Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 skupljena i na dnu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nešto čudno mi se dešava sa ribicama u zadnjih mesec dana uginulo mi je dvadesetak crnih ribica i sve gupike par ženki i jedan mužjak . Ribice se ponašaju nekako usporeno skupe peraja i leže na dnu savijene kao kifle ? posle par dana je nađem uginulu ? zanimljivo je da se to dešava jedna dve ribice ostale izgledaju ok ? Jedino što imama problem u akvarijumu imama pojavu crnih čupavih algi , da li možda ima veze sa njima ? Da ponovim ribice izgledaju nekako bezvoljno ako je vreme hranjenja uzimaju hranu ali dotle leže na dnu i posle toga ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge nemaju veze. Ali za dalju pomoc treba nam informacija kako odrzavas akvarijum? Koliko je star akvarijum ? Litraza? Hrana ?
Obicno bolest krene od onih najslabijih u jatu. To ne znaci da nece doci na red i one sa jacim imunitetom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum ima oko 100 l formiran je pre jedno tri godine ima solidno bilja , hranim ih samo sa onom lisnatom hranom Tetra Mix . Održavanje je normalno kao i ranije ništa nisam menjao ( redovno pranje filtera zamena vode otprilike 40% jednom mesečno ...) . Imama spoljni filter . Znači ništa nisam menjao kako u ishrani tako i u održavanju akvarijuma . I ranije se dešavalo da poneka ribica ugine ali to je bilo ono normalno prirodna selekcija . Ovo mi se čini da je malo nešto ubrzano . Ribi mi deluju kada su dole kao čovek kada ga boli stomak , i odma da dodam uginjavaju i starije i mlađe ribice ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali si stavljao zemlju? Generalno biljni akvarijumi posle 2 3 godine moraju da se rastave i sastave svasta ostane i istruli u podlozi. To sto opisujes delujs kao trovanje. Da li na ribama primecujes crvene ogrebotine pukotine rupe?

Kad kazes crvene alge jel mislis bas na crvene fleke, na crne bradate ili nesto trece?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da na dnu akvarijuma ima zemlja ili tačnije rečeno onaj humus za cveče lepo upakovan u najlon kesama i položen na dno , kada sam sadio neku od bilja prubušim novu rupu na kesi i zasadim . imama crne bradate i one čupave po lišću i kemenju ,a i po dnu se kotrljaju neke alge raznih veličinaj od par milimetara pa do jenog santimetra ja mislio neki otpad ali sam posle utvrdio da su i to alge . U akvarijumu imam ajko puno onih malih puževa šiljatih i okruglih . i oni se zavlače duboko u podlogu i opet izlaze na površinu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamena vode jednom mesečno 40% nije redovna zamena (ako sam dobro razumela). Kao što reče Serene Sky, liči na trovanje (nečim od azota - amonijak, nitriti ili nitrati). Morale bi te izmene vode biti češće, barem dok se ne stabilizuje akvarijum, uz dodatke korisne mikroflore (preparati sa korisnim bakterijama). Uginule ribe moraš vaditi odmah, pošto i one podižu nivo amonijaka. Ako ima puno bilja, pretresi sve od lišća i korenja da se nešto ne raspada i povadi... Ako imaš puno puževa, i to govori o količini organskog otpada u akvarijumu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je filtracija? Složio bih se sa kolegama da je verovatno u pitanju trovanje. Takođe, crna alga se često javlja kada je filtracija loša. Takođe, mislim da je period od tri godine predug. Trebalo bi ranije malo pretresti postavku, oprati podlogu. Mi smo skoro u školskom akvarijumu prali podlogu koja je bila u akvarijumu dve godine. Nećeš verovati kakva je prljavština bila u podlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nista gore nego zameniti 40% vode u biljnom akvarijumu pogotovu ako je sa cesme. Nedeljno 10tak procenata je sasvim dovoljno. Tako ce fe bar drzati co2 ph i tvrdocu na nekom stalno istom nivou osim ako ih ne degulisete hemijom i sa co2 iz boce. Sa tim velikim redjim izmenama samo se pojacava bujanje crvene alga.

Zemlja ti je dotrajala 100% moras da je se resis jedan od problema ti je i ona. Stisni pesnicom podlogu gde si stavljao zemlju i vidi dal ce izlaziti gas koji jako neprijatno mirise. Ako osetis miris to je ono sto ti ubija ribe. Nemoj gurati prste u podlogu jer mozes da se izgrebes ili poseces.

Znam da je surovo al ako vec znas kako izgleda kad ribe umiru zasto ih odma ne vadis? Stavi ih u neku malo vecu teglu posudu nek tamo umru. Moze da se desi da se i oporave kad ih stavis u cistu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači prvi lep dan moram da rasformiram akvarijum . nova podloga , nov pesak i sejanac , kamenje da prokuvam isperem ? bilje koliko god da pretresem ostaće jajašca puževa u korenovom sistemu ili na listovima tako da kada ga vratim opet će da se zapate ? Veliki posao ali se mora .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2017 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke na kratko umoči u hidrogen. Tako ćeš ubiti puževe. Ne moraš menjati pesak. Samo ga operi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2017 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Biljke na kratko umoči u hidrogen. Tako ćeš ubiti puževe. Ne moraš menjati pesak. Samo ga operi.


Ko što kaže Horus samo ga operi u hladnoj vodi. Nema potrebe za novim taj u sebi ima dosta korisnih bakterija pa će cikliranje biti dosta brže. Ako ga opereš u vrućoj pobićeš i pužebe i bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2017 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Biljke na kratko umoči u hidrogen. Tako ćeš ubiti puževe. Ne moraš menjati pesak. Samo ga operi.

Kako da umočim toliko bilje u hidrogen , odakle mi toliko hidrogena ? ili je dovoljno da ga pofajtam mislim na lišće a korenov sistm u hidrogen troprocentni ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka skupljena peraja joca93knj Bolest 6 Pet Dec 24, 2010 5:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License