Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Juwel RIO 300 White Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update stanja i nova riba, meni trenutno najljepsa

Stendker leopard snakeskin na 10-11 cm

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 10:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos malo jedna od leoparda, uzivo je zaista predobar
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Leo 🙄
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican je!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, stvarno odskače.... Nisam ga prije nikad vidio uzivo i evo ispadne mi lik mi proda uzima sebi na 15 cm mrijesni... Samo sjedim i gledam u njega hehe
Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije Diskus bezveze kralj slatkovodne akvaristike. Smile
Cime ti hranis tvoje ale?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranim ih 2 x na dan, jednom jedu mix govedje srce jednom izmiksam malo tropical discus gran D-50 plus, tropical D-AlLLIO PlUS i tropical Astacor i ubacim... Sad za sad je tako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi pored toga da im ubacis i nesto od smrznutih larvi komaraca (crvene, crne i bele), bice ti veoma zahvalni. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2016 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i hoću... zašto ne Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nezla
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2015
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

do pre par godina nisam nesto veleo ovako minimalni pristup postavke akvarijuma...sto sam stariji sve vise mi prija minimalizam... Very Happy
mora da je uzivancija dok se posmatraju ovako kraljevseke ribe...svaka cast za akvarijum jako lepo i pedantno skockano... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ekipa,

evo imam potrebu samo da kažem par stvari vezano za moj akvarij. Do sad sam zapazio dva problema na koja do sad nisam ja osobno nailazio jer nisam ni imao niti Geophagus red head tapajose niti UV.

Stvar je sljedeća,

za sve zainteresirane koji žele imati diskuse ne stavljajte geosa sa njima. Ja sam ih izbacio jer jednostavno su neumorni i pobjeđuju svaki put u utrci za hranom sa diskusima. Diskusi postaju sramežljivi i neće ni da se more više oko hrane. Geosi non stop vrludaju i čine diksuse nervoznima. Kad sam se riješio geosa diksusi su super ponovno i mogu jesti polako i na površini i na sredini akvarija a sada i na pijesku onako ćopati po malo kako to oni i rade, nitko im ne smeta.

Druga stvar, bilje mi je odlično raslo i kao što se vidi na slikama po dainma vidio se napredak. Kada sam počeo koristiti UV od 24:00 - 6:00 ujutro svaki dan (zamislite koji sam manijak svaki dan radilo) bilje je stalo i na prvu nisam znao do čega je dok naravno nisam shvatio da je UV lampa. Kada sam je ugasio evo već kroz para dana bilje ponovno kreće. Previše željeza očito neutralizira UV kao i ostalih stvari koje su između ostalog potrebne za rast bilja.

Uv sada palim samo nakon izmjene vode jednom tjedno 50% i to od 24:00-4:00 sa smanjenim protokm na filteru na minimalac da eto kao steriliziram jednom tjedno malo vodu bla bla... Wink

nadam se da neki budući "imaoc" akvarija neće napraviti moje greške....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi kojeg Geophagus-a. Smile
Ja sam licno poslusao druga clana Noika oko izbora i sad uzivam gledajuci ih kako vredno rade svoj posao po akvarijumu. Smile

Sto se tice te famozne UV lampe, ja sam ipak odustao od tog "cuda" tehnike. Sto sam vise ulazio u polemike oko istog i citajuci sto nase, sto strane forume, od lampe moze biti vise stete nego koristi.
Ako je filtracija odradjena kako treba, nema potrebe nista previse dodavati i eksperimentisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U potpunosti se slažem, ako je sve složeno i ako filteri rade kako treba uz održavanje akvarija baš nije potrebna, štoviše iz evo mog iskustva više uzima nego daje Wink...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaaa... da da zaboravio sam...

a koji bi to bili geosi ako nije tajna Laughing Laughing ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Geophagus Parnaibae Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License