Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oprema za akvarijum zapremine 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se u akvaristici razmislja na nacin, imacu dve plave, tri zute i 4 crvene onda je to deff. sminka. Sa svim tim plavim zutim i crvenim neces imati biljke koje su zamisao tvog aq. Svaka ribica je kvalitetna; to sto joj je cena 800 din. govori i o besnilu prodavaca a ne samo o kvalitetu riba! Ako cemo tako, ispade da su diskusi ili moje pirane najkvalitetnije ribe. A to svakako nisu jer kako kod riba odrediti termin "najkvalitetnija"? Nisam siguran ni kako ce ti ici taj granit u aq sa svim tim "lepim" biljem koje planiras. I opet se sve svede na par stvari: ili je aq biljni, ili to nije. Ili je ciklidni (zaboravi biljke, sem patuljastih juznoamerickih ciklida, diskusa i skalara) ili to nije. Ne bih se igrao i aq ostavljao bez vazd. pumpe pgotovo ne na samom startu! Pozadina je gotiva u vidu crnog samolepljivog tapeta (imas u mojoj temi o piranama), cool je i svetlo plavi (aq clana Krcko). I jos jedna stvar, skalar je ciklid. Sve najbolje u daljem radu oko aq Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 9:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nismo se razumeli. Ja ne želim "fensi" AQ koji postoji zato što je skup. Želim nešto što će zadovoljiti moj ukus i ukus moje dece. Njima je bitno da bude šareno, a ja sam tu da nadjem kompromis i da u AQ stavim, ne "najkvalitetnije", nego nešto što je medjusobno kompatibilno.
AQ nije biljni, ali ce imati malo biljaka. Ako ciklidima smetaju biljke, zameniću ili ciklide ili biljke. Ako ciklidi jedu biljke, pa neka ih jedu. Smile
Prilazim svemu ovome sa puno entuzijazma, ali me morati razumeti da sam početnik. Ono što je vama očigledno, meni je potpuna nepoznanica. Zbog toga sam tu i pokušavam da usvojim što više znanja.
Na kraju svega, želim da u vašoj galeriji bude i moj AQ i da kao komentar stoji da je to rezultat mog truda i vašeg znanja.
Ako mislite da je moj pristup pogrešan ili je nešto drugo u pitanju, recite. Spreman sam da se dogovorimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proba ::
Njima je bitno da bude šareno, a ja sam tu da nadjem kompromis i da u AQ stavim, ne "najkvalitetnije", nego nešto što je medjusobno kompatibilno.


Izmedju kompatibilnosti i ove slike teško da može da stoji znak jednako. Da se razumemo možeš ti da nadješ i sliku aq-a sa diskusima i, lupam, demasonima ali to može da bude samo kombinacija za slikanje, što ti ne možeš da znaš. E zato postoje ogromne baze podataka na netu, i predlažem ti provedi malo više vremena u proučavanju flore i faune akvarijuma. Pa kad stekneš to osnovno znanje tj. predznanje onda kreni u realizaciju. I budi svestan da si u velikoj prednosti u odnosu na stare akvariste koji su u ovaj hobi ulazili sa malo informacija jer im nisu bile dostupne kao sada. Pa lepo sedi i čitaj, kako bi greške sveo na minimum.

A što se pozadine tiče Sale lepo zbori, ja bi samo da dodam da baš pozadina utiče da vizulni efekat bude potpun... stvara kontrast, a ti želiš da boje riba dodju do izražaja...

...i samo strpljivo... polako... sve će to da legne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumeli smo se i, potpuno su definisane želje koje imate. Odgovori Vas upućuju na to da se već za mesec dana po naseljavanju akvarijuma ne razočarate svi kompletno, krahom u akvarijumu.
Na Forumu imate kartu kompatibilnosti ribljih vrsta i mogućnosti gajenja biljaka sa svim vrstama, gde je moguće imati i biljke.
Dok prikupljate opremu i pripremate akvarijum krenite odatle. Da li su neke ribe kvalitetne zbog svoje cene, odgovorio je Sale, a da li mogu da žive u zajednici, treba da se informišete. Ako je jednostavnije, napišite spisak riba koje se dopadaju svima u porodici, pa možemo zajednički učestvovati u eliminaciji nepoželjnih za zajednički akvarijum.
Na kraju, posle nekoliko godina, doći će na odluku koju sam sebi iskristalisao da u akvarijumu imam samo jedno jato iste vrste i biotopa. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au gde si iskopao te slike?
Koji fail, skalari sa africkim ciklidima, pakao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum kod kolege na poslu. On je, kaze, zadovoljan. Ribice se fino slazu, napreduju..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to ok. I tigar bi napredovao u Africi, ali dokle? Nije prirodno drzati lavove i tigrove, africke ciklide i juznoamericke. Africki ciklidi su ribe tvrdih voda, kamenjara a ovi drugi pak pa mekih i ubiljenih. Mi ne kazemo da nece ziveti (dokle) ali je deff. totalno neprirodno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo mi je tema otisla u off Sad
Delom sam i sam kriv.
Isipisacu danas-sutra sta mi se svidelo od predlozene opreme, pa da malo prokomentarisemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon uporedjivanja raznih proizvoda i njihovih cena, nakon vaših saveta, svega vidjenog na forumu i mog razmišljanja, moj izbor za osnovno opremanje AQ od 257L je:
- filter: Eheim Professional 2224;
Image

- grejač: Juwel 300W
Image

- pumpa za vazduh: Tetratec APS300
Image

- rasveta: Arcadia freshwater T8 1200mm 36W (2kom) i Juwel reflektor 1200mm (2kom)
Image
i
Image

Značilo bi mi mišljenje forumaša, pogotovo onih iskusnijih, o navedenim komponentama.
AQ će biti naseljen skalarima, kao glavnim stanovnicima, uz odredjen broj gupi-ja. Inače, da napomenem, ovo je samo privremeno, dok ne steknem malo iskustva, a onda se u AQ useljavaju diskusi, tako da i to uzmete u obzir.
Što se biljaka tiče, ubaciću ih tek toliko da AQ ne bude "ćosav".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep izbor opreme, samo imaj u vidu da je taj kanister, cak i po navodima proizvodjaca, mali za tvoj akvarijum. Mada, to dosta zavisi od vrste i broja stanovnika, kao i jos od nekih stvari, ali imaj u vidu mogucnost prosirenja u buducnosti. Ako ne prevazilazi dozvoljeni budzet, baci oko i na 2228.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapreminu sam dao na osnovu vanjskih dimenzija - (122,2x42,2x50). Inace, u njemu ce biti oko 240l korisne zapremine.
Da li su ove 2 neonke sa reflektorima dovoljne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljne za sta? To je ono...tu nema ni 0,5w po litru. A za biljke ide uglavnom od 0,5-1w po l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljne za normalan rast i razvoj ribica i biljaka.
2 neonke po 36W = 72W;
reflektori, bar po onome sto sam procitao i kako ih deklarisu, udvostrucavaju jacinu svetiljke, sto dovodi do cifre od oko 140W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne udvostrucuje jacinu samog svetla nego fokusiranje. Pogresno si razumeo tekst. Pricalo se o fokusnoj tacci. Sto se tice opreme, odlican izbor , samo mislim da je bezpotrebno bacanje para, bar sto se tice kanistera. Bolje uzeti neki jeftiniji<jer istu ulogu vrsi i Eheim i npr. tetra kanister. a tu razliku uloziti u rasvetu koja ti definitivno u ovej postavci fali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim razloga za odluku o kupovini Eheim kanistera koji se više ne proizvodi-ima povoljnu cenu? Nova serija je Professionel 3 i da bi ste zadovoljili planiranu filtraciju za buduće diskuse, izbor bi bio Eheim Professionel 3 2073, po Miloševom predlogu da to bude Tetra, izbor je EX 1200, mada tu poređenja ne bih vršio, Eheim je ipak luksuzni Mercedes za sve ostale konkurente. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License