Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum 450l 180x50x50 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 4:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo i ja da predstavim moj novi akvarijum

Dimenzije:
180x50x50 (450l)
staklo 10mm kp-obrada

Podloga:
Rainforest
Osmokot

Rasveta:
2x Arcadia Plant Pro 1200mm 54
1x Arcadia Fresh Water 1150mm 54w
1x Arcadia Original Tropical Pro 1200mm 54w
Reflektori DY od ogledala

Filtracija:
Unutrasnji filter
Atman-103 1300l/h
Sundjer
Sera Siporax
Simbiont

Dekoracija:
Red moore wood

Biljke:
Microsorum
Alternanthera sp mini
Hygrophila pinnatifida
Hydrocotyle dissecta
Anubias barteri
HM
Glossostigma "seme"

Co2:
Boca 5kg
Diffuser
Image

Slike su radjene mobilnim telefonom pa nisu bas sjajne Very Happy

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Poklopac akvarijuma je od klirita jos je u izdradi, zamisao je nalik ovom

Image

Dobrodosli predlozi,kritike,pohvale.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 4:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Šta planiraš od biljaka , potrebnaa je tuu doooobra biljna masaa haha

Svaka čast , samo naprijed . Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

welcome
Lepe dimenzije i sve lepo odradjeno koliko vidim u sopstvenoj reziji Bravo Verujem da si smislio nesto i da ces to uskoro uraditi, ali za sada bas bode oci sto se provide odnosno vide unutrasnji filter i prostor izmedju ojacanja i gornjeg poklopca.
Ako se ne varam ovde si uradio DSM (dry start metod ili ti po naski suvi start)?
Sta si od riba planirao?
Pratim, obavestavaj nas redovno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi....
Treba , treba malo veca masa biljaka al videcu iskreno ne znam ni ja sam Very Happy za pocetak je ovo sad sto imam Very Happy
Sto se tice prostora izmedju ojacanja i poklopca kao i samog filtera spolja, tu ce ici najverovatnije belo staklo ili neka neprovidna folija.
Jedino ne znam sta da radim sa filterom da se nevidi iznutra filter masa,sundjer.... sad je kasno al trebao sam da uzmem crno staklo kao pregradu za filter.
Dobro dosle su neke ideje kako da zamaskiram filter iznutra Very Happy
Cekam da glossostigma pusti malo veci koren i da se ukoreni da mi nepluta po akvarijumu zato su biljke na suvom.
Inace sve biljke su emerzne pa ne predstavlja neki problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da od ribica uglavnom jatne kraljevske neonke,rodostomus,muljari...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate koje lepe dimenzije. Very Happy Obavezno pratim temu, svidja mi se kako si osmislio hard. Ja bih filter iznutra zamaskirao nekim biljkama: neka rotala, visoka kripta ili ludvigia... mozda moze da se maskira i nekim zidom od mahovine.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule90
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2015
Poruke: 40

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo bas lepo Very Happy a sta ce da pliva tu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto mu gromova pa neko nema krevet tih dimenzija Svaka čast 👍ekstra je.
Ja bih se strpeo malo da biljke porat pa uzeo neku vrstu kulija oni su mi 100 puta zanimljiviji od koridorasa ili neke druge sitnije botije ako ti podloga nije mnogo sitna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 5:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Brate koje lepe dimenzije. Very Happy Obavezno pratim temu, svidja mi se kako si osmislio hard. Ja bih filter iznutra zamaskirao nekim biljkama: neka rotala, visoka kripta ili ludvigia... mozda moze da se maskira i nekim zidom od mahovine.....


Pa i meni je neki plan biljkama da prekrijem npr. sa Microsorumom ili nekom drugom biljkom videcu
Inace meni ce u uglovima biti dosta slabo svrtlo tako da moram da stavim neku biljku koja netrazi dosta svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Sto mu gromova pa neko nema krevet tih dimenzija Svaka čast 👍ekstra je.
Ja bih se strpeo malo da biljke porat pa uzeo neku vrstu kulija oni su mi 100 puta zanimljiviji od koridorasa ili neke druge sitnije botije ako ti podloga nije mnogo sitna.


Hvala...
Bolje dormeo dusek da sam uzeo i ovako mucim muku sa ledjima Very Happy
Podloga je 1-2 mm tako da botije mogu da mi naprave dar mar, al ideja za kulije nije losa
Prvo da se ciklira akvarijum pa dolaze ribe Very Happy
Mozda i kozice neke ubacim......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duzeg vremena evo koja slika novog starta akvarijuma,postavka je ostala uglavnom ista mozda sa nekim malim izmenama.
Zbog privatnih obaveza i manjka vremena, a i loseg prvog starta akvarijuma gde sam imao problema sa algama koje su bujale ko lude,bio sam primoran da startujem sve iz pocetka.
Pre neki dan nadjem slucajno na YouTube ovaj link https://www.youtube.com/watch?v=Xhd8lCPyIGw
gde je nas lik imao isti problem sa algma kao i ja stim sto njegove alge su vise braon dok su moje bile vise bele.
Sve sto je on pokusao to sam i ja probao, ali sve je bilo uzalud zato sam morao sve da vadim iz akvarijuma pa jovo nanovo Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da imaš kozice.
Embarassed ja sam jutros našao dezintegrisane kozice u mojoj pico tegli. Ubacio sam neke biljke iz velikog što sam spremio za poklon i tretirao ih hidrogenom. Puževima nije bilo ništa. Ako budeš silovao kao onaj akvarojum sa hidrogenom obavezno menjaj što više vode možeš. Ja sam zamenio pola al nije bilo dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrasnjim filterom filtriras akvarijum od 450l...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Vidim da imaš kozice.
Embarassed ja sam jutros našao dezintegrisane kozice u mojoj pico tegli. Ubacio sam neke biljke iz velikog što sam spremio za poklon i tretirao ih hidrogenom. Puževima nije bilo ništa. Ako budeš silovao kao onaj akvarojum sa hidrogenom obavezno menjaj što više vode možeš. Ja sam zamenio pola al nije bilo dovoljno.


Sto je najgore ja nisam hidrogen upotrebljavao nego izbeljivac Smile i sve sto sam tretirao hemijom radio sam van akvarijuma.
Uglavnom sljunak sam tretirao sa izbeljivacem posto je po sljunku bilo najvise algi,ali nakon toga sam jedno dve nedelje ispirao sljunak pre nego sto sam ga vratio u akvarijum.
Akvarijum je startovan pre jedno 2 meseca tako da za sad nemam problema, sto se tice ribica zive i zdrave iako ih nemam nesto puno jer sam morao prvo da testiram da vidim da li se akvarijum dovoljno dobro ciklirao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Unutrasnjim filterom filtriras akvarijum od 450l...?


Aha Wink
Za sad sve lepo funkcionise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License