika u prodavnici i pitao ga cime ga je hranio jer ajde reko mozda je navikao na suvu hranu on rece da je jeo tetra diskus,ja mu kupih ali on opet nista...Sta bi moglo da bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se jos nije oslobodio jel desava se da riba nekada odbija hranu 20-tak dana ali nemoras se brinuti jel ako je riba zdrava i pre jela ona moze da izdrzi i do max 30 dana bez hrane da ne ugine Smile

Kod jednog mog poznanika on je kupio 2 diskusa i oni su isto odbijali oba da jednu jedno 15-tak dana ali kada su poceli da jedu sve do sada jedu sve redom sto im se ponudi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobzirom da imas Diskuse ne bih rekao da si pocetnik i da te muci ovako pocetnicko pitanje. U svakom slucaju trebao bi da si upoznat sa problemom zvanim transport i stres riba na novu okolinu i parametre vode.
Sobzirom da su Diskusi prelepe i zahtevne ribe, bilo bi lepo da nam prestavis akvarijum u podforumu Akvarijumi, i da nam se prestavis u Upoznavanje kako bi imali kakvu takvu sliku o tebi i tvojim iskustvima u svetu akvaristike ... Pozdrav i dobrodosao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam uzeo male diskuse od 2-3 cm oni su sutra dan vec jeli bez ikakvih problema al kad sa uzeo vece ili odrasle od 10-15cm velicine oni bogami nisu od mene uzimali hranu cak 2 nedelje dok se nisu navikli na mene i na okolinu oko sebe. Ne treba da brines sve ce on jesti samo da se navikne na okolnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malipirat
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2010
Poruke: 33

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto ovde postavljam link ali trenutno nemam slike da se predstavim pa evo jedan klip,uskoro uzimam aparat pa cu se detaljno predtsviti.....

http://www.youtube.com/watch?v=G5_pnlrfUNc

Znam ja da odbijaju hranu zbog stresa i sve to,ali mene je zbunilo to sto je on ovako veseo i pliva veselo kao da mu je sve lepo...cak i krene prema hrani ali je ne uzme ...pa sam se zato zabrinuo...Hvala ljudi jos jednom


Na snimku ga nema taj sto je problem a i ovi 4 su sad narasli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 58
Lokacija: Prijedor

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2010 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji diskusi su odbijali hanu par sedmica poslije transporta, to je normalna pojava.


Samo da prokomentarisem slike raznih hrana koje su neki clanovi postavili. Ne vrijedi navlaciti ogromne kolicine suhe hrane koja ce da stoji mjesecima i izgubi vecinu hranjivih sastojaka. Najbolje je imati dovoljno hrane za par mjeseci. Otvorena hrana vremenom "lapi"....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 3:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde u Beogradu mogu da kupim neko vece pakovanje hrane za ribice? Racunam da cu tako ustedeti na duze staze. Ako je problem u javnom reklamiranju neka mi neko napise na pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u Pet Centru na NBG.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije pametno kupiti veliko pakovanje hrane, ako nemaš uzgajivačnicu. Veliko pakovanje nemože brzo da se potroši, pa hrani često istekne rok upotrebe. Kad se pakovanje otvori, hrana gubi vitamine pa ubrzo bude "posna". Ako ribe duže vreme hraniš jednom vrstom hrane, porazboljevaće se, pa ćeš imati velike probleme. Mislim da je pametnije kupovati više manjih pakovanja različite hrane pa im davati svakog dana drugu hranu. Na hrani ćeš možda uštedeti koju stotinu dinara, a na kraju ćeš dati par hiljadarki da kupiš nove ribe, pa ti vidi koliko si uštedeo na kraju. AKo već želiš da uštediš novac, a da ribe zdravo hraniš, moj predlog ti je da im povremeno umesto kupljene hrane da ješ hranu iz kućne proizvodnje kao što je kuvani spanać, paprika, sojine ljuspice, goveđe srce i dr. Takva hrana je jeftinija a izuzetno je dobra za ribe, pa razmisli malo u tom pravcu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 6:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pametno zboris pa cu te i poslusati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Tamara :
Banovan
Banovan



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva su vasa iskustva sa hranom proizvodjaca dajana pet?uzela sam u pet centru veeliko pakovanje listica,koji su kao namenjeni zlatnim ribicama,a ustvari su klasicni listici,cini mi se boljeg kvaliteta u velikom pakovanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska, ta velika pakovanja jako dugo traju, a vremenom ta hrana izgubi kvalitet, proteine i sl, najbolje je kupiti male kolicine hrane koje mozes potrositi za mesec-dva. Slazem se sa tim da veca pakovanja ispadnu jeftinija ali... "Dajana pet" mi ne deluje kao ok hrana, bolje je kupiti neku ozbiljnijeg proizvodjaca (Sera, Tetra...), ili da im ti licno napravis hranu (to ce ti ispasti i jeftinije i ukusnije za ribe).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice,prirodna hrana tt Nikola Ishrana 10 Sub Nov 23, 2019 3:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License