Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 muljas Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na primenu FMC-a. Ovaj lek je veoma jak i svaka pogresna primena ovog leka je smrtonosna za ribe. Pored vece koncetracije amonijaka i jos sa primenom FMC-a ..autanazija ribe ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 12:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi trebala da koristiš 2 vrste leka za tako kratko vreme, posebno što je FMC nezgodan za doziranje za tvoju litražu. Ne znam da li si menjala vodu nakon Bactoupra ali sam sigurna da je Bactopur ostao u tragovima bez obzira na menjanje, nikako ne smeš mešati lekove. Ne znam zašto si dodavala FMC ako su ribice krenule nabolje, kao što si napisala. Moj ti je savet, da probaš to malo riba što je ostalo, da koliko-toliko sačuvaš, da "složiš" akvarijum od početka, jer ovo što se već izdešavalo je, nažalost, produkt tvoje neinformisanosti. Čitaj što više na forumu, vremenom ćeš se uhodati i nadam se da se ovakve stvari neće ponavljati, pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Daniela1307
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2010
Poruke: 48
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tnx...... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osnovni uzrok svih problema u ovom slučaju je mala litraža akvarijuma. Ni u akvarijumu od 50 litara nije moguće uspostaviti kvalitetnu biološku ravnotežu, a kamo li u 20 litara. Ovo je česta početnička greška kod akvarista i nije za osudu ako čovek nema prilike da nauči šta treba, a šta ne treba da radi. Kad sam ja kao klinac davne osamdeset i neke kupio prvi akvarijum, napravio sam istu grešku, ali nisam imao odakle da naučim. Nije bilo ni interneta ni literature, a ni dobrih akvarista koji bi imali volje da jednom klincu nešto objasne. Danas imamo veliku blagodet koja se zove internet, a imamo i ovaj sajt gde bi svako ko želi mogao da nauči o akvaristici sve što mu je potrebno da ne čini drastične greške. Daniela, moj ti je savet da iskoristiš znanje koje ti poklanjamo svi mi sa ovog foruma. Čitaj, čitaj i čitaj, pa uz malo truda i vremena imaćeš i ti akvarijum kome ćemo se svi zajedno diviti i radovati. Pozdrav!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Guppy, Ancistrus, albino muljas dzonib Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Maj 25, 2017 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Muljas neobicno ponasanje Shuki_79 Bolest 6 Ned Sep 22, 2013 11:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Muljas na samrti ili neto drugo? Salvatoree Bolest 4 Pon Maj 13, 2013 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolestan muljas Shuki_79 Bolest 10 Čet Maj 09, 2013 2:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mislim da mi je bolestan muljas. Aleksandar99 Bolest 6 Pet Avg 17, 2012 2:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License