Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 More pod Povlenom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaaaaaaaaaa... 2 grejača oba odlučila da otkažu u isto vreme. 23 stepena pala temperatura nisam bio kući a upalim grejanje. Plašim se da ubacim grejač od 300w u 80l. Da li će ribama biti šta do sutra ujutru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 7:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da si vec resio problem?!
Tek toliko da te utesim 23 ne bi trebalo da je problem u nekom kratkom periodu.U svakom slucaju bolje je 23 nego 28 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rešen. Upalio sam uljani radijator pored akvarijuma preko noći da greje. Novi grejači stavljeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update Smile
Image

Na prvi pogled izgleda sve normalno, koralina je polako počela da se vraća. Medjutim na dva kamena sa kojih sam skidao korale su se pojavile alge.


Image
Image

Malopre sam morao da pomeram akvarijum, ma kakvi da ga ponesem, nisam uspeo da ga maknem. Polca i akvarijum tuku jedno 120kg pa sam morao da istočim dobar deo vode da ga pomerim metar u stranu greska

I imao sam sta da vidim. Voda mi je zelenkasta!

Image

Za poredjenje sam napunio česmovače čisto da se vidi razlika u boji.

Image

Predpostavljam da je do bujanja algi došlo zbog malog zanemarenja akvarijuma u zadnjih mesec dana i zbog sunca koje je sijalo direkt u akvarijum zadnjih 15tak dana.

Radiću izmene od 10l svaki 4ti 5ti dan. Sunce više neće biti problem, sijalice u sobi ću zameniti za nove od 6000k. Pa ću videti šta će se dešavati. Fotoperiod je smanjen od 15h do 00.


Image

Prilika da uslikam gsp van vode. Nije mi jasno zasto raste u visinu i pravi strukturu kao grane?

15min od vraćanja vode skoro kao da se ništa nije desilo.

Image

Što se tiče 6line ako je sit nema problema sa njim ako je gladan ili ako preskočim 2 obroka od 3 u toku dana što ima čim vidi B.Moly da jede alge sa kamena uhvati i isprebija je. Da nije klovnova ubio bi je, na sreču prihvatili su je posle neuspešnih pokušaja da nahrane svoju cevku sa njom pa ima ledja za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 5:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci u neki hangon filter aktivnog uglja negde 1g do 1.5g po litru nakon mesec dana voda ce se procistiti.
Izmeri nitrate i PO4.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
Ubaci u neki hangon filter aktivnog uglja negde 1g do 1.5g po litru nakon mesec dana voda ce se procistiti.
Izmeri nitrate i PO4.


Čime da izmerim Smile
Testove nisam kupovao jer nemam kako da resim problem sem promenom vode(nedeljno 5l na kraju meseca 10l). Jedino plovak bucnem sako jutro i veče da izmerim specifičnu težinu i temperaturu.

Imam već ugalj doduse 50tak g menjam ga na svakih 10tak dana i parlon vatu u 2 sloja. Svaki drui treci dan izbacim stari sloj a onaj noviji properem i stavim ispod novog.

Imam unutrašnji filter mogu u njega u 1 komoru da nabijem gusto parlon vate u drugu da stavim aktivni ugalj? Ili si mislio hangon da koristim sve zajedno sa sundjerima?

Mislim da je vata glavni krivc promenio sam je mozda 3x u toku septembra. Vodu sam zamenio 5l za ceo mesec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne volim morske akvarijume, ali ovo tvoje je stvarno lepo. Svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Infinity ::
Ne volim morske akvarijume, ali ovo tvoje je stvarno lepo. Svaka cast


Hvala.

Ja volim ovo je gospodska akvaristika ko uloži malo više u sistem može da ga održava bez prljanja ruku. Ribe su posebna priča ne samo po izgledu već i po ponašanju, inteligenciji i intakciji sa vlasnikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace akvarijum izgleda lepo i zdravo, vreme je za neke ozbiljnije korale Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nikolac Smile
Najozbiljnije što sam hteo da stavim su Montipora digitata medjutim dok sam se dogovorio sam momkom koji je bio rad da mi proda frgove došle su obaveze i od toga nista nije bilo.

Ovo je neozbiljan akvarijum 15min posla nedeljno ja to volim. Meni su ribe drage korali eeeee.... ne baš. Tu su da lepo izgledaju eventualno ako se zamerim sa komsijom da mu skuvam kafu Wink

Sledeću postavku ću ici drugi fazon jer ću imati i uslove za gradioce grebena. Jedino me takve vrste interesuju i gorgonije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onda izbaci vatu iz upotrebe li je menjaj cesce i pojavcaj dozu uglja(stavi 100g),kupi neki kvalitetniji.Najbolje funkiconise u nekom vidu hang-on filtera ,ako nemas hang on filter stavi ga u vrecu na mesto jakog protoka...,i naravno pojacaj izmene vode-na svaka 3-4 dana izmeni po 25-30% vode i resio si problem zute vode.
Uzgled akvarijum ti izgleda lepo sto se korala tice.
Korali rastu na nacin koji im najvise odgovara:kad ih siba jaka struja oni idu na suprotnu stranu gde je slabija i obrnuto,kad im fali svetla izduzuju se ka izvoru svetlosti,kad je svetlo prejako zatvaraju se u sebe stiteci se time od przenja ,kad im kvalitet vode ne odgovara ispustaju svu vodu iz sebe i time izgledaju ispumpani i sprceni,kad je voda kvalitetna veliki su i nabubreli jer unose vodu u sebe koja im prija.Oni nam govore uvek kad i sta treba raditi nase je da pratimo njihove reakcije-isto vazi i za ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum. Samo napred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je frustrirajuće. Voda je se skoro totalno raščistila ali alge i dalje rasru po kamenu. Video sam je i na gsp.

Sad je pitanje dal da vadim pesak ili da ga sifonujem svaki 3 dan. Da li da pravim scruber ili da gajim alge u nekom reaktoru/komori. Da li da kupujem neki cuc, neke puževe.... ja bih najradje uzeo Bicolor ili Lawnmower blenny al mi je akvarijum bojim se premali za jos 1 ribu. Mislim da cu i B.Moly napolje da izbacim, krade hranu koja nije za nju a i jede alge sam sa stakla, kamen ne pogleda.

Ima li kod nas da se nadje chaetomorpha?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 4:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak testiraj vodu da znas od kuda dolaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraću za koji da se pozabavim malo testovima.
Alge dolaze iz peska sutra mora pasti promena vode pa ću uslikati to što izvucem iz njega.

Image
Jadan reef danas se po sobi šetao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License