Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi veći akvarijum i naravno alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, srećna vam nova godina Smile

Dimenzije akvarijuma: 100x40x55cm
Filter: Eheim Pro 4+
Temperatura: 24 C
Osvetljenje: 4 neonke 18w , 3 štedljive 25 w
Podloga: Rf hranljiva i osmokot, 2-3 cm peska

Akvarium sam formirao 20. decembra, filter radi sve vreme od tad, foto period 10 sati. Svakog dana zamena 20% vode odstajalom "česmovačom". Prvog dana je voda bila mutna, ali sutradan je vec bila kristalno čista.
Filter je već radio u manjem akvarijumu nekih 3-4 meseca. Pre 3 dana sam primetio prve alge, i znam da je to normalna pojava ali mi se čini da ih sada ima previše. Postaviću slike naravno.

E sad, da li da čekam da priroda uradi svoje ili je vreme da nekako uklonim alge iz akvarijuma? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 11:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko brzo se prosirilo? jel krenulo teritorijalno ili svuda po malo se pojavljivalo.. Pitam jer mi deluje kao cijano bakterija, da kolega sa foruma tad nije primetio jer se ja nisam razumeo bas bi se prosirala.. Ako jeste onda eritromicin ili pre toga da proveris u petshopu da li imaju preparat protiv nje.. Ali nemoj da zuris, daj jos neku sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prilicno ti je dugacak fotoperiod za tako mlad akvarijum. Ali sta je tu je. Biljna masa kako bude rasla borice se sa algama, i nadam se izboriti. Co2 makar DIY bi dosta pomogao, biljke bi napredovale kao lude, a alge bi imao minimalno, ali naravno, kao i u svakom ekosistemu, bilo bi ih.
Ne treba one previse ni da te brinu, samo drzi pod kontrolom da ne preuzmu sve, a ovako sa kamenja i stakla cistis kad mozes. To je to, nista alarmantno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 3:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, neonke nisu 4 x 18w, nego su 4 x 30w, izvinite na gresci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 3:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikacu sutra preko dana, bolje se vidi. Meni liči na zelenu algu, bar se nadam da je zelena alga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako sam se nadao zelenoj, ipak je cijanobakterija. Sluzava, ima tanke niti, pravi primerak svoje vrste. Danas sam bio do apoteke ali antibiotike izdaju samo na recept. Kako nisam nabavio lek izvadio sam kamenje i biljke i isprao ''gada''. Sifonirao dno i uklonio 90% cijanobakterije. Smanjio sam kolicinu i vreme foto perioda. Ubacio sam dva ancistrusa da malo pomognu u suzbijanju zaraze. Borićemo se zajedno pa se nadam da će pametniji da popusti 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam odgovorio na pitanje. Pojavila se prvo na panju desno pa se postepeno širila, sa panja na bacopu pa na kamen pa na šljunak dok nije stigla do kamena skroz levo i prekrila celu površinu šljunka na kojem nema biljaka. Kako da nabavim antibiotik bez recepta još uvek ne znam. Ostao mi je sinacilin u kapsulama od ranije ali ne znam da li moze i sme u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2017 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako mene interesuje kojom brzinom se sirila, ako se pojavljivala svuda po malo onda je obicna alga, ako je 1 oblast pa od te na dalje u nekim pravcima onda je 100% cijano.. E sad ancistrusi ti nece uopste pomoci sa cijano bakterijom.. Sto se tice eritromicina, ne daju sve apoteke, ali postoje mnoge koje prodaju bez recepta.. Prosetas se malo duze, na kraju ili odes kod svog doktora pa lepo ispricas ili nabavis u petshopu ili od sponzora narucis sredstvo..
A vremenom radi preventive cesta zamena vode, jaci filter, jaca pumpa, puno biljaka, dezinfekcija svega sta ubacujes u akvarijum(cak i biljke).
I rasvetu da smanjis za pocetak ili fotoperiod.. Ubacio co2 diy,. Jer sa eritromicinom resis posledicu a ne uzrok..
Ps. Posle cijano bakterije sledi zelena alga, ali nje ces se lako resiti kad se razviju biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam eritromicin, računam da ima negde oko 150 litara vode. Nije napunjen do vrha, šljunak, kamen itd. Ako me matematika ne vara, 750 mg na 150 litara je doza. Obavestiću Vas kako je delovao eritromicin na cijano bakteriju. Hvala na savetima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2017 2:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam eritromicin, tri dana po 750 mg. Bakterija je iz tamno zelene promenila boju u braon, sifonirao sam dno, i zamenio deo vode. Biljke polako napreduju, foto period je 5h i trenutno su samo neonke ukljucene. Postepeno cu povecavati foto period kako se bilje bude razvijalo. Dobro je da sam na vreme pitao za pomoc. Kada se razviju biljke ubacicu slike u album. Hvala na brzim odgovorima i savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2017 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da je problem počeo povećom količinom svetlosti.
Oponašaj prirodu, toliko svetla je moralo da izazove alge,
još ako je i temperatura poveća eto i bakterija .
Javi za neko vreme kakva je situacija. Poz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja030
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Maj 2015
Poruke: 3
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2017 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada je sve ok, 4x 30w fluo cevi. Biljke fino rastu, foto period je 8h. Za par dana cu da krenem sa mikro i makro elementima, i planiram diy co2 i naravno jos biljaka, ali polako Wink
Ubacio sam malo riba, 3 neon tetre, 2 crne neon tetre i 2 ancistrusa. Kada naselim akvarijum i kada se bilje razvije ubacicu slike u album.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License