Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum - Juwel primo 60 (potpuni pocetnik) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

relativno skoro sam rešio da obnovim ovaj davno zaboravljeni hobi (imao sam mali akvarijum pre 18 godina) i našao sam ovaj forum,
koji me je mogu priznati potpuno oduševio. Toliko dobrih ljudi, spremnih da pomognu, zaljubljenika u akvaristiku ima da sam stvarno odušeljen.

Pre svega, dobro sam isšitao uputstva i gradivo (štreberski pristup), pa sam shvatio da za početak bi možda najbolje bilo da krenem sa akvarijumom koji je
već fabrički napravljen, i mislim da je Juwelov primo 60 dobra osnova (dimenzije se taman uklapaju u moj raspoloživi prostor.

E sad, ono što je moja nedoumica (to bih voleo da mi pomognu iskusniji članovi) je da li je unutrašnji filter u redu ili nije?
Jedan drugar mi kaže da unutrašnji filteri nisu najbolji, već preporučuje prelivne. Meni bi unutrašnji odgovarao zbog mesta. Šta je ustvari tačno?

Voleo bih da mi akvarijum bude i biljni, tako da bih za početak kupio i drugu LED sijalicu, za pravilan razvoj biljaka. Ostaje pitanje podloge, ali to ću videti u prodavnici šta bi bilo odgovarajuće (naravno, ukoliko neko od članova ima predloga šta bi bilo odgovarajuće, naravno da sam spreman da poslušam). Da li bi bilo pameti uzeti i CO2?

Pitanje da li uzeti panj ili lava kamen (možda i dragon kamen) je još aktuelno, tako da ako imate predloge slušam.

Što se tiče ribica, sa njima ne žurim, sačekao bih svakako da se ciklira, pa za mesec, mesec i po bih uzeo desetak neonki, i čistače, algare itd.

Eto, ukratko bi to bilo to, ako je neko spreman da pomogne savetima, ja bih bio veoma zahvalan.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 3:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz dobro dosao i srećan početak 😄

Oni što vise HOB kako ih već zovu su dosta praktični i bolji u odnosu na unutrašnje. Šta sad smatraš za prelivni ako misliš na onaj što stoji iza akvarijuma greota ga je staviti iza juwel akvarijuma. Kanister je najbolje rešenje i najskuplje.

Ako nećeš stavljati hranljivu podlogu CO2 ti ne treba. Panj uvek prija tropskih ribicama lep kamen samo oku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na taj sam mislio, što stoji iza akvarijuma. I meni se čini da bi bilo greota. Za početak mislim da mogu da krenem i sa unutrašnjim, nisam siguran... Rolling Eyes

Uzeo bih hranljivu podlogu, 1-2cm. Znači trebalo bi i CO2.

Iskren da budem, meni je i panj prija oku, pogotovu ako je lep, može biti stvarno strava. Još i neku mahovinu da nalepim na njega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za jato neonki ti predlažem ovako nešto (moja bivša postavka). Kombinacija kamenja, panjeva i grana.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se biljke razrastu onda izgleda ovako. Milina za ribice. Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vau, to izgleda i milina i za оči i za ribice. Wink

Horuse, da li ti je trebao CO2/hranljiva podloga i dodatni preparati da postignes takvo bujanje bilja, ili ne?

Znaci treba uzeti i panj i kamenje i napraviti kombinaciju izgleda. Za sljunak bih uzeo neki sive ili crne boje, zbog kontrasta.
Mada i ovaj beli izgleda lepo.

Koliko ima l akvarijum na slici, da znam zbog orijentacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao i CO2 i hranljivu podlogu. Ali, ima nezahtevnih biljaka sa kojima postavka takođe može lepo izgledati. Moj zaključak je da su redovna zamena vode i dobra filtracija možda i najvažnije stvari. Takođe, postavku formiraj prvo na suvom, pa kada budeš zadovoljan izgledom, onda sve to prebaci u akvarijum. Moj akvarijum ima 27o litara. Međutim, i manji akvarijumi mogu izgledati lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znači tačno formirati na suvo? Misliš napraviti raspored, pa tek posle staviti vodu? Svakako sam to prvo mislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License