Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ukrštanje platika i ksifoa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na više mesta na internetu pročitao sam da je moguće ukrštanje ksifoa i platika. Kod mene se to nikad nije dogodilo, iako i jedni i drugi žive u jednom akvarijumu. Ako je neko od učesnika ovog foruma imao iskustvo sa ovakvom pojavom (ne teoretsko znanje, samo iskustvo molim), molim da detaljno objasni da li je bitno kog je pola platika, a kog pola je ksifo ili je svejedno? Kako izgledaju njihovi potomci (može i slika) Da li su njihovi potomci sposobni za razmnožavanje ili su sterilni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 11:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa imao sam ja slucaj pre 1,5 meseci . Ukrstio sam Micky Mouse platiku sa ksifoom. malci su skoro skroz bilo crveni i mislim da nijedan muzijak nije imao mac na repu. sto se tice pola... Najbolje je da ukrstis muzijaka platice i zenku ksifo iz 2 razloga:

1.-muzijak ksiofa ce tesko biti zaiteresovan za sicusnu(plati) zenku, dok ce muzijak platice rado pariti ksifo zenke.

2.zato sto zenka ksifoa veca raste i trebalo bi da okoti mnogo vise.

Sve ovo moze da potvrdi i moj komsija posto ih on ukrsta.
Najbolje od svega je sto muzijaka platicu mozes da ubacis u akvarijum gde ima ksifo-muzijaka a da ga on nedira jer je ipak plati druga vrsta

Slike nazalost nemam jer su sve pocrkale u zadnjos epidemiji dok sam bio u beloj palanci kod brata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja moram da drzim posebno platike od ksifoa bas zbog toga sto si naveo aca77. Kod mene bez problema se pare ksifo i platike. Zenke platike kod mene su oko 3-4cm velicine i ksifo bez problema se upari sa njima al mladi su jako slabi i jedva nesto ostane od mresta.

Pitao sam starije iskusnije akvariste i rekli su mi da to niposto ne radim jer ni jednoj vrsti to ne odgovara a malce koje ces dobiti pitanje sta ce biti mada ako je plati zenka nece malci liciti na ksifo.

Posto su oni jako bliski u rodbini kao vrsta jako lako se desava da se upare al mislim da je trik u tome da se zenke platika pusti na vece velicina pa tek ondak dodati muzjaka ksifo. Obrnuto ne znam dal ce muzjak plati upariti sa zenkom ksifoa.

Mozda mi je ostalo nekoliko malaca od ukrstanja al su jos mali tako da i ja sam zainteresovan sta ce biti od njih kad narastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ste me zagolicali sa ovim. I ja samtakodje cuo za to da se mogu upariti ali sam uvek izbegavao ali posto trenutno imam dva mlada plati muzjaka a nemam nameru da im ubacujem zenke mozda ih ubacim u jedan akvarijum sa jednom zenkom ksifoa. Bas me interesuje sta ce biti.
Javi Deak kako se stvari odvijaju kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko može da napiše, da li su ovi malci kad porastu sposobni za razmnožavanje ili ostaju sterilni. Negde sam pročitao, ali nisam siguran da li je to tačno, da ovakvi hibridni primerci mogu da se pare ali da potomstva nemaju. Molim iz iskustva neko da potvrdi ili demantuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uglavnom je tako, mada je mozda, posle nebi na nista licilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uparivanje xifo i platike kod mene je kandak samo jedna ribica ostala. Ne lici ni na sta sad Very Happy ima blede boje i lici i na platiku a malo vuce na xifo. Ako se docepam foto aparata ponovo stavicu slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao jednu zenku plati koja nije videla svoje plati muzijake ako su tu bili mozujaci ksifoa,dvap tako mrestio MONGOLOIDE i sve poklonio i ne zelim vise da isprobavam sa tim ukrstanjima.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gocha ajd molim te malo vise objasni mongoloide kako su izgledali, ponasanje itd.? Dal su mogli da se ponovo pare?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa vidi boja je isla od zute i to bas svetlo zute do borde,onda su jedno 10 njih (mislim da je oko 20 izmrestila bilo davno) su bili iskrivljeni mada su se kao posle malo ispravili ali ocu su mi bile cudne razlicitih boja i velicina... Imao sam tu sliku ali je na papiru slikana sa "IDIJOTOM",bas cu da potrazim pa ako nadjem okacicu ... A za parenje ako mislis na roditelje verovatno su mogli ali platiku sam odmah poklonio nakon mresta...A da najgore od svega a to mi najvise nije bilo jasno njihvo plivanje ,se su nesto levacile...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako ce izgledati njihove dete zavisi i od njihove boje npr. zeleni ksifo i crveni plati bi izgledao ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali mnogo razlicith ribica(bo bojama) sa razlicitim bojama,ne znam par mi je bio mlad mislim nekih 7-8 meseci,pa ne znam mozda je i to uticalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova slika je bas interesatna, kod mene je mali plati-ksifo bas kako gocha kaze zut i belkast. Probleme sa plivanjem ne vidim a oci su skroz na tatu(ksifo) Wink.
Ovako nesto bi bas bilo lepo u akvariumu samo ne znam dal ce iste malce da bacaju ili uopste dal ce moci da nastave da se mnoze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ne znam nisam ih nastavljao kao sto rekoh... Meni je muzijak bio ona vrsta sa skroz crvenim ocima pa mi malci imali jedno oko skorz crveno a drugo do pola i te varjacije...MA NIKAD VISE TO prosto su mi bile smesne...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na toj slici je Xiphophorus variatus, to je posebna vrsta... U srodstvu je sa X. maculatus i X. helleri ali nije nastala njihovim ukrstanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mladji ksifoa qwentrety Ribe 4 Pet Nov 06, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boje platika Skybuffalo Početak u akvaristici 2 Sre Avg 07, 2019 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Platika miki maus farmacy Razmnožavanje 0 Sre Mar 07, 2018 11:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Domaći uzgajivač platika (i ostalih ž... agapetos Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 09, 2016 7:24 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License