Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa neonkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvetljenje su mi dve neonke. Problem je u tome sto mi jedna neonka jako zuji i neprijatno je za usi. Kada ih zamenim onda zuji opet na istom mestu tako da nije problem u samim sijalicama. Da li je problem u starterima ili je nesto drugo? Evo i slika mada mozda i nisu potrebne.

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dzonymontana
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 22
Lokacija: Beograd, Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja isto imam 2 neonke kao i ti(s tim sto su moje manje), i isto mi jedna zuji. Kod mene znam da zuji zbog startera, sto nije iskljuceno i u tvom slucaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni starter i nece da se cuje
Druze mnogo ti je odaljeno svetlo od akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako... Posle zamene startera i trafoa u konstrukciji koja drzi neonke i dalje se cuje jako neprijatan zvuk. Otkacio sam konstrukciju celu i uvideo sam da zice nisu u najboljem stanju, jer su sve krte. Resio sam da zamenim celu konstrukciju i da sada umesto dve neonke imam 3x18W. Zelim da zasadim mnogo biljaka i to bi mi bilo pravo resenje. Gledao sam u nekoliko radnji, ali nigde nema konstrukcija sa 3 nenke, a ne bih sam eksperimentisao da ih pravim. Da li neko zna gde bi mogao da nadjem konstrukciju sa 3 mesta za neonke od 60cm? Stvarno mi je potrebna brza pomoc ili ce mi se nahvatati smedje alge. Imao sam vec problem sa njima. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sub Dec 04, 2010 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da nema za tri neonke, bar nisam nigde video. Da li si razmisljao o pvc nosacima sa elektronskom prigusnicom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu a moj prob spada bas pod problem sa neonkama

Desilo se to da juce dve neonke kad su trebale da se ukljuce uradile su to ali su mnogo slabo sijale, nekoliko sekindi i posle toga se skoro potpuno ugasile i polako se krajevi neonki zasvetleli ali zuto-narandzasta boja.

Sijalice su Gro Lux Sylvania, juce su radile ok danas jok, da li je problem u neonkama ili je elektronska prigusnica odapela
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko su ti stare te neonke? Ako imas neku obicnu neonku stavi je da probas dal ce svetlti. Ako se normalno upali onda se je prigusnica ok. Moze da se desi , ako imas neonke od 18w a prigusnicu mnanje ili vece izlazne snage, da zbog toga otkaze neonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke su nove, prigusnica 36w i vezane dve neonke od po 18w.

Sad sam na poslu otvorio prigusnicu ( sta sve covek nece nauciti zbog aq ) heheh, block kondezator pre samog izlaza koji sluzi za povecanje napona je puko, ostali elementi su ok, tako da idem da jurim njega da nadjem pa nakon zamene cu videti sta je tacno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad ga zamenis nadji nekog da ti izmeri izlaze ili mozes sam sa unimerom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da juris kondenzatore nego kupi novu prigusnicu za 250 din. Smile
I to 2x18W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost najeftinija u Cacku prigusnica 2x18w je 520din

Jurim da bih znao da li su crkle neonke, daleko bilo i zali boze para, ili je ipak prigusnica, ako je ona, lako se popravlja pa nek ostane jednog dana za neonku od 30w a kupice se nova za trenutnu rasvetu

Btw kondezator je 68mikroFarada i kosta 50 din
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da si u pravu, ali kontriram ti zato da nekome ko ne zna sta radi ne padne na pamet da popravlja prigusnice zato sto je video da moze... Smile
Ne salim se, potpuno sam ozbiljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tome te potpuno podrzavam, slazem se s tim, ni ja nisam jos poceo, utvrdio sam gde je kvar, radim samo ovo radi probe, NE RADITE OVO KOD KUCE Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CEnzurisano,pogotovo za mog dedu(koji ima 84 godine) i sinoc posto ga je zajebavao prekrupac,u licnasti osigurac stavio 12 licni,i d ja to nisam cuo.... Fire in the hole!!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svakako promeni starter...sad zaobilazim temu kako si napravio pozadinu dali je to neka DIY varijanta ili...posto mi se jako svidja!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License