Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pokušaj Mora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo mi je DIY led od 1w, ima ih ukupno 12 kom. 7 kom hladno belih, četiri plave i jedna crvena sa sočivima od 60 stepeni. Nešto slično sam pravio za slatkovodni samo mnogo veće i ozbiljnije. Ozbiljnije u smislu mogu svaki kanal da kontrolišem odnosno ima automatsku kontrolu. A ovde mogu samo plavi i beli da dimujem. Svetlo radi 6h dnevno a posle mesec dana cu da povećavam svake nedjelje po jedan sat tako su mi rekli.

Hoću hvala poneću malo vode pa da izbaždarimo salinomer.

E sad pošto ništa u akvarijumu ne hranim pošto nema ribica onda hermitu da bacim malo hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 11:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

M.Vukelić ::
Miksa ::
Za brisanje stakla ja koristim obican magnet kao i za slatkovodni, takodje i ziletom posto ne moze sve da skine magnet.
Od testova za pocetak nitrati (No3) i fosfati (Po4)
I naravno najvaznija stvar sto manje ruke da guras u akvarijum Smile


Hvala, a samo u kojim granicama treba da bude?


Sto manje to bolje Smile
Nitrati oko 2, fosfati do 0.03 max

Nitrati nikada ne mogu da ti budu na 0 jel ribe i organizmi vrse nuzdu Smile a i nitrati su potrebni za rast korala tako da je oko 2 sasvim zadovoljavajuce, dovoljno za korale a suvise malo da bi alge mogle da se pojave
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li da kupim sera testove ili neke druge baš za morsku akvaristiku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bacaš novac na testove.
Redovno menjaj deo vode, strugni alge, prati stanje i sistem će se vremenom stabilizovati.
Uostalom, šta i ako testovima otkriješ višak nečega? Menjaćeš deo vode sve dok to ne koriguješ. A to možeš i bez testova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2016 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega M.Vukeliću imaš poruku, treba da je pročitaš Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 13, 2016 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakava sa bilde,

tek sad sam video poruke izvinjavam se odgovorio sam na njih sa zakašnjnjem.

Hvala svima puno na podršci i savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, da malo osvežim temu,

Prvenstveno da se zahvalim nzivkovic-u i No 1, na potpunoj podršci, savetima i poklonima koje su mi dali a i na strpljenju i mom smaranju sa mojim mnogobrojnim pitanjma Smile.

Trenutno akvarijum izgleda ovako

Image


Image

Ponovo sam uzeo klovnove, i još kamena i stavio pesak zasad je sve ok.

Imam i malog Hermita koj je vredan ali isto tako pravi haos u akvarijumu i obara korale. Al što bi "neko" rekao to mu je poso:) Treba da ubacim i jednog wundermania da malo čisti po akvarijumu.

Trudim se da savladam ovo malo more i nadam se da ću se uskoro prebaciti na veću litražu, što je naravno i cilj svakog akvariste pa i početnika kao što sam ja:)

Svaki saveti su dobrodošli, i naravno hvala svima Vama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sad već liči na lepo morsko akvarijumče, samo napred a i sam si video da kad se radi nekim redosledom nema razloga da ne funkcioniše. Puno sreće u nastavku a i jednog dana proširenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo za ekipu! Sto rece Zile, sad vec izgleda kao morsko akvarijumce. Samo neka se siri hobi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 01, 2016 6:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle dužeg vremena da se javim:)

Trenuto stanje u maleckom akvarijumu je ok, svašta se nešto promenilo ima još kamena i naravno još korala, crvića, zvezdi koje čega..


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image

Korala je za sad dosta u suštini možda dođe još neki al ne bih da pravim gužu. Prepravio sam rasvetu na slatkovodnom zamenio neke diode (hvala nzivkovic-u na belim 10000k) da ne naručujem od braće kineza načekao bih se:) Polako se pripremam da sve prebacim u taj veći, skimer treba uskoro da stigne kao i jači strim. Moram svakako da dokupim još kamena pre nego što prebacim al polako(ukoliko neko ima viška kamena ili nešto menja pa mu je ostao višak slobodno neka me kontaktira pa da se dogovorimo:)). U svakom slučaju sam odlepio za ovim hobijem:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako jos kamena, ovo dobro napreduje samo polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tripko ::
Svakako jos kamena, ovo dobro napreduje samo polako.


Naravno i ne žurim nigde, a da i da se zahvalim Tripku na poklonu to zaboravih izvinjavam se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo to izgleda jedino gorgonia nije baš otvorena skroz, probaj da je premestiš na malo jači protok ali ne prejak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2016 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad mali update:)

Dobro nije baš mali hahahaha

Napokon reštih da sve ovo sa početka moje teme odnosno iz malog akvarijuma prebacim u veći i da počen ovu morsku avanturu malo ozbiljnije. Svašta sam nešto naučio, slušao probao i za sada je sve ok i nadam se da će tako i da ostane.
Sve ovo i ne bi bilo ili bih odustao da nisam ima podršku ljudi sa foruma, a prvenstveno da se zahvalim nzivkovic-u i No 1 na podršci i nzivkoviću na veoma korisnim savetima. Naravno svima drugima puno hvala ne znam Vas lično (nadam se da ću Vas uskoro upozati Smile ) ali po priči onih koji vas znaju ovo je jedna odlična zajednica ljudi koji stvarno žele da pomognu nekome ko se tek upušta u ovaj hobi.


Ovo sad sam prebacio u akvarijum od 120l, dokupio kamen,
korale, zamenio strim, stavio skimer.... i sada to izgleda dosta ozbiljnije. u suštini evo slika pa vi sami kažite odosno procenite, svake kritike su dobrodošle bile one loše ili dobre.



Image

Image

I naravno gore pomenuti nživković koji se latio posla bez ikakvog izgovora:), ali već je bilo kasno ( a da nas žene ne bi ubile Smile ),pa smo prebacili sav kamen i pesak i korale ali nismo stigli da složimo greben pa sam je to uradio sutradan.


Image


I to sada izgleda ovako



Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image



Image

Klovnići su za sada ok plivaju mada još su mali pa su samo u određenom delu akvarujuma tamo gde im odgovara stuja.
U planu mi je da nabavim još neku ribu ali moram da vidim koju i koja može sa malim klovnićima a da ih ne povredi.
U svakom slučaju obaveštavaću Vas o bilo kakvim promenama ili mogućim idejama da bi mogao da se posavetujem sa vama.

A ono što sigurno znam je da sam potpuno odlepio i da kad dođem sa posla bukvalno uhvatim sebe da bulim u akvarijum bez prestaka, a žena je u fazonu lepo je to al ti imaš i decu Smile Smile Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta doneti iz mora?? CristopherMoltisanti Korali i ostali Organizmi 4 Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na minut do mora VusaBEJBE Morski Akvarijumi 6 Sub Dec 14, 2019 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haus des meeres - Kuca mora Bojan Razno 3 Sub Jan 06, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda iz mora za gupike. ccmuva Guppy fun club 2 Pet Dec 01, 2017 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mora li filter stalno da radi? spectrum Početak u akvaristici 10 Uto Jan 03, 2017 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License