Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dreamscape - making of Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igranje sa hardscape-om. Akvarijum je od 84l. Sutra stižu podloga i oprema, a u petak i biljka. Mišljenja, kritike i sugestije su dobrodošle dok ne bude kasno za menjanje Smile

Namera je bila da napravim nekakav kontrast sa bojama. Tako da je sa leve strane tamno granje, a crvenkast kamen. Sa desne plavo-bela-crna kombinacija sa svetlim granjem.

Pogloda će biti neka braonkasto-crvenkasta, a možda i ukombinujem sa nekom tamnijom. Na sredini će ići stazica žućkasto-bele boje.


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 7:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje biljke imas u planu? Moze koja rec o led rasveti?

Meni je generalno ok kako si skockao.
Desni panj mi mozda probao oboriti ka nazad da dodirne podlogu (ne znam koliko imas prostora za to i da li je izvodljivo) imam utisak da bi mozda lepse izgledalo ali to je opet sve stvar ukusa i planova kakve imas...
Pratim dalje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje intereantno. Slažem se da desna strana malo odudara, ali to je samo naše mišljenje Smile Daj informacije o samom akvarijumu, rasveti, podlozi, i biljkama koje planiraš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaću da oborim, nije mi to palo na pamet. Samo mi je širina 30cm (dimenzije su D70-V40-Š30), pa teško uklopam. Imam još jedan iz prodavnice koji sam uzeo na "testiranje", pa ću da postavim ujutru neku sliku i sa njim, da vidimo koji će lepše u kojoj kombinaciji da se uklopi. Organičen sam izborom u radnji i samim dimenzijama, jer nema mnogo malih panjeva. Kamenje je neko izvađeno iz naših reka, a ovo malo šarenije doneto sa mora prekjuče Very Happy Ljudi doneli sa odmora suvenire, ja kamenje sa plaže Very Happy

Od biljaka naručeno sledeće: Nomaphila stricta compact, Rotala rotundifolia , Staurogyne repens, Monoselenium tenerum, Riccia fluitans, Alternanthera sp mini, Cryptocoryne beckettii i Anubias barteri var nana.
Ide hranljiva Rainforest podloga, a preko sitan kvarcni pesam, mislim da je 1mm. Verovatno neka crvenkasta boja, mnogo mi teško da se odlučim, u radnji imaju više varijanti, sve su prelepe.

O LED rasveti imam malo informacija. Našo sam oglas na Kupujem prodajem, čovek iz Beograda pravi po specifikacijama akvarijuma. Daš mu dimenzije i zahtevnost biljaka koje čuvaš i on prema tome pravi. Kupio sam je još prošle godine, ali do sad nisam imao fore da je testiram u pravim uslovima. Sada će da vidimo vredi li ili ne. Ako se ne pokaže kako valja, uvodim T5 rasvetu.

Filter ide klasino, spoljašni, sa tri komore. Uzeću Tropica CO2 sistem i dodavaću EasyLife Profito i Ferro. Od ribica, verovatno jata različitih tetri i ramirezi. A okušaću se i u čuvanju kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako nekako

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako bolje izgleda. Steta sto nisi imao na raspolaganju neke zahvalnije panjeve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2016 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jbg. em Niš, em mala širina akvarijuma pa ne mogu da stanu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2016 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo dosta lepo izgleda, mada ima sanse da boje budu drugacije pod vodom. Ja bih licno izbacio panj sa leve strane. Tako ces imati jednu tacku fokusa - panj sa desne strane mnogo lepse izgleda. Sa leve strane strane mozes da nadoknadis malo vecim recnim kamenom i biljem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah nakon sađenja/kačenja bilja.
Skroz desno pozadi je Rotala rotundifolia, iza desnog panja je Cryptocoryne beckettii, na desnom panju i po kamenju je Monoselenium tenerum.
Na levom panju i kamenju je nana, u levom uglu Nomaphila stricta compact. Oko velikog kamena zasađena je Alternanthera sp mini. Na grani je zakačena Riccia fluitans.
U prednjem planu je zasađena Staurogyne repens.


Image

Nakon uživanja oko sređivanja i sađenja biljaka, po punjenju vode, nakon 10 minuta naravno da je svo drveće izronilo. Tako da sam imamo kamenčuge koje mora da drže potopljenim...damn.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2016 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Završena prva nedelja. Promenjeno 50% vode, sklonjeno kamenje koje je držalo panjve.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License