Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum 70l, opremanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro da sam odlucio. Uzimam ovakav grejac (100W).
Image
To je onaj bolji. Skuplji je 100 din, ali ako je stvarno bolji i precizniji od onog, to nije problem.

E, sad za pumpu ne znam da li da uzmem
Atman AT-101 - 350l/h (ova u prvom postu)
ili
Atman AT-302 - 500l/h
Image

Koja je, uopste, razlika izmedju serija AT-3xx i AT-1xx?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 1:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebi i jedna i druga pumpa vrsi poso.Mislim da treba da uzmes jacu jer ako zelis da zamenis aq vecim nemoras da kupujes novu. Sto polji protok bolja filtracija, ja imam at-302 u akvarijumu od 110 l i odlcna je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dejasoko, koje su dimenzije ove AT-302?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno neznam. A ne mogu da je izmerim jer je u filteru nedostupno, kutiu sam bacio (ali ne verujem da su dimenzije pisale. Otprilike 4cm x 7/8cm a mozda je i manja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala ti. Na slikama mi deluju veće, pa sam se začudio kad sam u jednoj radnji video neku pumpu (nepoznata kineska marka), koja je veličine, otprilike, 2 šibice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

atman at-302

duzina 70mm
sirina 45mm
visina 55mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vec kupio Grejac AT-180 - sta je, tu je. Planiram da ga stavim u akvarijum. Na njemu je nacrtano samo da ne sme da bude do pola u vodi, vec ceo. Posto su informacije na njemu sture, interesuje me da li je strasno ako voda prekrije i sam vrh, tj deo gde se podesava temperatura i gde ulazi kabl? Da li je on u celosti vodo-otporan ili moran striktbo da vodim racuna o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na atmanovim grejacima nista ne pise. Ja imam atmanov grejac ali sam uvek pazio za svaki slucaj da ne predje nivo vode vrh (dok je bio ukljucen). Na terinim grejacima je na slici nacrtano da nivo vode ne sme da predje vrh. Nzm da li je isto za atman i za tetra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejaci se drze potopljeni u vodi. Ako nije prevelika oscilacija nivoa vode u akvarijumu ( isparenja pri velikim temperaturama ), grejac moce da viri iz vode tj viri samo onaj deo na kome se podesava temperatura. A prosto mozete da ga "bacite" na dno akvarijuma ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sve grejace drzim skroz potopljene. Imao sam pre neki stari grejac kojem je morao da viri vrh, to je bilo naznaceno u uputstvu.
Najbolje je da proveris sta pise na kutiji, ili ako ne pise obicno na samom grejacu, ispod lampice ima oznaku sa nekoliko kapljica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf....
Šta ako vremenom, otvrdne guma koja ga dihtuje, pa prestane da dihtuje, probije faza u vodu, ti kreneš da čistiš, udari te struja, stisne te grč, ne možeš da izvadiš ruke iz vode, padneš na akv, dalje te trese, nema nikog da ti pomogne, posle 10 minuta...bio jedan akvarista.

Uopšte nimalo mi se ne svidjaju ni te potapajuće pumpe, kabel koji nije za pod vodu ide pod vodu, nigde uzemljenja, ni na pumpama ni na grejačima, ko to kontroliše, kako je to dobilo sertifikat...boga pitaj.

Dakle moj savet kod grejača, šta god da pisalo na kutiji: staklo nek je u vodi, plastika nad vodom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF, da Vas, slučajno nije ujela zmija, pa se sada i guštera plašite?
Svi grejači proizvedeni u poslednjih desetak godina su submerzni-potpuno potopivi, to ukazuje oznaka na samom grejaču-dve kapljice vode, jedino na šta treba obratiti pažnju je naznačeni minimum ispod koga ne smemo dozvoliti da grejač bude van vode. Najravnomerniju raspodelu toplote u akvarijumu dobijamo ako je grejač postavljen horizontalno, a ne uspravno. Setiti se malo iz škole o strujanju toplog i hladnog vazduha. Naravno, da je uvek potrebno pre bilo kakvog stavljanja ruku u akvarijum isključiti delove električne opreme. Doduše ja to radim samo pri izmenama vode, što ne preporučujem ostalima da se ne obezbede prethodno a, na to i proizvođač upozorava. Redovno elektro opremu treba pregledati i kontrolisati. Skuplja oprema i poznatije ime garantuju i bolji kvalitet i pouzdanost. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno da neko potvrdi moju teoriju da grejač treba držati vodoravno zbog ravnomernijeg sprovođenja toplote i manje tolerancije termostata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, mislim da vecu ulogu ima cirkulacija vode u samom akvarijumu ( filteru ) tj ravnomerna cirkulacija vode po celom akvarijumu, nego li polozaj grejaca. Ako je losa cirkulacija vode, onda ce grejac zagrejavati samo deo vode, bio on vodoravno ili uspravno.
To je moje misljenje ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro, ako dozvoljavaš, poglavlje o izmeni toplote i praksa pokazuju drugačije poglede na ovo.
Posmatrajući sam grejač, veći deo je grejno telo a ostatak termostat sa regulatorom temperature. ako vertikalno postavimo, treba imati u vidu da je intenzitet grejanja najjači u samom telu grejača i da se zagrejani vazduh diže i nailazi na senzor. Tako se može desiti malo odstupanje u tačnosti grejanja, jer senzor reaguje više na zagrejani vazduh nego stvarnu temperaturu vode. Kod horizontalnog postavljanja takva greška je svedena na minimum.
Što se cirkulacije tiče, uvek je ima, čak i da ne radi nikakva pumpa u akvarijumu, međusobno kretanje između molekula vode je fizička pojava.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License