Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aq 120l predstavljanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stavi ih u to jezerce bolje u jezerce nego u toplovodni akvarijum.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2011 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš za jezerce da napraviš kanister filter, kao što rade akvaristi, i da staviš grejač, pa podesi temperaturu koje je potrebna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam strasnu ideju , a resnicko jezero je puno trave za njih.a filter ce biti pumpa za fontanu i dve vece saksije koje ce da prave filter kroz pesak i sljunak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi sintetičku vatu, nije skupa, a odlično filtrira, i lako se ispira.
Uzmi kanalizacionu cev fi150 ili fi200, dužine bar metar, naguraj u nju sintetičke vate, i napravi na jednom kraju ulaz, a na drugom izlaz, i potapajuću pumpu u nju, ili ako nije potapajuća, onda na izlaznu cev od filtera je montiraj. Imaš i skicu toga u pdf-u DIY-jednokomorni kanister filter, koja Ti može orijentaciono pomoći.

Al' uzmi neku mrcinu od potapajuće pumpe, bar 5.000 lit/h. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o da imam takvu koja mi je sluzila u fontani proslo leto. dupli izlaz za prskalicu i potocic i jos sto-sta. znam da sam za nju dao oko 5000 dinara. uh, jos boli, ali eto, isplatice se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I onda lepo zasadiš u jezercetu Hygrophila corymbosa, koja će da raste i u vodi, i iznad vode, i dodatno će da filtrira biološki vodu u jezercetu, a pošto brzo raste i nije zahtevna, biće i hrane za japanke. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo resenja! bice to fino jezerce i za njih i za rostiljanje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako zelis da ti ribice u jezercetu prezive zimu onda jezerce kopaj do dubine oko 130-150 cm i nema brige jer je uvek u jezercetu te dubine voda ima temperaturu +4, i da pewko zime kada se uhvati leda na povrsini ti izbrusi koju rupu, kod gradnje jezerceta je vise vaznija dubina nego velicina , mozes da uzmes napravis jezerce kao tu kocku 1,5x1,5x1,3m d x s x
dubina .... Smilei miran si
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1,5x1,5m za 6 riba koje rastu 1m? Grejac u jezeru napolju?
Drzanje i uzgajanje koi-ja je citava nauka, ne bi mu trebalo pristupati tako olako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, zašto misliš da ne može grejač u jezeru napolju?
Ne bi taj grejač služio da se greje voda zimi, kada je razlika temperatura više od 15 stepeni, već da kompenzuje temperaturne razlike u proleće i leti, npr. kada noću naglo padne temperatura, što zna da se dešava u našim krajevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 08, 2011 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ponovo u igri. japanke i koi sarane zamenio sa blagim vrstama ,neonkama , barbusima,moli,gupi,tetre,tetrazone,koridorasi,anci.sada to izgleda ovako.....komentarisite....svaka kritika ili savet bice dobronamerno shvaceni....hvala!!!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 09, 2012 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i posle godinu dana....
Image
Image
Image
Image


Poslednji izmenio patus dana Pon Apr 09, 2012 11:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
W.T.F.
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 137
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam siguran da ce barbusi, zebrice, trihogasteri, gupike i ksifo moci ici zajedno. barbusi su jedni od agresivnijih biljaka pogotovu kad pocnu da se mreste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

W.T.F. ::
nisam siguran da ce barbusi, zebrice, trihogasteri, gupike i ksifo moci ici zajedno. barbusi su jedni od agresivnijih biljaka pogotovu kad pocnu da se mreste...

W.T.F. Mislim da su barbusi ribe a ne biljke Laughing znam da je greska salim se naravno Wink
I ja mislim da je ovo previse vrsta riba u jednom akvariumu i cudi me kako su neonke toliko dugo ostale citave pored Barbisa, ali vidim da jesu ti si izgleda izuzetak, mora da im dajes neki ljubavni napitak pa se svi vole Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
W.T.F.
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 137
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xaxaxaxaxa moja greska mislim jedno pisem drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 120l Crniradovan Akvarijumi 14 Sub Mar 09, 2019 10:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za 120l aed Filteri i pumpe 2 Pet Sep 22, 2017 8:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predstavljanje AleksandarTesovic Upoznavanje 1 Sre Sep 14, 2016 4:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predstavljanje mishoni Upoznavanje 1 Sub Jan 09, 2016 1:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License