Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, posto su oni u akvarijumu sa malim ribicama tu imaju hrane u izobilju, algi pomalo i ubacujem im tablete za ribe dna. Kuhanje povrca ja bas i ne volim, jer ih tim odvikavamo od ciscenja algi- ulijene se. (moje misljenje, mozda ja i nisam u pravu ) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 2:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 4:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ok onda.Nastavi tako,nadam se da ces uskoro imati i prinove od njih...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini dok su mali neće se tako lako ulenjiti, a povrće je odlično, zdravo (kao i za čoveka) i ne moraš da ga daješ često... (ovde ne mislimo na pasulj i pečene paprike sa belim lukom, već se zna šta se daje ancistrusima... čisto da se neko ne zbuni)... Kad omatore onda hoće da se hrane na kaščicu, a do tad riljaju.

Ne znam na koje tablete koristiš za ribe dna, ali ako ne koristiš spirulinu i nju preporučujem kao dodatak.

Inače moja ekipa od septembra (3 kom) različito napreduje... dame su porasle oko 1,5-2cm ali se zato "mačo" ili kako ga moja majka zove "glavonja" duplirao, pa čini mi se i više od toga, a nije bio veći od 3cm kad sam ga uzeo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mojima pokusao da dajem povrce,krastavce,tikvice,ali nece ni da omirisu,ali zato se u spirulini dave Smile,kako odrasli tako i mladi...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda cu im i ja povremeno ubacivati povrce. Evo koju hranu im dajem, da li je dobra?


http://t0.gstatic.com/images?q.....e-p0V_Pscz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobra je tetrina hrana generalno, bitno je da ima spiruline, od povrca vole oljusten probareni grasak i tikvice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 3:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A moze li kupus? I je l` moze to iz onih paketa sto se kupuje razno povrce, mijesano?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za krastavac i blitvu znam... malo probareno. Ghost, treba im vremena da prvi put skontaju da je u pitanju hrana, pa treba ostaviti nešto duže u akvarijumu. I kod mene prvi put nisu prilazili nekih par sati ali kad su navalili...

Inače ja sam dok je bilo svežeg krastavca ubacivao za svakog po jedan kolutić... ali ovaj moj moodo.a dogura sva tri jedan do drugog i nedozvoljava damama ni da omirišu... tek po malo džapnu a onda ih otera na drugi kraj aq-a.... koliko da se zna ko vozi traktor a ko otvara kapiju...

Inače mnogo je prgav, a tek je tinejdžer, i anci-dame i korije pa i borca i kolisu tera sa dna kad mu se nadju na putu a nekad se zaleti sa drugog kraja aq-a na njih... nije ni čudo što je dobio nadimak glavonja kad je najveći siledžija u kraju. Mogu da zamislim šta će da pravi kad bude polno zreo...

Za grašak sam čuo da ga jedu, ali ga ja nisam davao, kao ni kupus.

Gypi na koje mešano povrće misliš, jel na ono u što se kupuje kao mešana salata u tegli? Ni slučajno... tu ima i sirćeta i bibera i drugih začina... samo sveže...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sveze povrce i mora malo da se probari jer je tvrdo za njih, blitva, tikvice, grasak, krastavac, zelena salata... nesto duze, a nesto krace u kljucalu vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Soulman,ja sam mojima ostavljao i po dva dana u akvariumu,pa nisu hteli da jedu,i na kraju sam odustao.Spirulina je zakon sto se tice ishrane ancija,Bar je takvo moje iskustvo sa njima.Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta da ti kažem ili su ovi moji veliki gurmani... ili su ti tvoji veliki izbirljivci.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre ce biti da su moji veliki izbirljivci,barem po pitanju povrca ocigleno jesu...Smile.Al nije ni bitno,bitno je samo da su oni meni zivi i zdravi,i da me povremeno obraduju sa potomstvom...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakvi u tegli, nisam toliko lud. Very Happy Ono povrcne, kao svjeze ali zaledjeno... Very Happy ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nikad davao povrće koje nije sveže... za druge ne znam... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike mojih ancija da vidite kako izgledaju sad posle 4 meseca kod mene...Smile
zenka br. 1.
Image
zenka br. 2.
Image
I na kraju,muski brkati Smile :
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prvenac becke021 Akvarijumi 44 Pon Nov 06, 2017 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zekin prvenac,samo ne znam koja je vrsta Ana zeka Guppy fun club 25 Uto Jun 03, 2014 7:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka youtube prvenac patus Akvarijumi 4 Ned Avg 12, 2012 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvenac! Kristina Akvarijumi 22 Uto Apr 03, 2012 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac vukota Akvarijumi 8 Čet Mar 22, 2012 2:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License