Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman At-f102 Pomoc potrebna Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se pravilno instalira ovaj filter? Ne znam gde ide ovo gumeno crevo. U vodu ili van akvarijuma kako bi se i vazduh ubaciovao povremeno? Evo i slike


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 12:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crevo ide obavezno van akvarijuma,ono doprema kiseonik u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodan kraj creva navuci na prvi plastični nastavak sa desne trane (na tvojoj slici), a širi kraj tog nastavka uvuci u otvor na filteru kad izvadiš taj što je stavljen (sivi deo filtera se izvlači na gore). Kad završiš, plastični deo creva ide van vode. Evo slike:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav je to filter uopste? Kako da ga operem i sl? Sigurno i usisava i samelje mlade ribe koje mogu da se provuku kroz njegovu mrezu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije loš. Rasklapa se na 3 dela. Dole su 2 sunđera. Lak za održavanje. Ribice ne usisava, na samom ulazu je sunđer, pa ne prolaze. Mogu da uđu pužići (ali sami ulaze) i ništa im ne fali. Moja ocena: 3,5 od 5.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je aq gde nameravas da stavis ovaj filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akv. nema spoljni filter i za sada sam postavio ovaj da mi filtrira vodu. Za zada sam jako zadovoljan i voda mi je uvek cista. Akv. je 130L, a u unutrasnjost filtera dodao sam malo vate i keramickih prstenova da pojaca fabricke sundjere u njemu.

Image

Jel sam dobro namestio? Jel prikljucak dobar(uokviren crvenim krugom)? Sada mi vodu izbacuje filter ka povrsini i dosta talasa akvarijum. Crevo drzim sada van akvarijuma, ali ne primecujem da pumpa izbacuje vazduh osim kada je ugasim pa ponovo upalim. Jel ona to radi na odredjeni vremenski period ili kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, sad... Zavisi šta želiš Smile Skini ceo taj crni deo (sa sivog), a ne samo mlaznicu, pa umesto njega (a ne na njega) stavi nastavak sa crevom. A na gornjem kraju creva (u vazduhu) može da se reguliše količina vazduha.
Ovako nešto:


Image

Samo ti stavi i crevo za vazduh.

Jasno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da je sad dobro...

Image

Jel mi treba sad vazdusna pumpa. Filter povremeno ubacuje kiseonik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treba ti vazdfusna pumpa , dobro si postavio, samo to crevo neka bude van vode jer preko njega pumpa ubacuje i vazduh , ali to crevo nemoj stavljati van akvarijuma jer se desava da pumpa krene upumpavati vodu kroz crevo pa ti moze izazvati poplavu,zato samo stavi iznad vode crevo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter mi ipak ne izbacuje kiseonik. Nema nikakvih mehurica. Ostavicu ja ipak vazdusnu pumpu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je ipak misteriozno proradio posle desetak dana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje uzmi pumpu za vazduh. Ja imam isti filter ,mada on ubacuje(usisava)cestice prasine, duvanski dim... Sve ono sto ti netreba u vodi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da moze da se dodatno kupi sperjbar koji mozes da namestis tik uz povrsinu vode ili da ga okreces kako zelis.Preporuci bih ti da stavis i neku najjeftiniju vazdusnu pumpu na kraj creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve crne čestice dima i prašine? Aman ljudi okanite se filozofiranja! Ništa manje čestica ne uvlači ni vazdušna pumpa, a od kad to ribama smetaju čestice prašine i duvanskog dima. Pa u priridi svakakvi đavoli upadaju u vodu pa ribe vesele i zdrave ko dren, a mi ovde pišemo o česticama prašine. Bez preterivanja molim.

To crevo na kraju pumpe uvlači dovoljno vazduha, samo neka pumpa bude bliže površini vode, na oko 2 cm ispid površine. Gledaj da čep na kraju creva nije pun vode, jer tada voda ne dozvoljava usisavanje vazduha. Mehurići vazduha koji se ubacuju u vodu su izuzetno sitni i raspršuju se po čitavom akvarijumu i daju bolji efekat nego raspršivači koje montiramo na vazdušnoj pumpi. Stavi to crevo i ne brini brigu. Izmislili su to pametni ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License