Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Guppy NZ Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2019 3:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav akvaristi.
Resio sam da se malo posvetim gupikama, da sklepam neko postoljance i da uglavim par akvarijima. Za sada imama dva nano akvarijuma u koje sam ubacio 12 muzjaka na koje sam ovde nabasao. Evo par slika za pocetak

Image


Image


Image


Image


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Sre Jul 03, 2019 11:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2019 3:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2019 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postolje u izradi 😎
Gore ce ovih 160 litara a dole 4 x 40 litara 😊


Image

I jos malo riba 😍

Image

Image


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Sre Jul 03, 2019 11:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 6:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Neso!

Gupiji su uvek izazov za rad Smile

Moj savet je da se odmah nadje cista linija i sa njom da se radi jer tako jedino moze nesto da se uradi, miksevi vremenom mogu da odu u krajnost koju ne zelimo i da se dobije dosta ribe sa kojom necemo znati sta da radimo.

Ja se trenutno igram sa

HB red (odlicna linija )
Red ribon ( zanimljiva uvozna linija )
Moskva plava ( pravim liniju od jednog mresta )
Mosaic gupi i zelenu mosaic cobra liniju sam ukrstio ( od dve ciste lijie moram da osvezim krv ribi pa da vratim na original )
HB yelow ( ovo drzim vec 9 godina, sto je za mene poseban uspeh )
Dumb ear ( linija nije bes jako selektivno mrescena pa ce biti posla oko toga vratiti je na original )
Kolumbija kobra ( uvoz iz Indonezije, slaba linija, nadam se mrestu )


Kaci slike da vidimo kako sve napreduje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::

Kaci slike da vidimo kako sve napreduje Smile


......... A gde su tvoje slike ....... ? Rolling Eyes Bravo smoker
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Anboy ::

Kaci slike da vidimo kako sve napreduje Smile


......... A gde su tvoje slike ....... ? Rolling Eyes Bravo smoker


Iskreno nemam vremena vise da slikam ribu jer jako puno posla imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy, hvala na savetu. Trazim ovih dana ciste linije ali tesko to ide ovde. Mozes da kupis samo muzjake, uvoz je redak ili nikakav, mixevi su svuda po radnjama a napipao sam par odgajivaca pa sam trenutno u pregovorima.

Image


Image

Ovo je sto mi se nudi kao platinum i black moscow, isti covek ima i pandu. Verovatno ce to biti nesto sa cime cu poceti. Inace su zivorotke ovde 3-10 puta skuplje od tetri...
Ove sa slika su 25 dolara za 2z i 1m. Plus kurir 40 dolara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 7:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso,

Ova Mocow gupi moze da prodje ( doduse ima zute u repu, jer ako je black mora biti black imao sam je ) a panda gupi je trenutno bas aktuelna ( nisam je video uzivo ), nekako se kod mene ( mislim kao informacija o postojanju te linije ) pojavila u isto vreme kad i pingu gupi.

Oko gupija uvek ima posla ( selekcija, matica, prodaja, skart, razdvajanje linija zbog osvezavanja krvi posle 4-5 kolena ), a tih par akvarijuma koje planiras da izdvojis za njih ce ti omoguciti da se poigras sa jednom linijom ili da eto uzmes te dve i ono sto bi rekli uzivas u njima dok ide.

Ovo sve sto ti pisem pisem ti iz licnog iskustva jer sam ja krenuo sa akvarijumom od 20l i za 14 godina zbog gupija sam stigao na 20.000litara a tu nije kraj jer mi je plan da odem u ovom prostoru do 30.000l a onda da kupim i prostor pored trenutnog pa da se onda u 150m2 igram. Ono sto je zanimljivo je da gupi zahteva puno prosotra za rada zato treba i mora da bude skuplja od tetre.

Meni je akvaristika jos uvek HOBI, a iskreno za cistu liniju od koje bih pravio maticu ne pitam koliko kosta samo da HOCE da je prodaju.

P.s. gledacu da smognem malo vremena pa da i ja osvezim svoju temu po ovom Gupi pitanju jer u drustvu je uvek lepse Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drug.
Javljam sta i kako se odvija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 7:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U medjuvremenu stigla jos cetiri muzjaka

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaci su bas lepi.
Gupike su specificne ribe, ima ih raznih varijacija i svaka je lepa na svoj nacin i tesko je odoleti Smile
To je zacaran krug Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 7:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Muzjaci su bas lepi.
Gupike su specificne ribe, ima ih raznih varijacija i svaka je lepa na svoj nacin i tesko je odoleti Smile
To je zacaran krug Smile


Tako je Ime!

Neso, ovi primerci su odlicni! Znas kako kazu gde ima dima ima i vatre. Videces sad ce se pojaviti i neke zenkice zanimljive Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je taj "set up". 160, 68 i 2 x 42 litre, tu su i jos 2 x 20 litara kao pomocni. Sledece nedelje stizu ozbiljnije ribe

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 6:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo bas izgleda!

Nego bilje ti eXtra izgleda. Koje svetlo koristih, prehranu...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2019 9:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala.
Gore su 4x t8 od 18w, philips master a dole stedljive. Zemlja za cvece i flourish comprehensive jednom nedeljno. Srbska posla 😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2019 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neše nema tako često ali kad se pojavi i okači slike bude

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License