Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Frustracija MAX Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam popizdeo i ugasio akvarijum...
3 godine sam u pokusaju da napravim jedan lep deo prirode u svojoj sobi ali mi ne polazi za rukom...
Krenuo sam od 0, ulozio veoma mnogo truda i novca a na kraju nemam pojma zasto mi nije uspelo...
Pokusaj je bio biljni akvarijum sa nezahtevnim i srednje zahtevnim biljkama..
80x35x45 cm akvarijum zapremine ~100L je filtrirano uz pomoc 2 kanistera ukupnog protoka oko 800 L/h. Hranljiva podloga (treset, ne no name zemlja za cvece) + osmokot. Od rasvete, 60 dioda x 3W (35 belih 6500K + 25 full spectrum). CO2 iz boce, rastvara se u DIY varijanti reaktora ( skoro 100%).
Dodavao sam ProFito tecno djubrivo + zasebno neke elemente po potrebi.
Nema sta nisam promenio i unapredio kako bi biljke bile bujne i zdrave.. Posadio 20-ak razlicitih vrsta od najlaksih do najtezih za odrzavanje i nakon izvesnog vremena nakon sadnje ili je propadalo ili je stagniralo pa propadalo....
Toliko sam zivaca izgubio da cu verovatno sve da rasprodam i prebolim jer, ili ne umem, ili me jednostavno "nece"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 5:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvelegoa ne gubi nadu. Znas kako kazu" ne j... lep, nego uporan".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hoces da znas gde ti je greska ?KOMAD PRIRODE U SVOJOJ SOBI !sam si rekao u prirodi nista se nedesava preko noci !evo ovako postavi osmokot podlogu svetlo o,5 po litri neonke ne led posle mesec pocni da dodajes co2 u medjuvremenu menjaj vodu u pocetku cesce dok se osmokot neisposti malo a posle mozes i na 15 dana sto manje cackanja tumbanja po akvarijumu i strpljenje za 2 meseca imas ta komad prirode !sta ce ti ta dva kanistera nemas ti bazen nego 100 l vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
200 Litra
Co2 Limuntus-Soda
Podloga- Treset Crni i Beli
Rasveta 3x21w T5 , 63w 5550 Lm, oko 0,3w/l ili 25Lm/Litar 6500k
1x nedeljno 30% Cesmovace direkt
Bez mikro i Makro , Alge ni na vidiku
sve perla i sve buja .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
80 l prirode bez hemije (sem co2 )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff teška tema... U akvaristici su normalni padovi i povremene pauze... To je OK, da se malo odmoriš. A što se tiče tvojih "neuspelih" planova, jbg nema garancije nizašta! Mislim da smo mi malo pobrkali lončiće sa ovim "delićem prirode". Biljni akvarijum je sve samo ne prirodan! To je izveštačeno do krajnjih granica, nema toga u prirodi, nemojte da se zavaravate, ono šo vidite na fotkama je kombinacija dugotrajnog svakodnevnog rada (za šta se nama vremena) izdvajanja velike količine novca (za nas velike...) i sreće. Tako da se ne sekiraš preterano, sve je to normalno. Što se tiče tvojih "grešaka", nemoj da se opterećuješ, Sve je to u redu ali ukupno se nisu složile kockice. Moj savet ti je da se odmoriš od svega pa da formiraš jedan "običan" akvarijum bez opterećivanja izgledom, videćeš da je to naj bolja opcija Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 8:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako trazis sta bi konkretno bio problem za rast biljaka. Ja mislim da je to verovatno led svetlo, mislim da nije uopšte lako potrefiti odgovarajući balans sa ledovima, ako možes i ako želiš probaj da ih zameniš nekim drugim izvorom. Ostalo sve sto si nabrojao je kako treba.
Ja koristim MH sijalicu i biljke luduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na podrsci..
Evolucija mog akvarijuma kroz tehniku:
1.Unutrasnji filter (kinez) ~100-200L/h + 2 neonke po 18w;
2. Dodata hranljiva podloga (zemlja za cvece -no name);
3. Dodate 2 deonke;
4. Sa unutrasnjeg presao na kanister filter 400L/h;
5. CO2 - secer + kvasac;
6. Dodate jos dve neonke i tada je bilo 4 bele + 2 roze (atman);
7. CO2 - boca + reaktor
Sve oivo nije zadovoljavalo pa sam na mesec dana rasformirao akvarijum.
Nakon svega REstartovan akvarijum od pocetka sa opremom koju sam naveo na pocetku teme.
Sto se rasvete tice bio sam zadovoljan led diodama jer svetlo dopire do dna (~35-40cm) i alternatera mini napreduje za razliku od neonki gde nece ni da bekne..
Za sada jedino vasom podrskom malo sam se ohladio od prodaje... Stoji sve pogaseno kako ne bi ponovo poceo da se nerviram...
Ja prosto ne verujem kako nekim ljudima bez neke tehnike bilje buja a ja uz svu muku, paznju i ulaganje ne mogu da dobijem bar malo radosti...
Kad vec razmisljam o pokretanju, da li je mozda uzrok voda? Merenjem ph dobijam 9 (lakmus papir), a KH 16...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U filmu ''Mi nismo anđeli'' jedan od glumaca izgovara rečenicu: ''Priroda sve čini sama.'' Moje mišljenje je da se ponekad treba opustiti, i prepustiti da priroda odradi svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se, priroda je priroda, nema tu zurbe nema na silu. Ali, pokusao sam i bez prihrane, bez CO2, prepustio prirodi da sama resi stvar pa ni to nije uspelo...
Pa ne gajim ja ne znam kakvo bilje vec standardne koje koristi vecina akvarista..
I opet nece...
Za sada nista necu da preduzimam, pokusacu prvo da se jos odmorim, opustim, malo razmislim sta mi je raditi..
Ako oce oce, ako ne.. nista, idemo dalje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a to no name djubrivo da li ima na kesi PH moguce da te ono zeza ne stavlja se svako djubrivo za cvece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ta zemlja je bila ranije, najnovija postavka ima sve moguce uslove da biljke pocnu da radjaju paradajz...
Trenutna hranljiva podloga je RF podloga gde sam odmah spazio da je drugacijeg sastava od zemlje za cvece koje je obicno "djubre" gde ni pirevina ne bi rasla...
Nisam trenutno slobodan sa vremenom zbog deteta ali sam uspeo da iskoristim 2min dok spava pa sam uslikao trenutno stanje akvarijuma:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Koja je ovo vrsta puza, i da li je mozda on odgovoran za propalu mahovinu i suplje listove... Ima ih onako .. pozamasan broj, mada ih trsim kad god ih spazim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo mi je osvetljenje:

https://www.youtube.com/watch?v=taXx1mz7rNQ


A ovako je izgledao akvarijum nakon sadnje, odnosno formiranja:

https://www.youtube.com/watch?v=-a7Al-Tt-ms

P.S. Ili ne radi bbcode za youtube ili ne unosim kod kako treba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramshorn puževi:
http://www.akvarijum.org/forum.....23708.html

Za Youtube:
[youtube]OVDE IDU LINKOVI KAKO SI NAPISAO ALI IZBRIŠI "S" IZ HTTPS NA POČETKU LINKA[/youtube]

Nemam ti ja pojma o biljkama ali se slažem sa tim što si rekao, odmor, opušteno... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tvoj problem su puzevi !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License