Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gdje je greska, uginuli mali ancistrusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh, nemam iskustva i to je prvi problem. Ured su se izlegli ancistrusi i naredovali fino, nisu imali neke ekstra uslove, 30-tak litara na sobnoj temperaturi. Ancistrus je ikru izlegao na staklo akvarija. Hranio ih mjesavinom za ribice, spiruline itd.

Od drugih ribica imam gupy, ksifo, corydoras.

Napravio sam akvarij od 60 litara, ubacio grijac 50w (na 25°c drzim temp), pumpu za zrak. Voda u novom akvariju je iz granapa, a pomjesao sam je vodom iz starog akvarija.

Narasli su oko 1,5-1,8 cm.
Nestajali su preko noci, samo par leseva sam vidio. Cak sam mislio da se skrivaju, ali nazalost ne.

Sad sam ubacio komad drveta iz u petshopu sam kupio, komad sedre, i staru glinenu posudu kao mala pecina.

Da li sam ih prerano prebacio u novi akvarij? Mada nisam imao izbora jer mi je na starom napuklo dno, pa je voda curila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 4:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja iskreno sam imao pomor riba upravo kada sam na slican nacin prebacivao ribe, smatram da je greska da se ubacuju ribe u ne preterano cikliran filter, jeste da si mesao vodu, ali ipak treba vreme da se malo sve to stabiliyuje, a takodj ide u prilog da su i ancistrusi mladi...
dacu ti jedan primer, koleginica iz Bg-a mi je poslala 6 ancija duyine sa repom max 3 cm cak i manje u pitanju su slajeri, od 1400-2300 su bili u obicnoj tegli i kada su stigli u cacak bili su komplet beli ali su se mrdali, ja sam ih ubacio u manji akvarijum gde je solidno ubiljen i dryao ih tako dva sata u kesi ybog navikavanja temparature, i polagano dolivao vodu u kesu i mesao, i kada sam ih pustio oni sve normalno, naravno od sledeceg dana sam ih normalno hranio i evo vec 3 nedelje nista sve tip top. da napomenem oni su bili jos mladunci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam precjenio njihovu sposobnost prezivljavanja, jer sam u prijasnjem mrijescenju nasao malog ancia dok sam radio generalku starog akvarija, i to u prvoj komori gdje se nalazi filter i nefilterisana voda....ja nisam ni znao da se moze razmnozavati, ma nisam nista znao o ribicama koje imam... Al eno ga vec ima oko 4 cm...i tek sada nesto ucim, citam, pratim pokusavam da svarim kolko mogu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2016 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veruj mi brale ja i dan danas pravim greske ali to je sto samo nesto krpim, pa na brzinu , to u ovom hobiju u mom slucaju se bas nije pokazalo pametno raditi, zato sada sve na tenane i polako radim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kovacica91
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2015
Poruke: 17
Lokacija: Kovacica

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost, i ja sam hteo da otvorim slicnu temu sa istim pitanjem, ja sam takodje imao mlade ancije, koji su bili u akvarijumu od oko 50l. Posle mesec dana sam ih prebacio u drugi akvarium, u koji sam prebacio vodu iz ovog glavnog akvariuma, upupno oko 20 litara, takodje u akvarium od 50 litara i u kome je voa kruzila oko nedelju dana. Kada sam prebacio male, oko 3 nedelje je sve bilo u redu, da bi nakon toga oni masovno poceli da odumiru. Svaki dan nadjem po 2-3 uginule.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 2:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni su mali anciji najcesce uginjavali od menjanja vode. posto menjam direktno s cesme. isto je u pitanju mali akv, od 40 l. i jednom se resim da im menjam vodu sa odstajalom cesmovacom (24 h je stajala) i fino su napredovali, bas lepo. posle mesec -dva, vec su svi porasli i progmizali na sve strane i td, reko, ajd veliki su vec, ne stavim vodu da odstoji i samo 1 prezivi! tako da je definitivno u pitanju kvalitet vode, filtera i svega ostalog, dakle, tamo gde su se izlegli, nek se ne mrdaju bar dok ne budu 2-3 cm, jer kad su mali su kilavi izgleda i ne mogu najbolje da podnesu selidbe, promenu okoline, losu cikliranost i sve vezano za neki drugi akv u kom se nisu izlegli. mozda i ima neka fora da se prebace bez posledica, ali ja je ne znam, a kako ne volim da bilo koje zivo bice uginjava iz bilo kog razloga, najbolje je sacekati da poodrastu pa ih prebaciti.

e sad, ako je akv pukao, onda je najbolje svu vodu i sve komplet sa filterom prebaciti u drugi akv, ili ih trenutno prebaciti u vodu iz akva u neku kofu, teglu, nesto, pa zalepiti dno sa spoljne strane jos jedno, pa sve vratiti kako je bilo,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
meni su mali anciji najcesce uginjavali od menjanja vode. posto menjam direktno s cesme. isto je u pitanju mali akv, od 40 l. i jednom se resim da im menjam vodu sa odstajalom cesmovacom (24 h je stajala) i fino su napredovali, bas lepo. posle mesec -dva, vec su svi porasli i progmizali na sve strane i td, reko, ajd veliki su vec, ne st....


Obicno vriska cesmovaca sadrzi hlor, sto nije dobro za ribice inace.

Imao u planu napraviti veci akvarij zbog ancija, bilo ih je oko 20 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odraslim ancistrusima nista nije smetalo da se razmnozavaju u istoj toj cesmovaci kad promenim, a ni svim ostalim dovoljno odraslim ribama nista nije smetalo 10-15 godina od cesmovace. tako da je ona opasna samo za mladunce, bar se kod mene tako pokazalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš uslova, parče stakla u neku teglu sa vodom, pod lampu (običnu) i čime se nahvatju zelene alge ubaciš im da "očiste" staklo. Za to vreme pripremaš drugo staklo.
Ume to da bude zezanje pa kratko obaren kolut tikvice, šargarepe, list spanaća, blitve ... (ima negde u mrestu šta tačno) je možda najbolja varijanta.
Spirulina takođe ali smatram da su bolje sve varijante navedene iznad. Mislim da sam im mrvio i tetra diskus baš sitno.
Drvo ne ide kod malih za jelo jer im nije razvijena glodalica dok nekog uzrasta ali im dobro dođe za skrivanje.

Hrani bar dva-tri puta na dan, uklanjaj viškove hrane najkasnije nakon sat vremena. Moraju da jedu i to mnogo da jedu, posebno u toj ranoj fazi.

Ne treba im nešto posebno formiran-cikliran filter i da se brineš oko toga, bitno je da bude čisto, dobra aeracija i cirkulacija. Voda mora odstojala, tu su male količine u pitanju i jedan balon radi posao. Pokupiš pincetom krupne ostatke hrane, usisaš ostalo sa dna tanjim crevom i doliješ vode koliko je zafalilo.
I što manje trpanja ruku u akvarijum.
Mislim da je takođe pistia, drezga, sočivica ili neka slična biljka brzog rasta i velike potrošnje raznih štetnih materija izuzetno dobrodošla.
Nije komplikovano, bolje preskoči hranu ako nisi tu i da je pokupiš nakon jela. Što manje oscilacilacija to bolje.
Prošlo je više od godinu dana kako sam se bavio sa njima a mator čovek pa memorija slaba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

par puta sam uspeo po celo leglo da uzgojim.Higijena je najvažnija.Po 3 puta dnevno sam menjao trećinu vode -1, 2 put odstajalu a 1-2 put iz matičnog akvarijuma .Vodu sam stavio iz matičnog akva.Hrana ,kao što je naveo nesa69.....A stavio sam i kozice da jedu višak hrane..Nek ti je sa srećom sledeću put !!!
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ako imaš uslova, parče stakla u neku teglu sa vodom, pod lampu (običnu) i čime se nahvatju zelene alge ubaciš im da "očiste" staklo. Za to vreme pripremaš drugo staklo.
Ume to da bude zezanje pa kratko obaren kolut tikvice, šargarepe, list spanaća, blitve ... (ima negde u mrestu šta tačno) je možda najbolja varijanta.
Spirulina takođe ali smatram da su bolje sve varijante navedene iznad. Mislim da sam im mrvio i tetra diskus baš sitno.
Drvo ne ide kod malih za jelo jer im nije razvijena glodalica dok nekog uzrasta ali im dobro dođe za skrivanje.

Hrani bar dva-tri puta na dan, uklanjaj viškove hrane najkasnije nakon sat vremena. Moraju da jedu i to mnogo da jedu, posebno u toj ranoj fazi.

Ne treba im nešto posebno formiran-cikliran filter i da se brineš oko toga, bitno je da bude čisto, dobra aeracija i cirkulacija. Voda mora odstojala, tu su male količine u pitanju i jedan balon radi posao. Pokupiš pincetom krupne ostatke hrane, usisaš ostalo sa dna tanjim crevom i doliješ vode koliko je zafalilo.
I što manje trpanja ruku u akvarijum.
Mislim da je takođe pistia, drezga, sočivica ili neka slična biljka brzog rasta i velike potrošnje raznih štetnih materija izuzetno dobrodošla.
Nije komplikovano, bolje preskoči hranu ako nisi tu i da je pokupiš nakon jela. Što manje oscilacilacija to bolje.
Prošlo je više od godinu dana kako sam se bavio sa njima a mator čovek pa memorija slaba Smile

Hvala na savjetima, inace danas "podizem" kvalitet za zivot ribica, dodacu filter keramiku, bio spuzvu, altivni ugalj, i spuzva obicna za fizicku filtraciju. Izbacujem umjetnu travu, ubacujem dvije zive biljke i sedmicno po 10 ml sredstvo fluid filter medium od easy-life. ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treba ti aktivni ugalj, njega izbaci. ako se prezasiti, sav otrov rgne nazad u akv, i to izgleda uzasno - kao kasasti sok da si sipao u vodu. sve ostalo stavi, i slobodno se opusti, mozes i vise od 2 zive biljke da stavis Smile ako imas podlogu bilo kakvu, moze nesto nezahtevno, ako nemas, mozes bilo sta plutajuce....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su moja iskustva: tata sa mladuncima (bili su oko 1cm) prebačen u mali akvarijum sa sve panjem (iz 90L u 20L) zbog mog straha (ispostavilo se nerealnog) od japanki. Sve je bilo OK nekih tri nedelje (tata je u međuvremenu vraćen u veliki akvarijum), kada su počela uginuća. Od oko 40 malaca, ostalo je 25. Prestala su nakon izmene dela vode (što ukazuje na loše parametre iste, predpostavljam da sam zabrljala nešto sa količinom hrane...) Voda je menjana jednom nedeljno, trećina, sa odstajalom češmušom i sa usisavanjem podloge (sitan šljunak). Ishrana jednom dnevno, nesa69 je naveo sve (nisam davala hranu za diskuse). Pu, pu, porastoše, neki završiše u Čačku Smile... Ono što bih svakome preporučila je panj (tu se razvijaju mikroorganizmi kojima se malci hrane) u akvarijumu, dobru higijenu (mislim da je dovoljna nedeljna izmena 30% i da se sa češćim izmenama pravi veći disbalans) i ishranu povrćem i spirulinama. E da, ponekad sam ubacila hranu za kozice (i one su u tom akvarijumu), i to vole. Inače, nemam grejač, ali je akvarijum u dnevnoj sobi u kojoj je oko 23-24 C... A filtracija je Hang-on, najmanji. Imam i drugi podmladak, koji nije prebacivan, svi malci vise na panjevima non-stop i fino napreduju uspešno se krijući od japanki...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
ne treba ti aktivni ugalj, njega izbaci. ako se prezasiti, sav otrov rgne nazad u akv, i to izgleda uzasno - kao kasasti sok da si sipao u vodu. sve ostalo stavi, i slobodno se opusti, mozes i vise od 2 zive biljke da stavis Smile ako imas podlogu bilo kakvu, moze nesto nezahtevno, ako nemas, mozes bilo sta plutajuce....

Izbacivao bi ugalj nakon odredjenog vremena, da se ne desi taj kontraefekat. Bar ovo da iskoristim sto sam kupio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2016 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene prvo leglo je izginulo, sad su svi pobegli u komoru na sundjer, ali mi ne izgledaju da ce preziveti ... dao sam im komad sera chipsa koji se jako sporo raspada, i za promenu cu staviti da odstoji voda pre zamene, kada dodje vreme, ako ih cesmovaca stvarno toliko ubija da probam da to bar to eliminisem ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrusi super red chaosad Tražnja 0 Pet Dec 29, 2023 11:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License