Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vinova loza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj komentar nije upućen Flojdu. Upravo sam to i rekao. Ako planira da gaji afričke ciklide, onda siga ne smeta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bilo prepisivački, nego smo GangsterDream istovremeno pisali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horuse ta količina kamenja neće ništa da mu smeta.To je suština stvari.A jako sumnjam da je iko merio izmene parametara vode uzrokovane krečnjačkim kamenom u intervalu između dve izmene vode.Naravno odnosi se na redovne izmene vode,a ne na 6 mesevi...
I ne brini ja jesam vickast i tu nema ljutnje,ali kroz vic najčešće provučem istinu,pa ko kako shvati..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispravka meseci a ne mesevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam napisao kako treba da radi. Ako on misli da treba da ubaci i plavi kamen, neka ubaci. To je njegov akvarijum, i njegov problem. Isključujem se iz rasprave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne,nego si napisao kako si negde pročitao da treba da se radi,a da neke provere toga ni nema.Ovo sa plavim kamenom ti je dobra fora,samo guraj tako dalje..
I dalje stoje ona moja pitanja.Molim nekog,ko se ozbiljno pozabavio ovom temom da podeli sa nama podatke.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bože moj probaćemo pa ako ne ide... , mislim da je dovoljno sedmično menjati vodu ...ali videćemo..
Prethodni vlasnik je držao 4 godine ovo kamenje u svom aq u kojem je gajio živorotke ,tetre...

Elem za flojda Kraljevo : GH 13-14, PH6,8 KH 8 , oko 90 litara neto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovorio bih ti na postavljeno pitanje(Flojd) ali nemam nekog iskustva u akvaristici, tj.početnik sam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sad samo izmeri isto to pre sledeće izmene vode,pa da vidimo realno stanje stvari.
Inače biljke koje ne trpe tvrdu vodu u ovoj neće moći da opstanu,imao ti sigu unutra,ili ne.Ali to su već biljke za one jako ozbiljne Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stojkess ::
Odgovorio bih ti na postavljeno pitanje(Flojd) ali nemam nekog iskustva u akvaristici, tj.početnik sam

Ma ne brigaj ništa oko odgovora,ako ga uopšte i dobijem,ti će podaci biti friški,tj ne verujem da je to iko radio.U tvrdoj vodi možeš da imaš gro biljaka i riba bez problema.Tetre nećeš moći da razmnožavaš,ali da ih čuvaš i uživaš u njima to ćeš itekako moći.
Uostalom,uvek možeš da pustiš vodu da odstoji par dana pa će se deo kamenca istaložiti u posudi za pripremu vode,a u krajnjoj liniji nađeš lepše stene.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se ostavlja da odstoji da bi hlor iščileo, a ne da se kamenac staloži. Tvrdoću vode možeš smanjiti tako što prokuvaš vodu, pa kada se voda ohladi, na površini će se pojaviti skrama od kamenca. Onda, ne dirajući tu skramu cevčicom izvučeš vodu iz posude. Na dnu posude treba da ostane malo vode i naravno skrama od kamenca. Toliko o iskustvu i čitanju. Flojd će te verovatno posavetovati da uz sigu gajiš platike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odoste vi u debeo offtopic
Bitno je da si ti startovao masinu, sa sigom ili bez nje, sve jedno. Kad ti zatreba meka voda, sam ces da je izvadis. Very Happy
Do tad uzivaj. Zivorotkama ne smeta malo tvrdja voda.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako bi,Horuse,objasnio taloženje kamenca na posudi za pripremu vode?Za hlor se slažem,za hloramin ne..
Ono o čemu ti pišeš je omekšavanje vode u mnogo većoj meri,koje,a već sam to rekao,njemu nije potrebno.
Flojd će mu posavetovati da odabere ribe koje želi.
Šta misliš Horuse,kako mi iz Novog Sada čuvamo ribe u tvrdoj vodi?Samo platike?
Kad dospe u fazu da mresti kiselice,ni ti,a ni ja mu nećemo biti potrebni.Znaće da omekša i zakiseli vodu i sam.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretece me Horus... Mr. Green
Sad stanite malo na loptu.
Ovde nije mesto da sad krene prepucavanje. Tema je o vinovoj lozi, a vi izgleda okrenuli na vino... pijanka
Kolega, dobio si uputstva, sad pocni da kuvas tu granu i javljaj sta se dogadja. To do ujutru mora da potone, inace tesko tebi! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovice, čovek možda planira neke ozbiljnije ribice, a ne živorotke. Ako je tako, moram da mu kažem da tvrdoća vode može da zasmeta. Ja sam sve vreme u temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Panj, loza No 1 Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Sep 05, 2014 9:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Vinova Loza fender Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 09, 2013 11:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vinova loza i kokosov orah za razno cricket79 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Okt 21, 2013 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Panjevi za AQ.(vinova loza) Cokilio Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 19, 2013 7:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka divlja loza stanomir Uradi Sam (DIY) 9 Uto Maj 14, 2013 6:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License