Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike sa deformitetom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, imam problem sa gupikama, posle određenog vremena iskrive im se leđa, deformišu se i kasnije uginu. Mada ceo akvarijum baš i ne funkcioniše, negde grešim, ali ne znam gde. Po vašem savetu sam pre određenog vremena napravila koliko toliko sklad među ribama ( mislim na vrste), ali i dalje uginu. Da napomenem, imam manji akvarijum, gde su mi bebe gupike, i tu su dok ne porastu, posle ih premestim u veći, ali ne budu dugo žive kad ih premestim. Oprostite na manjku informacija, početnik sam, pa mi je potrebna pomoć.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, veći akvarijum je od 140 litaa, a manji 40l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to se s gupikama desava kada su mnogo mesane u srodstvu. s vremena na vreme treba ubaciti nove gupike da se osvezi krv (popularno receno) ili zapisivati kad se koja zenka mrestila i drzati odvojeno malce, pa se menjati s nekim i td. obicno vec u trecoj generaciji srodnickog mesanja budu degenerici koji kratko zive i pokrivljeni su, ili su im repovi u spic umesto normalni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Palo je i meni to na pamet, ali sam mislila da nije zbog toga pošto i druge ribice uginu, ali se ne deformišu. Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima više razloga pojave deformiteta. Jedan je već naveden. Međutim, ishrana takođe može uticati na pojavu deformiteta kao i prisustvo nekih bakterija. Nisam razumela da li su druge ribice u stvari druge vrste koje uginjavaju. I možda bi bilo dobro da osim litraže akvarijuma daš podatke vezane za filtraciju i svom živom svetu u akvarijumu (šta sve od ribica i biljaka imaš).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je spoljašnji. Da, druge vrste isto uginjavaju. Najbrojnije su gupike, pored njih nekoliko neonki, dve silver moly, par pandica, albino koridoraši, tj kako se već zovu, dva tri ona velika koridoraša čistača, i dve ajkulice koje sam dobila na poklon. E samo me one bune da li im je mesto tu. Razmišljala sam i hranu da im promenim, ali posle odustanem, pošto i u drugom akvarijumu ribice sa istom hranom gajim i one su ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ipak mislim da iz nekog razloga tu nije uspostavljen 'ekosistem', da li su parametri vode u pitanju ili bakterije, ne znam, obično je u kombinaciji. Možeš u početku da malo češće vršiš zamene vode i dodaješ 'dobre' bakterije iz preparata ne bi li ti naselile filter u većem broju. Kakva ti je pumpa (da li je dobar protok kroz filter)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja to mislim, ali nisam znala šta treba da menjam. Ni biljke mi nešto ne uspevaju, osim anubije. Pumpa je dobra, i vazduha bih rekla da ima dosta, pošto crevo ide kroz ceo akvarijum. Razmišljala sam o ubacanju CO2 uređaja, ne znam da li bi to pomoglo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam - ti je dala dobre savete.

CO2 ti nece nista pomoci.

Imas ozbiljan problem koji ne moze sam od sebe da se resi a ovako retko ko od oka sto bi rekli sa svojom dijagnozom moze da ti pomogne, na zalost al tako je.

Ono sto je vidno da ti ribice lagano ugiljavaju i da verovatno u vodi ima svega i svacega od parazita, bakterija, gljivica....

Trebala bi videti kako ti izgledaju ribice (jer opis kriva kicma kod gupija nije dovoljana) i da poredis sa bazom bolesti http://www.akvarijum.org/forum/bolesti-t2252.html da bi okvirno uocila u cemu je problem i da krenes sa nekom terapijom.

Neke bolesti mogu da se odraze fatalno po ceo akvarijum, neke samo na pojedine vrste....

Riba moze da se kupi bolesna tj.sa nosiocem bolesti a moze i da se razvije u samom akvarijumu zbog lose higijene samog akvarijuma.

Nisam nesto pomogao al ti nesto mozda bude i od koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim gupika koje imaju vidljiv deformitet pre uginuća, druge ribice samo nađem mrtve. Gupike se i pored toga razmnožavaju i često nalazim mlade koje vadim u drugi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ovo, probaj ono ... pa se sve svede na onu izreku ''U Solunu dinar - somun, do Soluna - sto somuna!"
Ovo je figurativno rečeno, lepo je pozabaviti se lečenjem i investirati u voljeni hobi, ali sve je lako kad se zna kako ...

da sam na tvom mestu prebacio bih ,trenutno , sav biljni i životinjski svet u manji akvarijum, pojačao aeraciju,
a iz velikog bacio svu vodu, sve što može tretirati hipermanganom (naravno i biljke) i napravio novu postavku,

Ako ne nađeš rašenje ne preostaje ništa drugo. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadaca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što kažete, lako je kad znaš kako. Ostavila sam baš dooosta para u zoo šopu, ali opet isto. Izgleda da će to biti jedini način. Probaću pre toga da ga češće perem i da ih malo manje hranim. Hvala na savetima, valjda će nešto uroditi plodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License