Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristika 2.0 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Avg 03, 2017 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noktima. Lako se kida. Dosad nisam primetio da truli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 03, 2017 1:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Avg 06, 2017 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igorche81 ::
Image


Dobro izbalansiran ekosistem.
Ribe zdrave, prave i vesele.
Možda neke biljke sporije napreduju zbog
nedostatka hrane, ali i to se da rešiti.
Najbitnije je da nema algi.
Inače, uživo izgleda mnogo bolje.Igorche81
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi. Kako ste? Eto ja malo zagubio šifru pa sam morao da je recover-ujem. U svakom slučaju evo da vam se pohvalim, a i požalim na to kako mi napreduje akvarijum. Prvo loše vesti. Imam ovu čupavu algu
Image i jednu končastu koju sam nadam se eliminisao jer sam biljčicu sa njom izbacio. Zato i nemam sliku. Kako da se otarasim ove alge? Ide mi na živce strašno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sad malo za dušu.

Image
Starija slika.

Image
Jedan od matičnih aeneusa.

Image
Anci.

Image
Pokojni puž, strah i trepet za zelene alge.

Image
Izgled akvarijuma od pre par nedelja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
U međuvremenu pristigli novi stanovnici. RCS, 10+ komada.

Image
Opet anci i mladi aeneusi u pozadini.

Image
Trenutni izgled akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep je akvarijum, samo nastavi ! Što se tiče alge ako se ne širi, može biti i simpatično,
jer viđao sam akvarijume sa takvim algama i sve je ok, problem su alge na staklu kad ih neko ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Širi se. To je i problem. Ima je svuda i brzo raste. Kamenčiće na kojoj se pojavi izbacujem a biljke kidam. Vakuum gumicu na termometru sam već 2 puta gulio nožem da skinem algu. Nema je mesec dana pa opet izraste na istom mestu. Bojim se da ću morati sve da povadim i prokuvam šljunak, dezinfikujem akvarijum i ostalu opremu a biljke bacim. Bar one zaražene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene je dugo zezala crna čupava alga BBA . Poboljšavanje filtracije i ubacivanje CO2 je riješilo problem. Brzo i vjerovatno kratkotrajno rješenje je 3% hidrogen špricom brzo na algu direkt ili čak je meni efikasnije bilo na podlogu . Tako mi se brže javljala reakcija u vidu sitnih balončića. Reakcija traje jedno 15 minuta. Alga bi trebala da pocrveni i onda je ancitrus sredi.
Ako je zahvaćena baš velika površina onda bi trebalo ugasiti filter i ići sa većom količinom hidrogena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep je akvarijum razrasle se biljke,samo bi ja stavio 2-3 valisnerije desno da sakriju cevi kad su već tako lepe i visoke narasle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@brankorad: Nije zahvaćena velika površina, alge ima samo na pojedinim mestima. Problem je i kad povadim sve kamenčiće i biljke koje su zahvaćene, alga se kroz par dana/nedelja vrati.
@chaosad: Razmišljao sam o tome. Kad budem nabavio neki panj i pretumbavao po akvarijumu, pustiću valisneriju da ide u tom smeru..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je akvarijum. Daj samo neku sliku da se vidi ceo akvarijum sada. I moj akvarijum je identičnih dimenzija ali tvoj mnogo zdravije izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je prelep. Vidi se iskustvo u akvaristici. Tek posle godinu dana od formiranja, akvarijum dobija neku željenu formu.
Ribice pilote ubacio posle više od mesec dana, zatim sledeće dodao posle 3-4 meseca i to ne neki veliki broj, i tu stao.

Redovno održavanje. Kvalitet vode ne moraš ni da proveravaš, jednostavno uživaš.

Jedva čekamo sliku celog akvarijuma. Svaka čast.
I nadam se da će početnici iz tvoje teme shvatiti šta znači cikliranje, ne brzaj sa ribicama, ne sve ribice koje želiš odma i ne prenaseljen akvarijum!!!

rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je par frontalnih fotki, ali ovom slepcu
što je slikao drhtale ruke pa fotke ispale mutne... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi na lepim recima. Evo fotke.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u doba korone Baia Akvarijumi 70 Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License