Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ..neki savet? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image ..male izmene..poklonio sam 4 platike,a uzeo 6 plavih neonki..mnogo sam smotan za sadjenje,pa sam dodao nanu na kamenu,ubacio sam i ricciu ali na kratko..platike su je obrstile..moze neki predlog za jos neku malu biljku na kamenu i plutajucu koju ribice nece smazati?Neonke su super i drze se zajedno,a ok su i sa ostalim ribicama..jedino su spore kad ubacim hranu..mora posebna hrana za njih ili su listici i granulice ok?I ne znam da li da kupujem veci filter..ne daje mi se jos 1500din a ovaj je nov i mozda je adekvatan za ovu litrazu.Kako uopste znati sa sigurnoscu da li je filter koji se koristi dovoljan ili treba jaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 4:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zelis opet ubaciti riciu, znas po mom misljenju sta bi moglo, uvece im daj da jedu i tad stavis novu biljku i ugasis svetlo, sledeci dan nemoj da palis svetlo i opet im daj hrano ili mozes da zamrcis akvarijum. Sledeci dan ti nece dirati tu biljku, naravno ako ih hranis kako treba. Ribice imaju neku naviku da diraju sve sta je novo, a platike jos volje biljke. Takodje ako biljka krene da propada ima da kljucaju bilo koju. Ps. platike su algojedi pa meni su pojele alge sa nane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sub Dec 10, 2016 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..evo prvih problema..par dana kako se neonke cesnu o nanu..a od juce i cory poceo da se valja po podlozi..nema tackica,normalno jedu i aktivne su..ne vidim da ubrzano disu ili neke druge promene..juce sam menjao vodu,a od skoro pri zameni vode dodajem easy life ffm..jedino sto mozda malo vise cackam po aq.rukama pa mozda to ima veze..popis je 8 platija,8 plavih neonki,4 corija,2 amazonca i 5 nerita.. Sta da radim..da cekam ili da reagujem sa nekim lekom?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 10, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam nano akvarijum. Koristim obično crevo, nikakvi dodaci, dugačko 1,5m. Prst na stranu sa koje izlazi mlaz i na taj način regulišeš protok. Baš se lepo očisti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 10, 2016 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha78 - koliko litara ima akvarijum i koje su dimenzije ? Kada se govori o prenaseljenosti,i bolestima , gotovo uvek je stim povezana litraža, filtracija i prehranjivanje riba. Kada se to sve uravnoteži i održava - nema problema.

P.S. Ja lično sam držao u akvarijumima od 30l po 150 gupy,yifo,platy (zbog nedovoljnog broja akvarijuma), običan korner filter ali obavezno menjanje
vode 1/4 - 1/3 (svaki drugi dan), pažljivo hranjenje i praćenje situacije, nijedna crkla, niti se češala, ni u jednoj turi.

Sve to zna da smori čoveka, ako hoćeš da te ne boli glava - manje ribe, više bilja. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sub Dec 10, 2016 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

starivuk - 45l bruto 50x27x33 ..zamena i sifoniranje 1 nedeljno oko 40% vode zamenim..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..pozdrav i Sretna nova godina svima na forumu..ako moze mala pomoc.. 1 neoonki se uvecao stomak,jel moze neko da mi kaze sta je u pitanju..takodje ako moze identifikacija puza..imam nerite i amazonce i ovog malca..hvala Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..sad videh i ovog..jel zna neko od kojih je? Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..pa jel moze neko ko zna da pomogne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2017 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećna Nova takođe, čekaj malo da dođemo sebi, budemo kući ... Smile
Prvi puž mi deluje kao Ramshorn, onaj zadnji čuveni malezijac. Imaš u podforumu Ostali stanovnici dosta o puževima, lepljiva tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....-t663.html

Ne znam za neonku, nisam ih nikada imao. Pročitaj u podforumu Bolest, možda ima sličnih slučajeva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2017 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..hvala na odgovoru Neso..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonka se malo vise najela rekao bih. Umeju i moje tako ponekad, splasnuce. smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha78 - Ti menjaš 40% vode nedeljno, to je skoro polovina + sifoniranje,
mislim da previše menjaš (nisu to ciklidi) vode, moguće da tako uništiš korisne
bakterije i narušiš biohemijsku ravnotežu.Sve je to možda ....
Što više čačkaš - sve više problema. Kakva je situacija sada ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..trudim se sto manje da cackam,al uvek ima nesto da se pomeri,izvadi,popravi..nemam mira Smile neonka je splasnula..dobro je.. trudim se i sto brze da sifoniram podlogu i samim tim smanjim zamenu vode na 30% ulazim u stos..nema navukao sam se na ovo poprilicno.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha78 ::
..nema navukao sam se na ovo poprilicno.. Smile


O da prijatelju, bolest je to, znas, mi smo ti ovde beznadezni slucajevi (sala mala)....nema leka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License