Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 SOS !!! Pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije samo u pitanju samo da li daje vazduh ili ne daje,tu je i buka,koju vecina pumpi ima,sem onih skupljih,a ova je totalno necujna,a uz to i jeftina,zato sam ti je i preporucio...Smile.Ja imam i najvecu pumpu od njih,koja je takodje bezprekorna,i skroz sam zadovoljan sa tom firmom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 9:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moguce da za smrad koji se oseca iz vode potice od peska ? Inace kao podlogu koristim kvarcni pesak... I dal je moguce ( posto mi se voda poprilicno zamutila) da se sama od sebe procisti ili izbistri,posto ovaj filter koji koristim naravno radi dano-nocno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce malo da se zamuti,ali ne mnogo..I meni je podloga kvarcni pesak,i to jako male granulacije,jako sitan...I ja sam imao takav problem u pocetku,ali se kasnije izbistrilo,dal samo od sebe ili je spoljasnji filter odradio svoj posao...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude da je infuzorija u pitanju... To sam procitao sad na nekim forumima? Moze li neko da mi kaze kako da se resim ovog problema,spomominju kupovinu nekih preparata,al nigde ne kazu ime istog. Da li se jos neko susreo sa ovakvim problemom mutne bele vode ( kao da je pala magla u akvarijum ) plus sto stipa za oci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krcko ::
"Ribice crkavaju i to se desava sasvim normalno"

Banjala, crkavanje ribica nije sasvim normalna pojava, i ne bi trebalo da se dešava nikada, osim kada su ribice završile svoj životni ciklus. Pozdrav


Meni ribice ne crkavaju, ali mi se nekoliko puta desilo da kada kupim ribice u radnji one budu bolesne i crknu posle nekoliko dana. Mislio sam na tako nesto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Period cikliranja sluzi da se u filteru stvori kolonija korisnih bakterija koje razgradjuju stetna jedinjenja azota u vodi. Mozes ti da drzis vodu u kantama koliko hoces ali treba cekati bar 20-ak od startovanja dana pre ubacivanja riba.
Skalar nije za neciklirane akvarijume a i tvoj akvarijum mu je previse mali.
Japanki je takodje mali akvarijum, a i blek moli nisu dobro drustvo za njih, znaju da ih grickaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ribice ne crkavaju, ali mi se nekoliko puta desilo da kada kupim ribice u radnji one budu bolesne i crknu posle nekoliko dana. Mislio sam na tako nesto...[/quote]

Kada su bolesne to je ok ali ipak se neslazem da je to normalna pojava kako si naveo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Period cikliranja sluzi da se u filteru stvori kolonija korisnih bakterija koje razgradjuju stetna jedinjenja azota u vodi. Mozes ti da drzis vodu u kantama koliko hoces ali treba cekati bar 20-ak od startovanja dana pre ubacivanja riba.
Skalar nije za neciklirane akvarijume a i tvoj akvarijum mu je previse mali.
Japanki je takodje mali akvarijum, a i blek moli nisu dobro drustvo za njih, znaju da ih grickaju.


Primetio sam da Black Moli vole da grickaju Japanku,mada mimo tog grickanja ona mi deluje jako raspolozena i veoma halapljiva. Za ovu dimenziju akvarijuma koju mi predlazes kombinaciju ribica? Postoji li neko alternativno resenje,tj.kako da se resim ovog smrada i "magle" ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Dec 22, 2010 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta magla je verovatno jer si predugo drzao vodu u balonima, ako su bili na nekom toplom svetlom mestu pa se infuzorija namnozila. Nisam imao taj problem, imao sam zelenu vodu ali tada sam rasformirao akvarijum. Savetuju zamracivanje akvarijuma i cesto menjanje vode, najbolje neka se javi neko sa vise iskustva sa ovim problemom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je loš znak ako se u vodi oseća neprijatan miris, upravo je stiglo do faze oslobađanja štetnih materija. Na ovom forumu sigurno imaš tekst o cikliranju, potraži, ili još jednostavnije upiši u pretraživač " NITRIFIKACIONI CIKLUS".
Ovo što ću sada napisati nije nikakva pridika, već dobronamerni savet:
Akvaristi, počnite da čitate, upoznajte se sa osnovama akvaristike, tekst sam postavio za Vaš prvi akvarijum, čitajte o vodi, procesima i dešavanjima u njoj , o podlozi, osvetljenju, filtraciji, upoznajte se sa biljkama, a pogotovu sa ribama koje treba da stavite u akvarijume. Ribe su živa bića, kao i mi i, nije sve jedno da li koštaju 1 ili par 1000 dinara, treba da im omogućimo da žive.
Čitajte postove, ne odgovarajte na delimično pročitane teme. Daleko više štete nanesete drugim članovima neproverenim i netačnim podacima, ishitrenim odgovorima, nego što pomažete. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ovako izvadio ribice ako su prezivele i smestio ih negde na neko vreme, izvadio napolje sve oprao taj kvarcni pesak imas ovde temu o tome negde, ponovo ciklirao akvarijum a za vreme dok se on ciklira upoznao se sa svim stvarima koje jedan pocetnik treba da zna, naravno ovde na forumu. Izabrao bih ribice za pocetak neke zivorotke koje nisu previse zahtevne, par komada koridorasa i neki ancistrus za pocetak. Dalje tamo ne pise da li aq ima neko osvetljenje doduse ono ti i nece biti mnogo potrebno ako nemas biljke, a ako planiras biljke onda japanka ide napolje jer ce sve zivo pojestio. Ako ne planiras biljke a ubacis svetlo da bi video ribice javice ti se problem sa algama...........................O svemu ovome ima dosta tema ako budes trazio naci ces odgovore na sva pitanja. Pozdrav i srecno sa akvarijumom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za prvu pomoc bi pomogla i vrecica aktivnog uglja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za prvu pomoć aktivni ugalj ništa ne pomaže, ako je akvarijum u fazi razvoja amonijaka. Svakodnevna izmena 1/4 vode i sifoniranje prljavštine, mada je kaplarm-ov predlog najbolji, spasiti što se može, očistiti akvarijum i lagano krenuti od početka. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciotao sam o cikliranju i kazu da treba da prodje cak 5-7 nedelja da bih sve bilo ok. mislim,to mi je malo puno vremena pogotovo zbog prezivelih ribica ( kojih je inace 3 Japanka,Borac,i ovaj sto se lepi na staklo Smile , dok su sve tri black moli i skalar jedan uginule... Sad ) jer gde bih mogao njih da drzim za toliko vreme,sem u nekom dr.akvarijumu,koji inace nemam....
Sme li na ovom forumu da se "lepi" link,ako sme zalepi te neki sa upustvom za cikliranje,jer s vama ovde imam najbolju komunikaciju te vam najvise i verujem Smile pa da ne trcim od foruma do foruma i onda nista nisam uradio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uputstvo za cikliranje:
- postavis akvarijum na odgovarajuce mesto
- postavis i povezes filter, grejac,...
- sipas vodu
- ukljucis pumpu

- cekas, cekas, cekas Smile
- zamenis deo vode
- cekas, cekas, cekas
- zamenis deo vode
- cekas, cekas, cekas
- zamenis deo vode

- ubacis par ribica Smile

- cekas, cekas, cekas
- zamenis deo vode
- cekas, cekas, cekas
- zamenis deo vode

- ubacis jos koju ribicu

...
...
...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License