Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 savet koje ribe mogu da cuvam sa akarama electrik blu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako treba mi vase misljenje? u mom trenutnom ak dimenzije 60x35sx40v vodeni stub 35cm stakleni spoljni filter od biljaka imam kripte i nane, akare sa naslova 3 komada 2 od 8cm 1 oko11cm, 2 skalara malo manji su od sake, 4 koridorsa,1 acija oko 10cm i 4 crne tetre. te ribe su kod mene oko 3 god. nabavio sam nov ak dimenzija 80x40x40 isto cu koristiti stari spoljni stakleni filter sa 3 komore. ptanje glasi za vas koje voljan da mi pomogne sa savetom ja bi ubacio jos neku novu ripku unutra tipa jos nekog ciklida ili neto drugo sta vi mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je akvarijum vec previse naseljen i da ne bi trebalo da dodajes ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa komentarom iznad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa vodenim stubom od 35cm mislim da skalarima nije baš prijatno. A Akara traži bar 200 litara. Takodje se ne preporučuje čuvanje više od jednog para u tako malom akvarijumu.Koje ribe bi mogao da ubaciš ne bih znao, sačekajmo naše doktore za akvaristiku da daju svoje mišljenje. Odlučio si se da čuvaš velike ribe a imaš mali akvarijum. U svakom slučaju ne bih ti preporučio da ubaciš ništa više
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čovek je bez problema držao te ribe u manjem akvarijumu 3 godina kako vi dolazite do te matematike da neće moći i u većem. Kako dopuštate sebi da ga kritikujete. 3 god iste ribe bez ikakvih problema. Koliko vas može isto to da kaze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma naravno da moze @Peku .... sta oni znaju .... Moze tu da stane jos dva oskara ili cetiri ali na kant . haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku ne moras bas da se hvalis da se drogiras to se vidi i iz postova . Umesto sto druge opominjes na komentare mogao bi za pocetak da se predstavis (to bi bar po bontonu trebala biti prva poruka ) a i mozda i da predstavis svoje akvarijume . Pretpostavljam da imas sta i da pokazes buducu da delis savete ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku mi ne pričamo šta fizički može da stane u akvarijum. U njegovih 120 litara bi moglo i 120 riba da se nagura. One će živeti ali pitanje je kako će se osećati. Zamisli da u recimo sobi 3x3m živite vas 6. Živećete vi ali kako. Ne pričamo mi ovo da bi se nekom podsmevali već dajemo savet. On može a i ne mora da ga prihvati. A do matematike nismo došli mi. Već ljudi koji se time bave mnogo duže od svih nas ovde. Kada planiraš da držiš neku ribu u akvarijum prvo pročitaš osnovne podatke o njoj. A to je koji parametri njoj odgovaraju, koja temperatura, koliko ona raste, koliko jedinki ide na litar, da li je teritorijalna ili miroljubiva i još mnogo toga. Cilj akvarista nije da stavi akvarijum za ukras u kući, već da vodi računa da se ribe osećaju što komotnije i da im se stvori što bolji životni prostor.

Izvinjavam se Voji na offu i nadam se da moj savet nije shvatio kao kritiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako mu niko ne bi iz lose namere rekao tako nesto.
na Peku necu ni da se obazirem Smile
Vojo, imaj na umu i da taj novi akvarijum predstavlja potpuno novi sistem i ne mora da znaci da ce funkcionisati kao prethodni,
a ja ti od sveg srca zelim da bude tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisno od godina koje imate zavisi i to šta smatrate starim akvaristom. Ono što ja smatram starim akvaristom, exYU, ti neću prodavati ovakve moralne priče.

Naravno neće ti reci da nauljiš oskara kako bi mogao da ga ugurš u teglu. Al ako imaš iskustva i znanja da agresiju dominantnijih riba ublaži i kvalitet vode da zadržiš daće ti konstruktivan savet.

Al to je već stvar kulture i inteligencije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet počinje ludilo na forumu, neki su dobili crveni karton, ali se registrovali pod drugim imenom
i destruktivno deluju na dobre ljude i dobro društvo. Zato Vi "dobri" nedajte se zavarati nekim
komentarima koji su ili nelogični ili deluju kao nebuloze. Kad se poveća požar - lako se ugasi.

Vojo samo budi strpljiv i sam ćeš videti šta činiti,ako slušaš "dobre",ako ne ...!!!!!! Pratim temu.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste svestan sam toga da mi je mali akvarijum. Ali akare pom mom msljenju su bas vesele 1m i 2z imo sam preko 20 mrestova sa njima. Puno beba sam podelio. Nikad mi ribe nisu bile bolesne neznaju sta je hemija. A kad ribe prebacim u novi videcu sta cu. Ubaci cu sigurno neku novu ripku. Zato sam i otvorio temu da cujem vase misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License