Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crevni parazit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ssrki, i kod mene povremeno dve blek moli imaju končast izmet a ponašaju se sasvim normalno. Ne brini ništa. To zna da se javi kad im daš neku novu hranu ili ako neko vreme nisu jele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 4:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, hvala ti. Od hrane im dajem listice, dafniju, nesto proteinsko na bazi dzigerice i nesto sa karotinom i proteinima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci im malo spiruline ili nesto drugo biljnog porekla i smanji proteine. To mogze da bude svasta a moze da bude samo poremecaj varenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo posto sam primetio da mi se jedna guppy zenka ponasa cudno vec 2-3 dana, odbija da jede i osamljuje se, sva je usporena a i jutros primetih beli koncasti izmet, recite mi posto je sa ostalim ribicama u karantinu da li nju naknadno treba da izdvojim?

Posto u Cacku nigde nisam nasao Metronidazol (orvagil) da li postoji neki drugi lek? Ovde su mi svuda rekli da se to leti Bactopurom ali nisam nesto hteo da experimentisem dok ne pitam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim da potvrdite da li sam dobro svatio kroz temu . Kupio sam orvagil 400 mg . Stavio sam tabletu ipo na akvarijum od 60 l vode . Sada to ponavljam još četiri dana stim što menjam svaki dan po trećinu vode . Posle tih pet dana pravim pauzu 2 do 3 dana . Posle pauze ponovim tretman od pet dana sa sa svakodnevnim menjanjem vode .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MAXA ::
Ubaci im malo spiruline ili nesto drugo biljnog porekla i smanji proteine. To mogze da bude svasta a moze da bude samo poremecaj varenja.

spirulina iz zoo shopova? Tako se bas zove?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Drustvo posto sam primetio da mi se jedna guppy zenka ponasa cudno vec 2-3 dana, odbija da jede i osamljuje se, sva je usporena a i jutros primetih beli koncasti izmet, recite mi posto je sa ostalim ribicama u karantinu da li nju naknadno treba da izdvojim?

Posto u Cacku nigde nisam nasao Metronidazol (orvagil) da li postoji neki drugi lek? Ovde su mi svuda rekli da se to leti Bactopurom ali nisam nesto hteo da experimentisem dok ne pitam


Orvagil se kupuje u apotekama to je lek za ljudsku upotrebu. Ima ga svaka apoteka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

metronidazol - orvagil se kupuje u apoteci?
Da li nesto moze da pomogne fmc?
Kako se radi tretman sa paprikom jer ribice jedu? Prvo bih ovo probao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spaska
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 35
Lokacija: Vladicin Han

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima... Meni je jasno ovo sa lekovima ali neznam da li da odma probam sa tim posto ribice jedu, ne ceskaju se, imaju duge izmate ali su braonkasti jedino su mrsave pa sam mislio da prvo probam sa crvenom paprikom.
Da li Neko moye malo detaljno to opisati u kojim kolicinama, kako i kad??? Hvala unapred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je meni poznato slatka crvena aleva paprika se dodaje u DIY hranu radi bolje obojenosti riba crvenom bojom. U borbi sa crevnim parazitima nema nikakvu ulogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spaska
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 35
Lokacija: Vladicin Han

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poozzz...
Sta se podrazumeva pod koncastim izmetom, koja duzina??
Ja od kad cuvam ribice one imaju isti izmet 2-3-4 cm, retko kad vise, nikad nije bio beli pa ni sad, ali su se sad osusile u stomaku.... Zbunjen sam, pomaziteeeee....
Posto sam poceo sa terapijom neznam da li boluju od crevnih parazita???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikson
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2011
Poruke: 20
Lokacija: Kos.Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2011 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heh,jedna od platime non stop ima beli koncast izmet vec 2 nedelje a mozda i vise,osim toga ne primecujem neke druge simptome...Interesuje me koliko ribica moze da zivi sa ovim parazitima ako ih stvarno ima....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2011 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Precizan odgovor na to pitanje neces dobiti jer postoji dosta faktora koji taj period cine fleksibilnim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je stara tema, ali ja sada lecim ribe orvagilom i zanima me kolika treba da bude temperatura vode?
Vidim da negde pise da treba 28C, ali ne znam da li je to sigurno?


Poslednji izmenio Thageriona dana Sre Jun 20, 2012 2:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Parazit...? Wistler94 Bolest 5 Ned Okt 21, 2018 2:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit ili nesto drugo? Angelared Bolest 3 Pon Jan 23, 2017 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Parazit ili nesto drugo? Lenji Lisac Ostali Stanovnici 2 Pon Feb 22, 2016 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit Maxy xD Bolest 12 Uto Nov 25, 2014 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar-crevni paraziti Nensi Bolest 9 Čet Avg 29, 2013 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License