Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 More pod Povlenom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nastavak priče http://www.akvarijum.org/forum.....3640.html. Smile

Image

Pošto mi je stara rasveta uletela u akvarijumo, na kp sam uzeo diode i uz pomoć štapa i kanapa sastavio novu. Diode bi trebale da budu 6xRoyal Blue, 4x6000k, jedna zelena i jedna crvena sve od 3w. Difuzor sam napravio od kutije za dvd.
Pravu boju svetla ne mogu tj ne znam kako da uslikam mobilnim. Mrežica za komarce stoji preko kako klovnovi ne bi izvršili samoubistvo.

Image

Napokom imam vremena da se pozabavim malo akvarijumima. Dodao bih neki koral, nešto jednostavno što nije komplikovano a što će ubaciti malo živosti u akvarijum npr Xenia, Briareum... Može preporuka šta bih mogao da ubacim. Ako neko ima frag na prodaju kontak na pp.

Klovnovi me užasno nerviraju. Nastanili su se iza cevi i ne miču se odatle. Vidim ih samo kad je vreme hranjena. Dosta su mali ženka je na veličini od neka 2,5cm. Dal im je protok vode dosta jak pa se tu kriju nzm. Zato hoću još 1 ribu da ubacim nešto što ću zapravo moći da vidim kako pliva. Meni je za oko zapala Pictichromis paccagnellae al se bojim da će mi pobiti klovnove i da će generalno biti problem kasnije kad se more prelije u nešto veće. Ako neko ima preporuku za neku živahnu ribicu nek napiše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 7:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi ako te ne nrzi neszo o tehnici, kad si startovao, litrazi i tim tehnickim stvarima.
Klovnovi ne vole previse jaku struju tako da je moguce da im to smeta, a mozda se samo navikavaju ako su od skoro tu.
Za ribe bih ja licno preporucio zelenog hromisa jer se meni svidja i non stop pliva okolo. Ne znam koja je litraza ali msm da je hromis okej. Jedini prob je sto njega ne mozes da uhvatis nikako bez rasturanja akvarijuma. Ali, kod mene je jeo flatwormse, sto je vrlo korisno ali nije pravilo da ce to da radi, i da ce uvek to da radi. Kod mnogih je jeo ali kod mnogih nije tako da je to lutrija.
Da slikas plavi led neces uspeti telefonom lepo nikako, jedino nekim malo boljim aparatom. Jbg to mu je losa strana za one koji vole da slikaju.
Od korala sve meko dolazi u obzir, i pozeljno je da sto pre pocnes sa punjenjem, to ce pre sve da dodje u balans. Sta god od mekih uzmes neces pogresiti, to je sigurno.
Ostalo teorijski znas sve siguran sam tako da ce biti odlicno.
Srecno😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je startovan počtkom avgusta. Start sam koliko toliko ispratio u temi Planiranje i start nano kocke.
Valjda će link da radi sad, toliko o mojoj pismenosti Embarassed
Planiranje i start nano kocke

U pitanju je kocka 35x35x35 sa dvokomornim spoljnim filterom 26x15x35. U filteru je samo sera filter vata (svaki drugi dan čistim, nedeljno menjam), aktivni ugalj oko 100g, grejač atman 50w i atman 304 pumpa (800l/h). U akvarijumu vodu okreće New Wave 1.6. Skinuo sam joj onaj klizač tako da radi na max. Svetlo radi od 12 do 00, nema dimera. 3kg zivog kamena na nekih 48l vode. Zamene vode i usisavanje dna vršim na 15dana. Poprilično jednostavna postavka za tanak bužet.

Što se tiče flatwormsa tu sam imao sreće. Dva sam u odma staru izvadio i od tad ni jednog više nisam video. Od padobranaca standard plavi čehinjasti crvi ima i koji krem-braon, micro brittle star belo braon, belo crne(ova ima krake ok0 5cm), bele, ampifode, kopepode, ostracoda-školjkasti račiči, asterine, Stomatella i neki mali beli pužići, gomila tube wormsa il kako ih već zovu, jedan polip i dva sundjera mada je ovaj jedan promenio boju iz bele u braon pa se pitam da li je sundjer il nešto treće.

Treba još kamena da dodam, 3-4kg prelomio sam da to odradim u toku sledeće nedelje al mi muči koji da uzmem. Živog kamena se bojim da ne bi ubacio nešto nepoželjno a suvi ne znam gde bih lečio a da me ne izbace sa njim napolje. Trebam da sakupim jedno 10tak kilograma živog kamena pa da sastavljam normalan akvajum 50x50x50 ili da biljke i ribe lete iz slatkog.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Srecno😁

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro mesto za komp! Very Happy
@Serene Sky - Srecno dalje sa morskim, verujem da ces uspeti da sa slabijim budzetom napravis nesto lepo, da i mi ostali dobijemo motivaciju da pokusamo kad dodje vreme Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2016 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::
Dobro mesto za komp! Very Happy
@Serene Sky - Srecno dalje sa morskim, verujem da ces uspeti da sa slabijim budzetom napravis nesto lepo, da i mi ostali dobijemo motivaciju da pokusamo kad dodje vreme Very Happy


Hvala Mark. Gledaću da što više ispratim dalji napredak i rad sa opremom. Ono što ću sigurno praviti u skorije vreme jeste mini Arduino kontroler - (led kontrola on/off vremensko po kanalima, dimovanje) i kontrola grejača. Led kontola je kesa, temperaturna sonda kako se kaći moram da pogledam al sam 99% siguran da je i to laganica. Možda kasnije izmajmunišem još nešto.

Mesto za komp je boli glava, ne preporučujem onima koji nemaju opciju na ploči da im se komp pali i gasi sam radi zagrevanja da se ne bi skupljao kondez. Inače neonke gledaju One piece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo, srećan nastavak u novoj temi.
Pazi da ti ne krenu alge zbog crvene i tih 6000k. Mislim da ti je i foto period dug s'obzirim da nemaš korala. Uz tako male klovnove najbolje idu isto takvi klovnovi, bude lepo kad se skupe u jato. A za fragove se javi kad budeš dolazio za BG. Ne znam da li ti je skup kontroler tc-420 ali on super završava posao i na mnogo većim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Kao prvo, srećan nastavak u novoj temi.
Pazi da ti ne krenu alge zbog crvene i tih 6000k. Mislim da ti je i foto period dug s'obzirim da nemaš korala. Uz tako male klovnove najbolje idu isto takvi klovnovi, bude lepo kad se skupe u jato. A za fragove se javi kad budeš dolazio za BG. Ne znam da li ti je skup kontroler tc-420 ali on super završava posao i na mnogo većim akvarijumima.


Hvala.
Fotoperiod jeste dug. Za sad je to naslo neki balans. Kamen tamo gde nema koraline pozeleni do kraja dana al do ujutru uglavnom stomatella puzici i zvezdice sve pojedu. Pesak je problem jedino jer ponegde postaje braon. Nemam ni jednog čistaca da ga pretura pa to moram ja. Na zadnem staklu sam primetio po koju algu. Videcu da je čupnem i uslikam.
Sam je akvarium po sebi jako lose osmislje za more. Ne znam kako scrubber da mu napravim. Moje neko generalno misljenje sto sam stekao citanjem i gledanjem dokumentaraca je da je alge u morskom grebenu bolje gajiti u jednom delu sistema nego se boriti da ih nema uopšte.

Tc je 20 i koji evric isto izadje mozda koji evric manje da pravis arduino. Ostala postavka je indenticna isto se povezuju. TC je bio meni prvobitna zamisao.

Kakve sam sreće ako dokupim još 2 3 klovna i oni ce završiti iza cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2016 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Algae scubber je mač sa dve oštrice, jako težak za kontrolisanje čak i u dosta većim sistemima. Moj ti je savet da što pre ubaciš nekoliko vrsta mekih korala koji bi ti izbalansirali sistem a ujedno i izgledali lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ušli prvi korali.

Image

Malo sam se igrao sa kretanjem vode kroz akvarijum i uspeo da polomim wavemaker. Otkinu sam je u zglobu stoji nekako al zato se čuje noću kao traktor.

Mogu li ove školjke da malo pokrijem mesta gde strujanje vode nosi pesak? Otkuvao sam ih u destilovanjoj vodi i očistio četkicom.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes naravno, ali moja preporuka bi bila da smanjis protok jer cim se dize pesak znaci da je ili prejako ili je strim uperen u pesak(postavljen suvise nisko sto kod tebe cini mi se nije slucaj). Koliko bese jako to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Za nas piše NewaWave 1.6 1600l/h mada sam poprilično siguran da je ta neva prepakovana Sobo WP-50M.
Kad ti na ambalaži pise oriđiđi
Image
znas da je šiveno u Novom Pazaru il doneto iz Kine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogrešna slika nema edit
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ogromna je razlika da li je u pazaru ili u kini. Isto pise na newi koja je kod mene, zapravo ista je puumpa da duplo vevoj litrazi tako da smanji malo protok. Ona i kod mene jako duva. A inace vrlo tiha pumpa, mogli su da je naprave i na marsu dokle god je ja ne cujem u spavacoj sobi za mene je italija 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobo i Newa su nebo i zemlja, iako identično izgledaju protok od Sobo je smejurija u odnosu na Newu. Toliko da ne misliš da te je neko prevario.
Srećno sa novim koralima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License