Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neraspoložen borac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Jelena888
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2018
Poruke: 5
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, nova sam ovde na forumu i treba mi pomoć. Naime nekada davno sam imala akvarijum i različite ribice a zatim duže vremena nisam. Sada sam odlučila da imam mali akvarijum i samo borca, stavila sam grejač i lapmicu jedino pumpu nisam jer je mali akvarijum. Tamo gde sam kupila borca dobila sam i hranu neke larvice suve i on ih je samo prvog dana probao i više nije hteo. Već peti dan neće da jede, danas sam nabavila i neke listiće pro color koje je takođe iskulirao i nije hteo, ne znam više šta da radim. Danas po čitavom Kg-u jurila specijalnu hranu za borce ali nema, moram naručiti iz Bg-a ali se bojim da mi ne ugine dok ne stigne. Neraspoložen je, i samo se krije u jednoj kuli koju sam ubacila, izađe samo na površinu uzima vazduh i vrati se, čak ni na ogledalo ne reaguje posebno kada stavim.. Ne znam šta mu fali i šta da uradim, da li je bolestan nešto ili gladan jer nisam našla to što voli..Da li treba nešto u vodu da ubacim baš ne znam šta da uradim jer mi deluje kao da mu nešto fali Sad ...Ukoliko je neko imao slično iskustvo ili može da pomogne hvala puno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras i za njega imati filter. Mali akvarijum, mali filter. Akvarijum ti nije cikliran pa je verovarno i voda sad jako loseg kvaliteta. Ja sam drzala, kada sam ih mrestila i pocela odvajati i u velikim teglama, ali sa svakodnevnim zamenama odstojalom vodom. Moj savet - procitaj deo o ciklliranju akvarijuma, dotle mu nabavi grejac i filter (mozes mali hang on koji se kaci na ivicu akvarijuma) i cesce menjaj vodu dok se akvarijum ne zaciklira. Da bi ubrzala cikliranje (posto je riba vec tu) uzmi neku kulturu dobrih bakterija Easy start ili Sera nitrivec i mozes dodati FFM easy life kondicioner u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, vidim da je grejac tu, znaci samo jos filter i startna kuiltura Easy start
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je akvarijum? Kada si ga donela kuci da li je presao u akvarijum sa svezom vodom i voda sa kojom je kupljen prosuta ili je ubacena u akvarijum i ta voda sa kojom je dosao? Ne moras specijalnu hranu za bete mozes da probas i sa granulama za diskuse (tetra diskus, sera diskus...) skoro pa slican sastav imaju. Listice retko koja betta jede. Mozes da probas i sa susenim tubifeksom, ali slaba vajda ako vec nije hteo larve komaraca. Ukoliko je mali akvarijum filtraciju vode mozes da vrsis pomocu plutajucih bilja tipa limnobium ili pistia ili riccie ili sve tri zajedno. Da li uopste imas bilja u akvarijumu? Opet ako je mali akvarijum prosetaj do prodavnice gde si uzela borca i neka ti daju balon ili dva vode iz nekog aktivnog akvarijuma i ubaci kod sebe u akvarijum da bi imala kulturu bakterija koja ce jesti amonijak koji se trenutno pravi u podlozi ukoliko si je stavila.. napisi u profilu odakle si jer ima dosta kolega akvarista forumasa koji su iz Kragujevca pa ce ti se i pojedini javiti da ti daju svoju vodu ukoliko ovi iz prodavnice nece i/ili cak i po neki pelcer bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Jelena888
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2018
Poruke: 5
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Izvini, vidim da je grejac tu, znaci samo jos filter i startna kuiltura Easy start


Ok, sutra cu i to ubaciti i procitati..Upravo sam zamenila vodu i zivnuo je poceo da pliva tako da je problem u vodi izgleda..Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jelena888
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2018
Poruke: 5
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Koliki je akvarijum? Kada si ga donela kuci da li je presao u akvarijum sa svezom vodom i voda sa kojom je kupljen prosuta ili je ubacena u akvarijum i ta voda sa kojom je dosao? Ne moras specijalnu hranu za bete mozes da probas i sa granulama za diskuse (tetra diskus, sera diskus...) skoro pa slican sastav imaju. Listice retko koja betta jede. Mozes da probas i sa susenim tubifeksom, ali slaba vajda ako vec nije hteo larve komaraca. Ukoliko je mali akvarijum filtraciju vode mozes da vrsis pomocu plutajucih bilja tipa limnobium ili pistia ili riccie ili sve tri zajedno. Da li uopste imas bilja u akvarijumu? Opet ako je mali akvarijum prosetaj do prodavnice gde si uzela borca i neka ti daju balon ili dva vode iz nekog aktivnog akvarijuma i ubaci kod sebe u akvarijum da bi imala kulturu bakterija koja ce jesti amonijak koji se trenutno pravi u podlozi ukoliko si je stavila.. napisi u profilu odakle si jer ima dosta kolega akvarista forumasa koji su iz Kragujevca pa ce ti se i pojedini javiti da ti daju svoju vodu ukoliko ovi iz prodavnice nece i/ili cak i po neki pelcer bilja.


Ovako, akvarijum je 10l...videcu sutra da uzmem tu hranu. Imam pesak krupniji kao podlogu a prirodnih biljki nemam samo jednu vestacku...znaci da nabavim prirodne biljke..Videcu sutra tamo gde sam ga kupila, ubacila sam ga sa vodom u kojoj je dosao..Sada sam zamenila vodu i bio je malo raspolozeniji...poceo da pliva i da se siri..tako da je znaci voda problem...Hvala puno na pomoci..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je ubacen u akvarijum sa njegovom vodom imas donekle pocetnu kulturu bakterija, ali opet u prvih nedelju dana amonijak se naglo povecava sto ribe osete. Da sam na tvom mestu posto nema nikakvih biljaka (jos) svaki drugi dan bih zamenio po jednu flasu od 1,5L vode u narednih 10 dana za to vreme bih nabavio par pelcera nekog plutajuceg bilja kao i neko koje brzo raste npr ceratopteris thalictroides ili hygrophila difformis (mogu se i ove dve vrste koristiti kao plutajuce). Posle tih 10 dana vodu menjao svaki peti dan, a zatim posle pete zamene od po pet dana presao na zamenu jednom nedeljno i svaki put zamenio isto po 1,5L s tim da kada se predje na zamenu jednom nedeljno predje se na flasu od 2L vode i opet svako peto menjanje na nedeljnoj bazi zamenio 50% vode u akvarijumu i dok svu tu vodu menjam mozda ubacio neku anubiu na neki panjcic s tim da ostane u vodi vec uveliko zasadjen ceratopteris ili hygrophila i da prave 'hladovinu' anubii. Nadam se da me razumes za zamenu vode sta sam hteo reci. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve kako Lisac kaze Smile - nije komplikovano koliko zvuci !!! Sa Easy startom ces malo ubrzati onaj deo ako ne nadjes vodu iz cikliranog akvarijuam, ali bilje je strasnoooo korisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License