Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 polica,ribe,filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planiram da na prolece pravim neku policu na koju bih smestio moje akvarijume i terarijume....sada ogranicen sam duzimom koja mora da bude 1,2m...dok wisina nije problem...
e sad zanima me par wasih predloga:
-kako da nadjem neki model police da mi se uklopi i da ga ja prawim sa caletom?

-koje bi ciklide mogao u akvarijum:sirina:30,duzina60 i wisina 30
- dali postoji neki sistem da se napravi kanister filter da ne kupujem trebao bi mi za dva akvarijuma a da stoji ispod police?
drugi bi bi dimenzija duzina 40 visina 30 i sirina 30....
-policu bih imace na dva nivoa...u gornjem bi bili akvarijumi dok u donjem terarijumi za palicnjake,milipede,puzeve.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nasao sam policu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije police odredjujes onako kako ti odgovara odnosno uklapas je u dimenziju akvarijuma. Izmedju prvog i drugog sprata pravis rastojanje onoliko koliko smatras da ti je dovoljno. Samo ti znas koje ces osvetljenje staviti i na koji nacin ti odgovara da guras ruku u akvarijum i koliko ti prostora treba. Ne mogu ti ja reci uradi tako i tako ako tebi taj nacin mozda ne odgovara. Svako ima neki svoj princip po pitanju toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to da visina sprata ce biti 50...oswetljenje jos razmisljam...
ajel znas koje ciklide mogu ra ubacim?
i neeki kanister kako da naprawim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda par nekih apistograma, par ramireza ili mozda par kribenzisa. Ljubitelj sam tih riba pa ih zato i predlazem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bi ipak da ima vise ribau tom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je to malo litara za vise riba.
Mozda da odustanes od ciklida,ili napravis veci akvarijum.
Razmak izmedju polica racunaj koliko ti mesta treba da gurnes ruku i sto rece Bojan ,zavisi koje svetlo ces.Vodi racuna,mene majstor zeznuo jer mi je okratio policu i sad imam ogroman problem oko rasvete.Umesto da je 60 cm,on je stavio 40 iako mu je receno,pa ti vidi u kom sam problemu.

Moja polica je pravljena od metalnih kutija 3x3 a ploce su univer obican,iseces bilo gde gde seku po meri.Izgleda dosta pristojno, ja nemam zatvorene delove, na sva tri nivoa su akvarijumi.Bitno je da taj ko ti bude vario dobro uradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes policu da napravis na bise spratobaposto bih kreno sa prvim ak50a dpugi 35 a treci 25 to je super stalaza a visina je 40cm ako su ak 30pa sve ide po 10cm.visina od svakog sprata zbog neonke...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da bi ovaj akv od 60 duzine bio dovoljan za jedno 3-4 para kribenzisa?
dali ce se tici medjusono?
nasao sam danaspolicu kakvu hocu i dimenzije...
jedino me muci filtracija vode....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm,u taj akvarijum duzine 60cm mozes smestiti tanganyka skoljkase (multifasciatuse,brevisa,ocellatuse,...) i lepo ce se uklopiti u akvarijum sobzirom da ima preko 50l....

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko bih mogao multifasciatusa u moj akvarijum?
i jel imam neka kucna varijanta kanister filtera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

multia bi mogao 10 komada,ima neka DIY varijanta kanistera potrazi na forumu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima DIY varijanta kanister filter ali ti je ja nebi preporucio, iz zrazloga sto nikad nemozes da osiguras spojeve kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja sam trazio al nemogu da nadjem.....
jedno tri muzjaka i zenke da ubacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kazemm ti mozes 10 kom,pa ti izaberi polove koje hoces Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 100*40*40 + polica Vladimir95 Ponuda 2 Ned Mar 05, 2023 12:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License