Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest borca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa drustvo moram da vas razocaram, mrest je propao morao sam da otputujem na par dana i danas sam se vratio, nema ni ikre ni ribica a muzijak je dobio neke bele tackice po telu i perajima, izgleda da se razboleo, moram da ga lecim a ne znam kako, sipao sam malo soli u vodu i jedan aspirin pa je sad malo veseliji sta dalje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj malo da osvezim temu, dobio sam od prijatelja par prelepih borceva, slike muzjaka i zenke mozete videti na (http://www.akvarijum.org/forum/prelep-borac-t2555.html), posto te ribe ne zive dugo i pozeljno ih je sto pre mrestiti odlucio sam se da sa tim pocnem odmah, da ispricam pricu, kada mi je davao borce rekao mi je da ih drzim odvojene jer zenka napada muzjaka, dosao sam kuci, pustio ih u glavni aq sa ramirezima u pocetku su se malo gledali ramirezi i borcevi i nista, muzjak se sepurio pored zenke i jurio je, zanimljivo je da patuljasti ciklidi ne diraju dvodihalice (barem ovi moji), proslo 2-3 dana sve u redu, kad negde 5-og dana primetim da su muzjaku peraja skracena, zamenjene uloge, sada zenka juri muzjaka i kida mu peraja, od tada stoji odvojen u filteru do danas.
e sad, planiram da oformim jedan aq viska od 10l, da sipam vodu iz glavnog akvarijuma, imam ricciu kao povrsinsko bilje (hvala Brzi), i par nekih kao dvoraca gde bi se neko od njih dvoje sakrivao ako budu u opasnosti, vodu bih napunio negde na 10-15cm visine a temp bih postepeno povisio na 29-30 stepeni, stavio bih i puzeve koji bi jeli ostatke hrane sa poda kako ne bih morao vodu da menjam zbog gnezda. Razmisljam se da stavim i jedno ogledalo tj da zakacim na akvarijum kako bih muzjak video konkurenciju i time ga pospesio na mrest. Tip od koga sam uzeo borce rece da su se kod njega jednom mrestili ali je zenka pojela svu ikru tako da sam spreman odmah posle mresta da je izdvojim.
i da, zenka je sad puna ikre, naduo se stomak tako da bih mogao da pozurim, brine me tvrdoca vode, posto moja nije toliko mekana, da li da dodam destilovanu i koliko? ili mogu i u obicnoj sa dodatkom FFM-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavis muzijaka u akvarijum, a zenku u prozirnu plasticnu casu koja pluta u njemu. Kada muzijak napravi gnezdo i zenka pokaze da je spremna, pustis je. Kad obave svoje izvadis zenku da ne nastrada. Mladj treba sitnu zivu hranu i dosta prostora, posle moras da ih razdvajas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da zaboraviš da prethodno moraš dobro da ih hraniš neko vreme da ti ne bi uginuli nakon mresta, jako im je mrest naporan. A što se vode tiče, mislim da mogu i u našoj česmovači, ne zahtevaju neku meku vodu, tako da ne treba da dodaješ destilovanu(osim ako ti nije voda nešto kao 30dgh)...aj pa javljaj kako će da protekne taj mrest i sa srećom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, pa da pocnemo, sve je namesteno kao i planirano, akvarijum gde su bili sa ramirezima i ostalim ribama ima temp 26c, stavio sam ih u 10l i stavio na 28c, sutra cu staviti 29-30c i tu ostaviti do daljnjeg.
podloge nema, visina vode 13cm, polovina povrsine obuhvata riccia, nema filtera, nema aeracije, lepo uhranjeni. Zenka je u providnoj odsecenoj flasi sa izbusenim rupama koliko da oni ne mogu proci. Voda je negde oko 15dgh, pH 8.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube:a8f0efea06]http://www.youtube.com/v/0-LKlLOgSUo[/youtube:a8f0efea06]

[youtube:a8f0efea06]http://www.youtube.com/v/H8-j4PlnQGs[/youtube:a8f0efea06]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio sam po snajku do Subotice, brat mi se zeni pa sam borce prekjuce stavio po planu kako sam napisao gore, 2 dana je zenka bila odvojena tako da muzjak moze da je vidi, napravio je gnezdo, sada sam pustio zenku, odmah je poceo da je ganja po akvarijumu da je ona pocela da se sakriva, sta ce biti, videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, zenka je pustena, posmatrao sam ih od gore navedenog vremena kada sam je i pustio zajedno sa muzjakom sve dok nisam legao u krevet, negde do 24h, celokupno vreme koliko sam ih posmatrao muzjak je jurio zenku i valjda pokusavao da je satera u gnezdo koje je napravio. Malopre sam dosao sa faxa, nasao sam UNAKAZENOG muzjaka, od gnezda je ostao poneki mehuric a zenka ziva i zdrava puna ikre juri muzjaka konstantno. Muzjaku su ostecena SVA peraja pa cak i krljust oko predela glave i ociju, ako ne prezivi kidacu joj pincetom deo po deo mesa dok je ziva! Ovo je drugi put da pokusavam da mrestim borce po iskustvu raznih ali uglavnom istih caka kojima su ljudi uspeli da mreste borce, pokusacu jos jednom sa drugim zenkama i drugim muzjakom ako ne bude uspelo, ovo vise nece plivati kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne smes da ih ostavljas ako si ih stavio da se mreste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

video sam da ljudi stavljaju stiropor u mresni akvarijum...e sad dali staviti pre nego sto muzjak pocne da pravi gnezdo pa on napravi gnezdo ispod stiropora ili stavimo stiropor preko gneda kad ga on naprvi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staviš stiropor pre mresta, kada bi ti stavljao sam na gnezdo mogao bi i da ga rasturiš. Mužijak će sam da napravi gnezdo ispod stiropora mada možeš i plutajuće bilje da koristiš u istu svrhu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sta je bolje??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta god hoćeš, to je po tvom izboru. I jedno i drugo vrlo uspešno obezbeđuje skrovište da se ne rasturi gnezdo i sačuvaju malci do proplivavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako pustio sam muzjaka u akvarijum 10-tak litara zenka je u staklenoj kotilici...t 28c bez podloge...muzjak se sepuri pored zenke...a zenka je prividno zatamnela i dobila vertikalne sare...stavio sam i parce stiropora...eh sad dali da gasim svetlo nocu ili ne???hitno mi treba odgovor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto niko nije odg na prethodni post...ugasio sam svetlo...ujutru je gnezdo bilo zavrseno i pustio sam zenku...medjutim muzjak dodje do zenke nakostresi se i ode i nastavi da pravi gnezdo i tano non stop...kad se zenka okrene prema njemu on se uplasi i pobegne...moze li mi neko reci sta se desava???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License