Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja oaza mira :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno je došao i taj trenutak da i ja predstavim moj akvarijum Very Happy

Ako neko nije upoznat, ukratko da predstavim šta ima od opreme, tu je Atman-ov kanister EF-2, neonke Arcadia Freshwater i Original Tropical (18w, 60 cm), stavljen osmocot i hranljiva podloga samo na delove gde su biljke, ispod belog peska nisu stavljani, koristim DIY CO2 u vidu šećera i kvasca Smile

Od biljaka ima svašta, a od ribica su tu 8 Neonki, 6 Razbora, 5 Otocinclusa, 2 Corydorsa, 2 Garra-e, 5 gupika i u planu su kroz neko vreme i dva Ramireza i dve Apistograme, a dotle ćemo ove ostale malo da korigujemo, čisto zbog broja ribica.

Ako neko ima neki predlog ili savet, sve uvažavam Very Happy

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni ova postavka deluje totalno vestacki, pa ukoliko je to i bio cilj onda je uspelo. bela dijagonalna stazica ili mozda "mala reka" ispod ovog mosta od panja-grane Smile kao da je grana malo preveika i kao da stoji nekako naopako mi deluje, a biljke kao da su razbucane i sadjene stihijski. kripta je potpuno nazad, trebala bi da je u srednjem planu. kamenje je razbacano, jedan zut, jedan crn i jedan mali crveni, opsti utisak je kao da uopste nisi imao ideju kako da rasporedis sve , nekako je ne grupisano i svugde svaceg po malo. haoticno deluje, mada mozda je to i bio cilj Smile ne spadam u one koji vole bilo kakve pozadine ili im smeta oprema u akva pa na to nemam nikakvu zamerku Smile u svakom slucaju najvaznije je da si ti zadovoljan izgledaom i da su ribice zdrave Smile srecno ti bilo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valjalo bi da napomenes koja je litraza akvarijuma,da bi utvrdili da li imas dovoljno svetla,jer si ubacio i bilje koje trazi jace osvetljenje a imas i kripte koje zahtevaju suprotno. To prvo da se resi. Drugo,jeste cela postavka haoticna. Ne zuri. Najbolji savet je birati biljke spram hardvera kojim raspolazes. Isto tako,ne mora u akvarijumu biti 10 vrsta biljaka - mogu i samo dve a da opet izgleda lepo. Ne bi bilo lise da mahovinu vezes na granu..to bi dalo malo prirodniji izgled. Ako treba jos nesto,samo pitaj. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za reku sam se zeznuo, ja sam mislio da ce to da ispadne nesto mnogo lepse, a nije, tako da sad ne bih pretumbavao, neka je, pa ako se pesak izmesa, nek se izmesa, kako mu bude Smile a sto se tice biljaka, jeste mozda nabacano jer sam i pocetnik, pa ni ne znam kako sve funkcionise, a i sadio sam biljke oko reke, posto ispod nje nemam osmokot i hranljivu podlogu, a onu yadnju kriptu iza, nisam znao sta cu sa njom, a ruzna mi je i onda da je ne bacim, pa sam je smestio pozadi tamo, a zuti kamen koji stoji na sredini akvarijuma je tu cisto privremeno, jer je za njega panj vezan koncem, da ga drzi dok ne potone, to sam zaboravio da napomenem Very Happy tako da ne bi izgledao bas ovako

A sto se tice panja, ja verujem da su mnogi navikli vec da panj mora da lezi na dnu, pa ti se zato mozda cini da je naopako, al grana je u svom prirodnom polozaju, u kom je i bila pre nego sto je osecena i meni se iskreno bas ovako i svidja, kao neki mostic, a imam i mahovine, koje cu da zavezem za panj, pa ce i to da dobije neku novu notu Smile a od biljaka, ne mora da znaci da ce sve i da uspe, tek akvarijum ima par dana


A akvarijuma je 70d x 35 d x 35 v(vodeni stub), kada se oduzme pesak i sve ostalo, ima nekih 70 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo lagano. Imas 0.5w/l , sto je neki minimum jer pitanje kako ce blyxa i alternatera da se ponasaju..kao i eleoharis (ako se ne varam) jer bi za njih trebalo jace svetlo. No,obzirom da je jos mlad akv,sacekaj da se isciklira pa dodaj i oduzimaj Smile nije lose, obzirom da si pocetnik, ali ako uspes sve da užbuniš - bice to lepa holandija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, znači trebao sam da stavim nekih 3 neonki otprilike? A jbg do greški ne može ni da se dođe dok se ne počne, mada ne bunim se uopšte, meni je izuzetno drago, da sam ponovo probudio u meni ljubav iz detinjstva prema akvaristici, s obzirom da se skoro pa ni ne sećam ničega iz detinjstva, dodjemo do toga da imam nekih 7 dana iskustva Very Happy tako da sam zadovoljan, a polako ću videti šta valja, šta mi se svidja, koje su mi mogućnosti i ostalo, tako da polako, bitno da sam ja počeo i da već uživam i u ovih 7 dana Very Happy a želja mi je da imam malo ubiljeniji akvarijum, da ne bude pust

A što se tiče biljaka, da imam Alternateru, a i Eleocharis Parvula, želim jedan lepi mali tepih napred gde sam je i posadio, nadam se da će da se lepo da primi i da će joj odgovarati, da napreduje, pročitao sam na dosta mesta da nije baš nešto mnogo zahtevna što se tiče CO2, al opet joj je potreban, nego jedino to o svetlu nisam razmišljao Sad mislio sam da su dve neonke ok, pošto nije veliki akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dok imas malo biljaka i dok su jos male, moze i 2 neonke. ali lad se ubilji i kad se sve biljke razrastu, trebace ti vise svetla tj jos jedna neonka.

ako ti je kripta ruzna, izbaci je. napisi da poklanjas ili da se menjas za nesto sto ti je lepo. nema bas poente drzati u akv nesto sto ti se ne svidja, a problem resavati guranjem iza svega (da ne kazem pod tepih Very Happy ) . inace kripta ne spada u zahtevne biljke tako da joj ne treba ni podloga ni osmokot, dovoljan je sljunak, ili pesak. ali posto ti se ne svidja nije ni bitno, bolje da se menjas nego da ti zauzima mesto nesto sto ti je ruzno.

dobro, grana je iz tog polozaja, ali kao da ti je zauzela ceo akv, opalila je dijagonalu i dominira . bilo bi ok da ti je akv jedno 120 x 50 (visina) pa da ne izgleda ovako "s neba pa u rebra" , al opet ako ti se bas tako svidja onda ok Smile meni deluje da njen luk zaokrzuje ove biljke nazad, i kokos i kao da smanjuje prostor, rogobatna mi je kad se ovao bahati preko celog akva Very Happy vise prilici nekom hardu nego buducem biljnom akvu s tepih-travicom, mada mozda kad se sve udzungli nece delovati tako dominantno Smile

nemoj da mislis da si sad posadio pa si miran, kopaces ti po akvu jos puno puno dok ne namestis kako ti se svidja, a narocito zato sto si pocetnik Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka ga ovako za sada, pošto mi je i armatura i hauba napravljena za dve neonke, morao bih da prerađujem za treću, a to će da sačeka malo da prođe vreme Smile

U vezi kripte, bilo mi je žao da je bacim ili slično, pa sam je stavio tu, čisto dok ne nađem neko bolje rešenje, a vidim da joj je ok, ima lepu boju, čini mi se ko da joj ništa ne smeta, videćemo.

A što se tiče panja, ne znam zašto, al meni se svideo, mislio sam da skratim ovaj levi deo malo i onda da je malo spustim, al nekako je ostao takav na kraju i zanimljiv je, zato što npr razbore kad krenu u krug da plivaju u jatu, nekada se provlače zajedno ispod njega i izgledaju baš interesantno, čak i Otocinclusi kad se zavale na njega i odmaraju Smile

A ne brinem se za kopanje, tek će biti premeštanja, već sam i do sada tri puta svašta nešto premeštao, al sad ću da ih pustim da se biljke malo smire, prilagore, izrastu, pa ću videti kako bude izgledalo i kako ću iskombinovati Smile

Hvala u svakom slučaju na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druze i srecno ti bilo! Sto se tice osvetljenja i ja mislim da ce ti trebati bar jos jedna neonka ako zelis da to izgleda onako kako si zamislio, i ja bih vezao pored mahovine i neku nanu za tu granu Cool I sklapaj postavku onako kako se tebi svidja a svi ostali ce da imaju svoja misljenja i neke svoje ideje koje ti ne moras da prihvatis vec da radis onako kako se tvom oku dopada i zelim ti puno srece u akvaristici! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druže, nadam se, za početak je uvek sreća dobro došla, kad malo ima manjka znanja Smile vezao sam mahovinu za panj na dva mesta, nadam se da će se brzo primiti da bih mogao da skinem konac, jer se bas primeti, a za nanu cu videti, dosta imam biljaka i ovako Very Happy

A što se tiče postavke, naravno, tu svako ima svoje mišljenje, viđao sam ja mnoge akvarijume, koji su nekome ekstra, a meni se nisu svideli, drugačiji vid pogleda na nešto, tako da, sve je to normalno, al opet svaki savet sam voljan da prihvatim Smile

Inače mislim da sam već kupio dve trudne gupike, biće veselo Very Happy ojsaaaaa, neka se izmreste, a malci neka se snalaze, preživeće snalažljiviji, čak bi više voleo da vidim kako bi to priroda odradila, kako bi se snašli, a ne da im ja tu veštački pomažem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Žarke
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2016
Poruke: 103
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2016 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo naprijed, čim si u hobiju ovom i čim te to čini sretnim i zadovljnim već si posigao puno...

akvarij ti je pošto vidim da si ti zadovoljan super ste neke strane.... imaš akvarij sve skopčano sviđa ti se postavka itd....,

Al pošto si na forumu gdje su prisutni i ljudi koji jako puno znaju i previše možda Wink onda budi siguran da će 80% komentara biti usmjereno ka manama tvog akvarija al u pozitivnom smislu, da poboljšaš da napreduješ. Postoje pravila igre što se kaže, zna se kako se šta radi.... samo treba čitati...čitati...čitati....

Ja sam imao identičan skoro akvarij prije 8 godina što se tiče dimenzija, unutra sam imao dvorac i plavi pijesak i škrinju koja se otvori kad se napuni zrakom Wink ... i bio sam zadovoljniji možda nego danas kad imam akvarij sa svom opremom i meni dragim ribama.

Uživaj ti kolega u svom akvariju to je osnova hobija...... akvarij ti je super, osim po meni grane koja bi po nekim pravilima trebala ići ili iz lijevog donjeg kuta prema pozadini il nešto drugo, da se dobije na dubini što se naravno postiže i sa biljkama. Ipak se zna gdje koja ide Wink Wink Wink ...

Samo naprijed Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2016 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i ja napravim mali update posle više od mesec dana, zanimalo bi me vaše misljenje kako vam se čini Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 09, 2016 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao neku novu temu, vec smo diskutovali ovde vezano za rasvetu, da vas podsetim da ne čitate unazad, pošto imam dve neonke Arcadia Freshwater i Original Tropical, na akvarijum 70x35x35, rekli ste mi da bi mi vremenom trebalo da stavim i treću neonku, a ja sam sad hteo da vas pitam pošto imam opciju da stavim i 3 i 4 neonku, zanima me dal bi to bilo možda previše svetla ili je svetla nikad dosta Very Happy za početak bih stavio dve obične nonke koje imam, pa ću polako da ih menjam za Arcadia Freshwater, e sad drugo pitanje je, kad budem hteo da ih menjam za ove bolje neonke, koju kombinaciju da napravim, dal 3 Arcadie Freshwater i 1 Original Tropical ili kombinacija dve ove, dve ove? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 10, 2016 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije valjda da nema nikoga da prozbori koju recenicu, da mi pomogne, ispasce na kraju da stvarno moram da otvorim novu temu, da bih saznao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 10, 2016 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze niko sa sigurnoscu da tvrdi da li je nesto dovoljno ili ne, jer kod svakog radi drugacije. E sad, naravno da postoji granica u kolicini osvetljenja i ta tvrdnja : "svetla nikad dosta" nije tacna.
Ako vec imas fresh i original,kuoi jos jednu fresh i to je to. Ako ti se ne daju pare za fresh,onda ubaci tu tvoju no name koju imas.al samo ako je day light. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja ribica trudna frkisa Razmnožavanje 9 Pon Mar 23, 2020 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja gupika trudna? ja_sam_zlatna_ribica Razmnožavanje 1 Pon Feb 06, 2017 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja šumica od 180 lit MareKraljevo Akvarijumi 6 Ned Feb 05, 2017 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja led rasvjeta 3w čipovi oko 60W brankorad Rasveta 10 Sre Sep 21, 2016 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License