Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko nabavke ribica... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega veliki pozdrav svim clanovima foruma! 😊
Ne znam da li je tema na pravom mestu ali zanimaju me vasa iskustva i potrebna mi je pomoc oko nabavke riba za danas-sutra ako da Bog malo ozbiljniji pet shop sa vecim akcentom na akvaristiku.Zanima me da li bi smeo da uzimam ribe od svih odgajivaca ili samo od registrovanih odgajivacnica?I ako mogu da li ovde ima ljudi koji mreste vise vrsta riba (oko 10-15)vrsta.Cilj mi je da napravim prodavnicu koja ce imati veliki broj vrsta riba (50+ akvarijuma)a pored toga i neke osnovne stvari kao sto je hrana za sve zivotinje(pse,macke,ptice,glodare...)
Sve je jos ideja koju sam zacrtao pa bi mi svaki predlog ili savet dobro dosao.Nadam se da nece biti ovih sto poklapaju i razbijaju iluziju vec samo dobronamernih predloga i ideja...Hvala unapred i izvinjavam se ako sam omasio mesto i temu posto nisam previse aktivan na forumu 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 7:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast na hrabrosti! Ne mogu da ti odgovorim, ali se nadam da ćeš istrajati u svojoj nameri. Voleo bih da u Zemunu bude još neka akvaristička radnja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rizbo
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2018
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su ribe u dobrom stanju i zdrave kod tog kod kojeg bi uzeo, mislim da nema potrebe da se brines, samo da im napravis uslove koji im odgovaraju...gupije mogu da ti preporucim kao jednu od vrsta koje bi ti 100% dobro isle, uvek su trazene narocito kod pocetnika zbog lakog odrzavanja i lako se mreste, mozes i da ih ukrstas da dobijes sto raznovrsnije i lepse boje, za ostale ribe ce ti nesto vise reci neko drugi ko zna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Svaka čast na hrabrosti! Ne mogu da ti odgovorim, ali se nadam da ćeš istrajati u svojoj nameri. Voleo bih da u Zemunu bude još neka akvaristička radnja.


Eto zasto je akvaristika jedan od najlepsih hobija i poslova...Hvala na podrsci i nadam se da cu moci da otvorim i radim i pruzim veliki izbor riba jer znam da nema nista lepse od toga kada udjes negde gde ima sve od riba pa makar i samo da se vidi,a ako se kupi jos bolje. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rizbo ::
Ako su ribe u dobrom stanju i zdrave kod tog kod kojeg bi uzeo, mislim da nema potrebe da se brines, samo da im napravis uslove koji im odgovaraju...gupije mogu da ti preporucim kao jednu od vrsta koje bi ti 100% dobro isle, uvek su trazene narocito kod pocetnika zbog lakog odrzavanja i lako se mreste, mozes i da ih ukrstas da dobijes sto raznovrsnije i lepse boje, za ostale ribe ce ti nesto vise reci neko drugi ko zna

Ja nemam problem sa poverenjem u neke nase odgajivace i radije bih kupovao i nabavljao od ljudi ovde kod nas nego od preko.Samo me zanima da li zakonski mora da se otkupljuje od prijavljenih odgajivaca ili mogu i svoj mrest da prodajem i da uzimam od ljudi koji imaju dobre i kvalitetne mrestove a nemaju prijavljenu odgajivacnicu i kako to vec ide.Hvala na savetu za gupije 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve i da negde postoji neka zakonska regulativa oko toga, činjenično stanje je da ne postoji inspekcija niti bilo koji drugi državni represivni aparat koji će doći da utvrdi poeklo ribica. Posebno što za tako nešto nisu potrebne knjige o poreklu ili slično. Ako te pitaju odakle ti, kažeš moj uzgoj, omrestile se i gotovo. Ono što treba da paziš jeste zdravlje tih riba tako da pod obavezno moraš imati dovoljno akvarijuma za karantin. Jer poslednje što ti treba je da ti obole ribice u shopu ili još gore da nekome uvališ takve ribice i napraviš haos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shadz ::
Sve i da negde postoji neka zakonska regulativa oko toga, činjenično stanje je da ne postoji inspekcija niti bilo koji drugi državni represivni aparat koji će doći da utvrdi poeklo ribica. Posebno što za tako nešto nisu potrebne knjige o poreklu ili slično. Ako te pitaju odakle ti, kažeš moj uzgoj, omrestile se i gotovo. Ono što treba da paziš jeste zdravlje tih riba tako da pod obavezno moraš imati dovoljno akvarijuma za karantin. Jer poslednje što ti treba je da ti obole ribice u shopu ili još gore da nekome uvališ takve ribice i napraviš haos.


To pod obavezno jer ako se od necega stvarno zgrozim to je kada vidim u radnji uginulu ribicu na pola pojedenu a ima takvih prodavnica dosta.Zato zelim da idem na ribe i da njima posvetim paznju i uslove koje zasluzuju.I sto mislim da je jako bitno da se pravilno prenese znanje na ljude koji se ne bave akvaristikom,a zele da se bave.A ne gledati sve kroz to da se samo prodaju ribice i stave pare u dzep.Hvala na informaciji jer se nisam bavio prodajom i zelim da saznam sta smem a sta ne smem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se za off, primera radi, danas u jednoj radnji gledam kako prodavac savetuje devojku koja kupuje borca da uzme kuglu, i ona izlazi iz radnje sa kuglom od 4l, plasticnom biljkom i reckavim borcem, a akvarijum od nekih 20l 200din skuplji samo...

Nadam se da ces uspeti sa planovima jer nam treba vise ljudi koji hoce da ovore pet shop a da ne prodaju mucilista za ribe i slicne stvari.
Samo odredi mesto za karantinske akvarijume, ja mislim da je to nesto sto apsolutno svakom pet shopu u srbiji fali...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::

Samo odredi mesto za karantinske akvarijume, ja mislim da je to nesto sto apsolutno svakom pet shopu u srbiji fali...


Sry za još veći off. Postoji razlog zašto niko ne radi karantin za slatkovodne vrste. Cena ribe iz karantina bi bila bar 3 do 4x veća nego standardna. Da li si rad da plačaš obicnu gupy 300-400din? Brzo bi prodaja propala. Čoveku konkretno bi trebala hala sa 200 akvarijuma za karantin. Kad nešto stoji u karantinu mora da prodje jedan period. Ti sad kad bi uzeo nove skalare morao bi da ih staviš u novi karantinski akvarijum iako imaš već jednu turu koja čeka da izadje. Dodavanjem novih riba u karantinski akvarijum resetujes karantin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi sto se mene tice nemate za sta da se izvinjavate,zanima me sve vezano za drzanje i prodaju ribica,svako iskustvo i informacija mi znace,svako zna ponesto pa cemo nauciti dosta toga jedni od drugih.Najbitnije mi je da znam sta ljudi zele i sta cene i sta ce najbolje ici i kako ce se najbolje raditi a opet da to bude u skladu sa uslovima u kojim se ribice drze.Verujem da je skuplje drzati sve zasebno u akvarijumima i da je potrebno dosta i vremena i malo vise sredstava da se obezbedi potpuni karantin za sve ribice,ali u dosta prodavnica mi se desilo da dodjem da zamenim ribice i donesem svoje i oni ih ubace u akvarijum sa ribicama koje su vec bile u istom.Otkud on zna da su moje ribice zdrave.Bar takve ribice mozes za pocetak da odvojis i da im das neko vreme da vidis kako se ponasaju i da li su 100%zdrave.Mislim da nije toliki promet ribica da ne moze da se odvoji vreme da se sve ubace u karantin.A sto se tice troskova koliki su ako ti poumiru ribice?Ili ako se procuje da imas lose uslove i da nemas kvalitetne i zdrave ribe?Kada se sve uzme u obzir mislim da moze da se posveti vise paznje i vremena na sam karantin i zdravlje riba.Ima kupaca koji ce zeleti zdravu i lepu ribu a pogotovo ako za nju treba da plate nesto vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rizbo
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2018
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to su onda stvarno blesavi ljudi, ja kad sam menjao ribe prodavacica ih vratila u staro drustvo ali je pre toga gledala da nema bele tacke, uvucen stomak, bakteriju od koje bi se raspadala itdd, strasno kako ljudi ne vode racuna o tome...bas sam juce bio u pet centru da kupim gel za ribe i aj reko da bacim oko kakve ribe imaju...bolje da nisam, borci mucenici svaki drugi iskrzana peraja imaju, umrtvljeni, stoje u mestu, vidis na ribama da se muce, tuga... Hteo da uzmem jednu zutu moli delovale zdravo al neka nisam hteo da rizikujem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U cenu se uračunava da ce otici bar 40% i prodati 40%. 10-20% će otici na poklon stalnim muserijama, zanimljivim muserijama, deci. Ribe iz uvoza mogu nositi takve viruse da će padati citavi akvarijumi u roku od 2 3 dana kad vidis da sa prvom ribom nije bas sve ok. Tu leka nema. One česte bolesti ich i slicno što se leče Serinim lekicima za takbe stvari možeš da držiš ribe 2-3 dana u karantinu pa na prodaju. Osim što zamrzavaš uložen kapital u karanu imaš i troškove samo karantina tako da konstantno gubiš novac.
Zao glas je stvar reklame. To ti je onih desetak procenata što ode na poklon i ljubaznost protiv loše srece. Ma koliko imao perfektne ribe desiće ti se da prodaš ribe onima koji nemaju blage veze, koji su kupovali kod nekog tamo Obla, Ćoška, Kocka, 10 gupika drzali u 15l bez filtera. Živele mesec možda dva. Od tebe će uzeti 20 neonki, usput će svratiti na kafu, do pijace, prodavnice i kad ih napokon stavie u akvarijum one crknu za 24h. Opljuvaće te na internetu uzduž i popreko.
Od hobista malo vajde imaš, reklamu najviše. Njihove ribe žive 4-5god, ućice ti u radnju po 10tak riba jednom godišnje. Većina ima jedan do dva akvarijuma sa manjim brojem riba. Opremu će kupovati sa neta jer je tamo jeftinije.
Ako budeš slušao želje i fantazije raznoraznih nećeš dugo biti u poslu. Moraš da nadješ neku zlatnu sredinu koja će te držati bar na nuli ako ćeš petšop imati iz ljubavi. Kad dodju da seku struju njih ne interesuje da li će i kako tvoje životinje opstati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku U pravu si, to sve stoji. Ali zar je problem kada neko vec hoce da prodaje ribice, da odvoji par akvarijuma i kada dobije ribe, rasporedi ih i obrati paznju na par dana da li neka riba ima tacke, uvucen stomak ili slicno, da ne pricam na koje razne nacine moze da se razboli samo od stresa prilikom transporta, pa sta sve radi ich kod ljudi, tvrdim da ne postoji akvarista koji se nije bar jednom mlatio sa belim tackama...
Evo ja bih za gupiku dao pre 200din nego 50 ako znam sigurno da je kvalitetna i zdrava. Naravno ne bih dao malo bogatstvo za takve ribice ali ako kupis recimo 10kom i one uginu jedna po jedna posle mesec dana, pa opet tako pa kad sracunas, preplatio si i ribe i plus se iznerviras, mnogi na taj nacin i odustaju od akvaristike...

@Rizbo O borcima da ne pricam, tacno je sto kazes, uglavnom su sa iskrzanim perajima i sto je meni dosta cudno, 99% njih miruje u nekom cosku i slabo pliva...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku priča veoma realno. Ali u tvom prvom postu vidim da planiraš da pored ribica imaš stvari i za druge životinje, tako da tvoja ljubav prema akvaristici ako u poslovnom svetlu bude na nuli, ti ćeš verovatno biti zadovoljan. A ako ti bude dobar i fensi asortiman za kuce i mace, tu ćeš da zaradiš. Ipak je ovo Beograd, još Zemun brate šveco stvarno si ćale keve mi e... Laughing Laughing Laughing
Što se tiče akvaristike, i hobisti kad uđu u radnju sa dobrim i zdravim ribicama, i još kad vide veliki izbor, i oni će da uzmu nešto i ako nisu planirali. Evo na mom primeru. Išao sam sa ženom do Piramide i u jednom pet šopu video sam koridirase black venezuela. Već sam pripremio teren da ih ubacim u "obdanište" i sledeće nedelje idem da kupim bar dva koridorasa. Jednostavno, njih nikada nisam imao, a veoma su mi lepi.
Desi se i da sam nešto poklonio, a posle se pokajao (ne što sam poklonio, nego što sada nemam tu ribicu, kozicu, puža..) pa obiđem nekoliko pet šopova i gde mi se učine kvalitetnim, kupim.
Skoro sam bio u Kragujevcu, i kod jednog odgajivača otišao da vidim šta ima, znam da su mu dosta kvalitetne ribice, kaže prodao je jedan dan preko 300 malih skalara nekome iz BG-a. Tako da pored Beograda, dosta odgajivača ima i po unutrašnjosti, kao i u Vojvodini, svako ko zna nekoga, može i da ti preporuči, pošalje kontakt u PP, pa lagano obiđeš, vidiš...

Srećno.

P.S. Do proleća, da dođem kod tebe da kupim nekog Otocinclusa! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ja ću par Vernerija!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License