Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Panonska barica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da zivne tema, četiri meseca od ubacivanja prvih fagova. Slike su užas jer je slikano telefonom a i ispomerani su korali jer se u akvarijum uselila i anemona koja je nekih 15 cm u precniku i jos uvek je prilično živahna i šeta. Kad se skrasi korali idu na svoje mesto.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 10:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuuu bas je dobar,i nekako poseban.
Prava je mala koralna bastica.
Generalno sam protiv ogoljenog dna,ali je ovaj aq bas takav na svom mestu.
Svaka cast.Raduje me svaki update tema poput tvoje kroz koji se tacno da videti sva vasa snalazljivost i napredak kroz vreme.

P.s. nista ja tu ne bih dirao.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Jun 12, 2017 7:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki, definitivno imam malo kamena ali za sada funkcionise. dobar deo korala je na oporavku kod mene u akvarijumu pa se vracaju kuci za desetak dana. u svakom slucaju korali rastu. anemona je nova u akvarijumu i jos uvek pokusava da nadje mesto. Kad se smiri onda ostale korale vracam na njihovo mesto. Sto se tice podloge, pokusao sam da je izbegnem jer je kocka mala i lakse se odrzava cistom bez peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jun 22, 2017 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

konacno se smestila i opustila.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 26, 2017 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebitno kako izgleda na slikama, ali se vidi da je sve zdravo.
Sve pohvale..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Jun 30, 2017 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala popaje, sluzimo narodu Smile
Spremam Putopis doticne anemone, posto je u medjuvremenu povecana kolicina kamena u kocki tako da je samim tim i promenjen tok vode pa je anemona krenula u obilazak akvarijuma, trazeci pogodno mesto da se smesti. na zalost nisam u mogucnosti da je slikam na svim mestima gde je zalazila jer ipak mora i da se radi ali jenevrovatno kuda je se sve provlacila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jul 01, 2017 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo lepo napreduje "Panonsko more", a što se anemone tiče, pazi samo da ne završi u stream pumpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto sam rekao pre par dana sam ubacio jos par kg kamena. slozio sam gana brzinu bez previse filozofiranja i rasporedio korale. samim tim se promenio tok vode u akvarijumu i gore pomenuta anemona koja se bas lepo smestila na mesto gde meni a i njoj odgovara je krenula da trazi bolju poziciju.
zao mi je sto nisam bio vise kuci da mogu slikati kuda se sve provlacila ali i ovo ce posluziti.

pozicija gde se nalazila kad je ubacen kamen.

Image

i onda je resila da krene na put. kroz rupu na grebenu dodje do ...

Image

pa onda polako krenu da planinari

Image


Image

Image.

Image

Image

Image

i naam se da je ovde kraj putovanja.

Image

stigla je blizu pumpe ali zena mi je na vreme javila pa smo ugasili je dok nisam stigao kuci i prebacio pumpu na drugu stranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala nikola, na slikama je sve haoticno jer smo stalno sklanjali korale kojima se anemona priblizavala.
polako ali sigurno sve raste. ovih dana cu cistiti akvarijum pa ca napraviti par slika da se vidi koliko je sta napredovalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jul 05, 2017 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle opisivanja proputovanja anemone po akvarijumu danas kad sam dosao sa posla doceka me iznenadjenje.
Klovnovi se valjaju u anemoni ko prasici u blatu i samo na kratko izlaze iz nje. Bez primoravanja, koriscenja raznih trikova sa neta, jednostavno su sami usli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Jul 08, 2017 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 11, 2017 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, jako mi se svidja akvarijum, posebno anemona Smile. Nadam se da cu ga nekad videti i uzivo Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, naravno da nije problem, takodje rekao sam ti ako mogu sa mijim skromnim znanjem da pomognem ... tu sam.

nego vezano za gore pomenutu anemonu i klovnove nesto bih dodao a sto se tice promene u ponasanju riba.

Zapazanje: odkako su klovnovi poceli da posecuju anemonu postali su prilicno prgavi Sa njima je u akvarijumu Zutorepi electric blue demsel koji ih je cesto zezao i proganjao po akvarijumu, a ani su nekad sa manje nekad sa vise uspeha odolevali njegovim napadima. Sada je situacija mnogo drugacija i oni njega vitlaju po akvarijumu tako da dopbar deo dana provede u rupama i sto dalje od njih. Takodje ranije nisu obracali paznju kad cistim akvarijum a sada se zalecu i grizu po prstima kao pirane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno ocekivana reakcija klovnova.oni su teritorialci,anemona je njihov hotel sa 5 zvezdica,kad je hostuju postaju deo ,i stitice je po cenu zivota.
Ono tipa: "za nju vredi poginuti!"....,dodatna motivacija.


Poslednji izmenio Laki dana Čet Jul 13, 2017 8:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jul 19, 2017 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kratak snimak napredovanja akvarijuma pet meseci od starta.


Link


Poslednji izmenio Laki dana Sre Jul 19, 2017 8:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja barica Lolla9 Akvarijumi 23 Ned Okt 07, 2012 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja barica bolebbrs Akvarijumi 12 Pon Apr 18, 2011 11:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License