Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 SOBO T-60F Kineski Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros mi je stigao novi aq. Dimenzije su 60x38x53 - 90l, tako pise na njemu ali kad se uzme metar u ruke svugde je ustinuto za po 1 cm a i visina je merena sa sve poklopcem.

Image

U filteru se nalazi samo vata i za njega sam dokupio neke bio kugle "HOPAR". Pitanje: Da li da dodajem aktivni ugalj pored ovog?


Image

Pumpa je isto neka SOBO 15W 1000 l/h ima dodatak za pravljanje mehurica.

Grejac je isto SOBO 100W i termometar ALEAS (grejac i termometar ne idu uz akvarijum).


Image


Od svetla ima 2 neonke:

1. ZONRUN T8 10W White ~34 cm
2. ZONRUN T8 15W Red ~45 cm



Image


Podloga ce biti zemlja za cvece i beli kvarcni pesak, ali o tome otom potom. To je to za sad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bi imao poplave, izvadi tu sintetičku vatu i zameni je akvarističkim sunđerom ili džakom za krompir. Dobio sam pre neku godinu SunSun sličnih fazona, samo manji. Ta vata koju su stavili se jako brzo zapuši ili uđe u otvore kroz koje se voda vraća u akvarijum, napuni se ta komora u kojoj je, vodom i izlazi na sve strane. Srećom da je moj bio u kuhinji, pa sam samo skupljao vodu sa pločica. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko para košta to zadovoljstvo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum, grejac, bio kugle, termometar, 150 evra

hvala krcko za tu informaciju,

i VELIKO HVALA Garri za kulturu bakterija i pelcere biljaka Very Happy

Zivi Bili!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

150 evra? Ziv bio, veliki porastao. Sad bas gledam, 85', znaci nisi mali...
Imas li neki razlog zbog kojeg si kupio bas taj aq ili? Pitam jer se za taj novac moze odraditi duplo, ako ne i 3x veci aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

150 €.... Shocked

No šta je tu je... nadam se da će ti ispuniti očekivanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tom cenom mogao si napraviti akvarijum minimalno od 200l sa opremom,ako ne i vise!!! Trebao si se informisati ima njih puno za jeftine pare da prodaju akvarijum lepe litraze,no kako i svi kazu sta je tu je...

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bre ljudi nemojte čoveku sad uništavati raspoloženje nakon kupljenog novog akvarijuma. Kupio je, šta je tu je. Smile
Meni bar, akvarijum estetski izgleda mnogo dobro, samo malo mašte i uređenja unutra, biće savršen!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste skupo ali takvi su fabricki Smile ima on i svojih prednosti Smile
nisam siguran koliko ces moci bio kugli da ubacis jer ima top filter a mesta...
ne ubacuj aktivni ugalj
nemoj da se pokajes sto si ga kupio nego ga lepo sredi i uzivaj u njemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je skup ali jbga, video sam ga i svideo mi se (pogotovo zaobljeni coskovi), pozeleo sam ga i kupio. Mogao sam da kupim veci ali i ovaj mi je rizican zbog tezine, (nadam se da ce komoda izdrzati).

Pripremam polako materijal za podlogu. Nasao sam neki zemlju za vodeno bilje (ne secam se tacno imena, znam da ima neke lokvanje na pakovanju) ali je pakovanje bilo oko 40 l pa ga nisam uzeo. preko toga ce ici mrezica i ~14 kg kvarcnog peska 1-2 mm. Moram da kupim i neki panj/koren ili neku motku Very Happy

Hvala na podrsci/kritikama/savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon sam formirao akvarijum. Evo malo slika kako sam radio:

Iz filtera sam izvadio fabricku vatu i stavio sloj kupovne filter vate pa preko keramicke bio kugle:

Image

i preko toga jos 1 sloj vate:


Image

E sad podloga. Prvo sam stavio sloj treseta malo vise od pola kese (neki nemacki "Substral" 170 din 4 l) i preko toga mrezicu (nije za komarce nego ona za uvijanje buketa cveca):


Image

Preko toga 14 kg kvarcnog peska:


Image

Posadio biljke i ubacio 2 drveta (opuwa od 300 do 500 din u Pet Centru). i to sad ovako izgleda:


Image

sutra cu ubaciti 2 pilota, a sad odoh na pljeku gladan sam ko vuk.

Zivi Bili!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam video ovaj ak . Samo mnoooogoooo veci . Rec je o modelu sodo t 10000 od 500l cenamu je 600 evrica. Ukljucen je grejac, filter i to neki kanister, 6x36w osvetljenje. Na poklon se dobija jos po koja sitnica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim a i znam da moze mnogo jeftije da se prodje sa domacim akvarijumima ... 600e za kineza. Mnogo je i ovih 150e za ovaj gore , ali boze moj.
Je si li nesto koristio od hemije za cikliranje ili ne ??? Ako nisi nemoj ubacivati nikakve ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lep akvarijum lepo odradjeno, ali se i slazem sa nikourom za cenu.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro Nisam nista dodavao osim 1,5 l vode garrinog akvarijuma direktno u filter.


Molim vas ljudi manite se cene akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License