Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 malci nemaju boju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ;kod mene malci odma znas koje zenka a koji je muzjak posle deset dana ..kad napunu mesec dana moraju dase klasiraju muzjaci u jedan ak a zenke u drugi ak.te ribice se parile u srodstvu i izgubile su kvalitet zato pazite ne parite ribice u srodstvu...a toti je mali ak za tolko ribica..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 9:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto sve vise vremena prolazi meni se cini da ima manje beba.
dali male bebe pojedu velike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DA LI MALE BEBE POJEDU VELIKE ????????
stefkose .... mislim, zaista ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefkosse, te bebe neće nikad porasti na veličinu koju ti misliš da bi bila odgovarajuća pa da ide u pet šop iz razloga što nemaju mesta gde da rastu i da se rasplivavaju u tih 36l. Mislim, sto komada u tako malom prostoru pa još i neredovna zamena vode...za te dve nedelje bi trebalo barem još dva puta da menjaš vodu, tačnije tri puta u dve nedelje i da ih hraniš raznovrsnijom ishranom a ne samo proteinskom izmrvljenom tako da nije ni čudo što tako sporo rastu. Moraš im ubaciti i neku na biljnoj bazi, spirulinu npr. Mada, iskreno, nikad u životu ne bih uzela ribicu od tebe znajući u kakvim ih uslovima držiš, a eto, na sajtu si dovoljno dugo da znaš koliko je pravilna ishrana važna i koliko je bitno redovno menjati vodu a o prenaseljavanju neću ni da govorim. Još pominješ i da ćeš ih prebaciti u mrestilicu kad porastu a mislim da imaš onu zelenu kupovnu u kojoj si do nedavno mrestio borce.Stvarno nemam reči za tebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinite greska dali velike bebe pojedu male a ne male velike.
greska izvinite.
za hranu sam znao.
za vodu vec nisam. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene ima da se nabavi samo lisnata i proteinska hrana.
ja malce hranim nekom lisnatom proteinskom i obicnom proteinskom samlevenom hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja njih stalno držim u kotilici,možda mi zbog tog brzo dobijaju boju ove moje sadašnje male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gold neka lisnata proteinska sa tom ih hranim i sa obicnom proteinkom.
ali nista.
kod mene nema da se nabavi druga hrana.
zbog toga sam otvorio ovo
http://www.akvarijum.org/forum.....t3429.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pocecu da dajem i bebama samlevenu hranu dafnia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ne radi se od hrane nego losa ti je linija tih gupija i losa ti je voda ustajala tpeba skoro svaki dan posle hranjenja uzeti crevo i pokupati visak hrane stoje ostalo na dnu ak sto nisu malci pojeli to treba svaki dan raditi...za 100ribica treba ak od 100litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi mlađ živorotki mogla da se razvija kako treba, nije dovoljno samo da ih bogato hranimo, već je obavezno da imaju dovoljno prostora za rasplivavanje. Ako u malom prostoru držimo mlađ, one će zakržljati i nikad neće da porastu kako treba, bez obzira što ih hranimo dobro. Neke ribice ostanu male celog zivota, samo zbog toga što su u vreme odrastanja živele u skučenom prostoru. AKo ih sa zakašnjenjem premestimo iz malog akvarijuma u veliki, takođe mogu da zakržljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da znate da ste u pravu za hranu.
malo sam poceo da dajem drugu hranu za malce i jedna gupika velicine 2 cm je pocela da dobija boju po celom telu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Jan 04, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzecu 2 malca i stavicu samo njihu mrestilicu danas mi se omrestila blek moli pa cu danas to da stavim.
i hranicu ih dafnia,lisnatom,proteinskom,gold hranom i nadam se da ce da rastu brze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stavim i ja moje misljene posto je tema o gupikama.
100 ribica u 35 litra nikako.Dobice boje posle 3 tog meseca.Nece dostici maksimalni razmer mojda nikoga.

Kako q to radim da bi mogli na 3-4 ti mesec postano roditelje.

Recimo tako 20-30 ribica 1-15 dna u 10-20 litra hranese samo s jiva hrana Mikrocurvi a bolje je s Artemia, 15-90 dena 40-60 litra - hrana Artemia ili Mkrocurvi, suva hrana,kao i na rastitelna osnova kad odraste moje i sa tubifex.

Tako ce da mojes posle 3 tog meseca dobiti pokolenije iz te ribice.
I kad kajem 10-20 ili 40-60 litra to je kolìcina vode u koju ribe plivaju u koje nema bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike malci shpider Na poklon 3 Čet Dec 16, 2021 12:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci ramireza u zajedničkom akvariju... Totia Razmnožavanje 6 Sub Jan 11, 2020 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke carleusa, malci ... ??? srki.acs Afrički ciklidi 6 Pon Dec 30, 2019 12:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License