Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Barbusarium Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2016 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od kako sam ga formirao, sve se nesto guzim, da ga predstavim...i tako prodje 2 meseca... Smile

90l - 57x40x40, spoljni filter - 5 komora, celom duzinom (oko 23l), protok 450 l/h.
Svetlo LED trake SMD 5650.
Biljke su sve nezahtevne - nana mini, kriptokorina braon, mikrozorum Java fern, valisneria i bakopa australis (kao najzahtevnija).
Podloga je od belog kvarcnog peska 0,3-0,8 i u njemu je osmokot, na mestima gde su zasadjene biljke. Dalje, tu ima jos nekog kamenja i grancica od ruze, vinove loze i red moor wood. Smile

Dakle, sve je to ok, ali su u centru paznje barbusi. Smile Bilje je tu zbog njih.

Tetrazona tigrasti, zeleni i albino,
titea,
pentazona,
nigrofasciatus.
Svako jato po 6 riba - ukupno 36...i jedan konkonius (slucajno zalutala) zenka.
Tu su jos i 2 acistrusa i 5 botia striata.

I evo koja slika...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Eto...kao sto mu ime kaze...pun akvarijum barbusa... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2016 6:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusar - moj čovek. Pod boljim svetlom bi izgledali daleko lepše, veruj mi. Konkoniuse probaj da nađeš one koje su narandžasti, i još ako ubodeš sa dugim perajima, nema im premca. Ako negde nađeš, ubaci i odese, mogu da izgledaju odlično, a jednom kada padne veći, barbusarijum vol 2 i denisone Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ljubitelj postavki "ikebana style" ali mi je ovo bas simpa! Barbusi su jedne od prvih ribica koje sam imao i oduvek me je odusevljavala njihova neumorna jurnjava po akvarijumu. Generalno mislim da ti je granulacija peska premala i da ce ti bilje, barem ono sa korenim sistemom, teze uspevati i opstajati, mada vidim da na bilju i nije fokus. Jos jednom Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman sam pomislio da nece niko cak ni da me iskritikuje... Smile

reventon ::
Pod boljim svetlom bi izgledali daleko lepše, veruj mi.

Verujem, ali od toga nema nista, bar jos neko vreme. Inace sam ja licno zadovoljan, kako se vide (uzivo). One same po sebi su dobro obojene.
Ako imas neki low cost predlog za svetlo, daj da ga razmotrim. Smile
Za konkonijusa se premisljam, dal da joj nabavim jato, ili da je dam nekome. A odese sam trazio, ali ih nema nigde, ili ih prodaje neko ko se negde krije. Takav je bio slucaj sa nigrofasciatusima. A za denisone mi zao, jer nece biti vol.2, a lepe su ribe...

Gangster ::
Nisam ljubitelj postavki "ikebana style"

Hehehe...bas je ikebana! Smile
Pesak je dobar za botije, barbusima ne smeta, a biljke nisu stvarno u fokusu...mada zbog riba, a i zbog estetike, ispade da je taj fokus podeljen. Smile Da su barbusi neki kamenjari, verovatno bi unutra bile dve nane, zbog radireda... Smile Ovako sam napravio neki kompromis. Biljke nisu zahtevne, a funkcionalne su za ribe.

Drago mi je da vam se svidja. Mozda cu da povecam broj riba do nekih 50-ak i da dodam jednu dominantniju biljku izmedju valisnerije i kamenja, da upotpunim sliku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License