Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čudan Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako da se nateram da okačim i ja slike svog akvarijuma. Mislim da je interesantan pre svega zbog svojih dimenzija.

Osnovno:

- zapremina oko 85l
- dimenzije 65x21x70 cm (dužina x širina x visina )
- ugrađen u zid, odnosno policu u zidu, gde su nekad bila vrata
- koristim MH 6500K 70W, fotoperiod 7h
- podloga lava granulat, osmokot, beli treset, crni pesak 2-4mm otprilike
- biljke: nana, nana mini, Flame moss mahovina, zaboravih kako se zove biljka u desnom ćošku..
- ribe gupi red, abino red eye, ancitrusi, koyice crvene.
- zamena vode 30% nedeljno
-CO2 DIY varijanta sad unapredjen sa kinskim sistemom sa manometrom i kombinacijom sodabikarbona i limunska kiselina
- filter (komorni) je postavljen iznad akavarijuma voda se vraća u kavarijum slobodnim padom, kompaktan prostor za filter materijal oko 12*18*20 cm
- pumpa Sobo 2990 1500l/h, 25w. Moralo malo jača jer prvo svi lažu za protok a drugo treba da iybaci skoro metar visine.


Kad sam planirao da pravim akvarijum isčitao sam kako visoki akvarijumi su gotovo nemogući za održavanje i sadnju biljaka, da nemaju dovoljno svetla itd. Isto tako sam čitao i za širinu da je ludilo igrati se sa tako uskim akvarijumom i da landscape ne ispadne dobro... Ispod su slike pa vi procenite, dajte sugestije i pitajte ako vas nešto interesuje.

pocetak
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvi mesec

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo odlično izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posle oko 3,5 meseca:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je dobro, oduševljena sam! Jedino one flaše!?! Kako ćeš njih da rešiš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam pomislio na flaše, malo narušavaju izgled.
Možda neka polica-kutija umesto poklopca iznad akvarijuma, u istoj boji lepo bi se uklopilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu ste. Svi pitaju šta sa flašama. Iskreno nisam još našao odgovarajuće rešenje za njih.
Za sad mi jedino pada na pamet da pravim smesu u 0,7l flasama, pa nekako da ih uglavim unutra iza poklopca, to bi moglo ali bi znabajno skratio interval CO2 zamene, razmišljao sam kakvog još oblika flaše postoje ali ne uklapa mi se ništa.
Druga radikalnija ideja je da napravim otvor u zidu ispod akvarijuma sa kutijom u koju bi stale flaše i tako bile zamaskirane, ali to zahteva ozbiljnija ulaganja.
Ili jednostavno da posle nekog vremena prestanem da doddajem CO2 jer biljke i nisu toliko zahtevne, jedino me strah da onda ne krene neka alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lep projekat ,i zanimljiv akvarijum,prvenstveno mi se svidja postavka sa ne zahtevnim biljem, granjem i kamenjem Bravo
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čudan možda jeste , ali jako dobar
Svaka čast Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas lep,bas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pan druze ovo lepo izgleda samo bi ja po tom panju neku sitniju kracu mahovinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, zena je rekla ako hoćes da to čudo stoji u sobi mora da bude baš dobar Smile

gotika - slažem se, malo se razbujala. Razmišljam sta da radim dal da je šišam? Malo mi je sad zeznuto da stavljam drugu jer bi morao da vadim panj odnosno sve bih morao da razbucam, možda kad prođe neko vreme. Daj predlog za neku mahovinu slabo poznajem biljke, uživo nisam video nijednu drugu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zna se ko je glavnii u kuci Very Happy
samo neka te zena bodri i ima da bude jos bolji Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kmen drvo prostor place za nekim mikrosorijumom !sto se tice mahovine imas par vrsta sitnije mahovime o tome ce mo u pp pisacu ti !sto se tice zene ?imam i ja to znam kako ti je !!!!!!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuraa
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 193
Lokacija: beograd, vidikovac

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum, zanimljiv. Što se tiče mahovine, makaze u ruke i šišaj slobodno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License