Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spicasti rep Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sad necu da se svadjam nikuoro ja sam rekao mislim,dali on drzi pirane???ako on drzi on je...100%pricali smo o tome da moja gupika ima rep kao strela tako je on rekao...i ja sam rekao dada ima...i onda je on rekao da je to bolest nzm kako se zove,i rekao mi je da kupim bactopur i za dan da izvadim pola vode,rekao mi je da je efikasnije da kupim bactopur u tableti,a ja nisam ni znao da takav postoji(ja sam znao za tecni bactopur)...i da bi me to izaslo 80 din...zatim smo pricali sta on ima rekao je 1000 pirana sto i nisam poverovao,pitao sam ga koliko akvarijuma ima on je rekao 1 od 700 lit,1 od 150 lit,ako se dobro secam nabrajao je jos ali se nesecam...takodje sam ga pitao da li ima da proda 1 akvarijum on je rekao da nema...ja mislim da ti je to dosta da znas o kome se radi...procali smo na chatu o tome...da nebude nesh....


kao jos jedan dokaz ja sam postavio temu "PROBLEM SA GUPIKAMA"gde je takodje on napisao leci bactopur directom...tako da nevidim gde ja lazem...ovo mislim da ti je vise nego dovoljno da se uveris ko je to napisao...ako to nije nzm sta ce ti biti dovoljno...!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 12:49 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postare, ovo na slici koliko ja vidim je Fungus i leci se sa "sera mycopur" kog nemam trenutno, a to sa spicastim repom bi trebalo da bude (ovako bez slike napamet) Oodinopur, imam samo Costapur i Oodinopur, ako ti nesto znaci mogu da ti posaljem postom lekove ili busom za SD.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da neskrecemo sa teme, Viktore nisam rekao da lazes vec da ne informisete ljude ( u mnozini !!! ) sa nekim poluinformacijama ili dezinformacijama. Nekoga to moze mnogo da kosta, imajte to na umu. Da ti je Sale75bgd:) napisao da samo sipas bactopur i da zamenis pola vode .... cisto sumljam. Verujem da je bio malo vise detaljniji od te informacije koju si postovao. U svakom slucaju ,ja i ti se nesvadjamo ... peace.
Kako se primenjuje Bactopur imas u ovoj temi pa uporedi sa tvojom informacijom :

Sera Bactopur
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zašto bi lečio gljivičnu infekciju i bakterijsku infekciju lekom koji leči parazitsko oboljenje? Koliko znam, postare, ti imaš FMC(bar mi se čini) i nema potrebe da uzimaš bilo šta drugo, kad je on efikasan i kod bakterijoloških i gljivičnih oboljenja. Možda bi i povremeno mogao da ih kupaš u slanom rastvoru, mada sada ne znam koliko ti je bolest uznapredovala i je li šta preživelo u međuvremenu.
Dakle, lek koji ti treba je FMC, nema potrebe da uzimaš 5 različitih preparata, dodaj po uputstvu i isprati ceo tretman, ali samo ako nisi koristio ništa od lekova do sada. Ako jesi,onda sačekaj da završiš sa tim lekom, pa ako se stanje ne bude poboljšalo, promena pola vode, aktivni ugalj 2-3 dana, pa tek onda FMC.
Iskreno, mislim da jako grešiš sa ribicama, za kratko vreme ti se pojavilo 5 različitih vrsta bolesti, a da ne pričam koliko ti je riba pocrkalo. Trebalo bi dobro da razmisliš u čemu grešiš, ili nisi izlečio ribe do kraja, nisi im podigao imunitet, možda im ne menjaš vodu dovoljno često a tu je i problem pretrpanih akvarijuma. Ja ti savetujem da probaš da menjaš vodu na 5 dana, da malo smanjiš broj riba ili napraviš selekciju, da pojačaš ishranu ali ne količinski, nego raznovrsno da ih hraniš da bi im podigao imunitet. I prošli put sam ti savetovala Fishtamin, ali ti verovatno nisi uzimao, dokle god su ti ribe slabog imuniteta, umiraće bez obzira koja je bolest, tj, umiraće i od banalnih bolesti. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je zbog vode,nisam im menjao dve nedelje inace menjam na nedelju dana..a fishtanin nisam uzeo jer nisu imali kod nas u sd!Fmc sam stavio juce i danas po uputsvu i videcemo..promenicu vode za dva dana..a od hrane svaki dan razlocito...evo sta im nudim Smile Crvene sitne granule,lisnatu crvenu,larve komaraca,onu sitnu za male i one tabletice zelene...sta jos da ubacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda, voda, voda...redovno menjanje vode uz pravilnu ishranu i nema problema. Zašto onda ne bi probao neki od Deakovih recepata za spremanje hrane? On jako često koristi barenu papriku(C vitamin) ii beli luk(antiseptik) pa i maslačak za čišćenje probavnog trakta, ako već ne možeš da nađeš u radnji hranu u kojoj ima različitih vitamina. Moraš dovesti ribe u top formu ako ih već mrestiš, pa moraju nekako gupike da nadoknade energiju koju potroše za vreme koćenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da to si upravu!al sad da te pitam uvezi vode kako...evo kako radim ja!danas napunim balon od 5l vrucom vodom i tek sutra je sipam u Aq.dal je to ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliki je akvarijum gde menjaš samo 5l vode? I zašto vruću vodu sipaš, ko zna šta sve ima u njoj kad prođe još i kroz bojler, čak mi je Sale pokazao koliko je velika razlika u PH vrednosti između hladne vode sa česme i tople vode kad se ohladi(ili je u pitanju bila tvrdoća, ne sećam se). Ma samo uzmi hladnu vodu nek odstoji ili je prokuvaj, ja moju ne prokuvavam i sipam u nju sera aquatan za pripremu vode, da se rešim hlora i teških metala. Evo da napišem i šta piše, PH neutralan, uklanja hlor, vezuje teške metale , sadrži jod magnezijum i vitamin B. Čak piše i da je bogat jodom koji je zaslužan za prekrasne boje riba(moš' misliti Razz). Ne znam, baš bi trebalo da obratiš pažnju na redovno menjanje vode, posebno tamo gde imaš puno riba, menjaj i po pola vode na pet dana, možeš samo da poboljšaš uslove u vodi a samim tim i da utičeš na pojavu bolesti, sigurno neće škoditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK.uzecu taj preparat!pa u tom aqvarijumu od 30litara..probacemo pa cemo videti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo ti je 5l na 30l da menjaš, menjaj barem 10l i nije poenta da trošiš pare na sve i svašta, meni je ok zato što je dobijen na nagradnoj igri inače ga nikad ne bih kupila. Samo možeš da ostaviš vodu da odstoji,a preparat uzmi ako misliš da ti treba. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 25, 2010 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam kupio Sera Aquatan i guppy gran
specijalna hrana samo za Gupike.sta mislite o njoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Nov 09, 2010 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moguce da ti je to ona vrsta gupika swordtail... http://www.google.com/imgres?i.....&ty=55
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License