Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 100L AQ za pocetnika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=ixAUjRULkvM

Ovako nesto bi bilo dovoljno za meh i bio filtraciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 4:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali, bilo bi dovoljno i da umanji vizuelni efekat akvarijuma. Takva skalamerija sigurno neće doprineti lepoti akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas na vrhu strane baner sa Arkadia proizvodima, a kada vidis sta ti treba pozovi neku od prodavnica koja ima njihove proizvode da vidis da li imaju lampu koju izaberes, a cene su ti vise manje iste kod svih. Ubrzaj malo projekat, procice te zelja Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imate nekoga u BGu sa normalnom cenom da sklapa akvarijume javite, pa da pocnem...

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Porucen AQ 50x30x35+10cm hauba Smile
Sad dok cekam 5-6 dana da se sklopi treba da pokupujem ostale stvarcice Smile

Citao sam dosta o podlozi i totalno sam zbunjem, na kraju bih uzeo samo kvarcni pesak 2-3mm za nezahtevne biljke. Da li se slazete sa tim ili dodati ispod peska jos nesto? Sta?
Ako neku zemlju za cvece dodam ili slicno, hoce li se mutiti previse voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš hranljivu podlogu i osmokot.
Ali ako nećeš previše zahtevne biljke onda ne moraš ništa s time što ćeš koristiti prihranu ( easy life npr ) i eventualno root sticks
Anubie ne idu u podlogu a lepe su npr

I to ti naravno sve zavisi od ribica koje želiš da imaš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupiš dve kese ČAROBNE ZEMLJE ( 100 din košta kesa) potopiš u kantu,sve što ispliva baciš,posle 1-2 odliješ prljavu vodu,zemlju sa dna kante prebaciš i akvarijum u debljini od 1 cm,preko nje mrežicu za komarce,preko mrežice pesak što si već kupio i cepaj.....

stavljanje bilo kakve zemlje ispod podloge zahteva i veliku količinu biljne mase na početku da ti se ne bih napravio bum od algi svih mogućih vrsta

....ukratko....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to je ono cega se najvise i plasim, ne planiram jako pobiljen akvarijum, pa mi samo odzvanja u glavi alge alge alge Smile
Imam 5 dana da prelomim al kako stoje stvari samo cu sa kvarcnim peskom i kamenjem ici, i onda moram tu prihranu ubacivati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
da ti pomognem mozda da prelomis, i sam kazes da si nov..a nisi siguran sta bas tacno zelis i kako ce da ispadne...ja se oduvek divio ubiljenim akvarijumima, probao nesto slicno sa jednim od 30l, ali...shvatio da to nije za mene, dodaj ovo oduzmi ono, mikro makro elementi(manjak kalijuma i gvozdja a vise onog i onog bla bla), zahtevne -nezahtevne biljke , ova voli senku ona jako svetlo itd..razumeo si...a sve to kosta, i biljke i preparati i testovi i prihrana ...i zivci na kraju
pa se ja lepo odlucio za mahovine i nanu, nezahtevne totalno.. i skroz zadovoljan
neces drzati jednu postavku 100 godina, ako ti se svidi nesto sutra prekosutra, menjaj i dodaj, ali za start ..probaj bez te zemlje i nezahtevne biljke pa ces i sam videti u kom ce se pravcu razvijati akvarijum i tvoje zelje
nadam se da sam pomogao, samo napred..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da znas da jesi! Hvala puno. To je nekako i moje razmusljanje, krenem sa malo blazom varijantom i jednistavnijom, pa kasnije ko zna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok na pola teme sam stao da čitam tako da ne znam dal ti je neko ovo napisao al ako staviš tu akvarijum imaćeš buđ oko police akvarijuma i oko kreveta. Taj radiator će da greje isparava će voda zid je spoljni hladan....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čovek je promenio lokaciju akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, promenjena lokacija skroz suprotno i smanjena litraza, na zalost...al tako je trenutno. Planiram uskoro prosirenje stana, pa ce biti mesta za svasta nesto Smile
Al polako, da se malo iskalim na ovom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocelo je.... Laughing Laughing Laughing

Image

Image

Nisam stigao biljke da pokupujem, ali to cu taman za nekih 5-6 dana kada planiram i neonke da montiram

Filter pumpa Resun Magi 380, OK je ali izludjujem ne onaj zvuk iz creva za vazduh, kao kad ti ostane malo vode u casi pa srces slamcicom, i tako non stop, mozda predjem na neki alternativni metod obogacivanja vaode kiseonikom, neka mala vazdusna pumpa...

Hranjiva podloga Soil HTP 10, preko kvarc 1-2mm. Ovaj redwood ima fantasticnu boju pod kada je u vodi i pod svetlom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazdušna pumpa tek ume da nervira.

Ako te nervira taj zvuk, stavi ovaj produžetak kao na slici ispod:
Image
Postaviš ga da bude na samoj površini vode ili malo ispod. Okreneš da blago talasa površinu i imaš sve što treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma akvarijum za pocetnika da il... Vulebeograd Akvarijumi 5 Sub Dec 15, 2018 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za 100l axterix Rasveta 10 Sub Dec 30, 2017 12:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License