Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd par ideja ako moze.Skalar je u akvarijumu od 70L sa nekih 5-6 zlatnih ribica.Generalno nema problema,ali povremeno ima obicaj da kad ga "uhvate bubice" skoci na njih i kao da ih grizne.To ne deluje kao da zeli da ih povredi jer sam siguran da moze mnogo agresivnije,ali sam primetio da na zlatnim ribicama krljust ima belu boju na odredjenim mestima.Nisu tacke,vec kako da kazem,krljust oblika lista dimenzija npr 2mmx2mm ima belu boju i razlikuje se bojom od susednih krljusti.Nadam se da me razumete.
Ne znam da li je to od skalara kad ih "gricne" ili kad im bacam spirulinu i algar ima obicaj da skoci na njih i da ih bocne brkovima,a mozda i neka bolest ? O.o
Anyway,kako je skalar sam,ideja je bila da se ubaci jos jedan u nadi da ce oni da se "mlate" i da ostave ostale ribice na miru,pa ako to ne uspe da ih dam oba na "usvajanje",ili da preskocim taj korak i da ga dam odmah nekome.
Sta vi mislite??
Da dodam,u aq je bio jos jedan skalar koji je nedavno uginuo,ali koji je od dana kupovine odbijao da jede i samo vegetirao po akvarijumu.Njegovo uginuce se manje vise poklapa sa vremenom kada je ovaj drugi postao "agresivan".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke tokom zivotra menjaju dosta boja npr. jedna moja bela sad je potpuno narandzasta.Ne brini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne,ne razumemo se.Uzmimo npr par teleskopa koje imam.Oni su crni i tacno se vide bele "fleke" po telu koje kao da lice ne ogrebotine.Stalno se pojavljuju i gube.Kupili smo kaliko juce i bila je ok,onda je skalar skocio na nju i tacno se posle vidi na tom mestu gde je gricnuo kao da krljust izgrebana/oguljena,mozda cak i pokidana.
Voleo bih da je to sto ti kazes,ali sumljam.Probacu da slikam,ali je vrlo tesko jer su fleke male,a imam samo mobilni,videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje da ga poklonis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Bolje da ga poklonis

Cenis da ne vredi pokusavati sa jos jednim u nadi da ga smiri?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bice ti jos gore.oni ce se stalno tuci (ako pogodis da upis muzjaka).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da kupis jos jednog skalara,mozda mu fali drustvo,po mogucstvu ako bi mogla da kupis zenku skalara.A kojom hranom hranis ribice.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovog skalara kojeg imam sam 99% sigurna da je zenka,evo slike:
Image
Da li u tom slucaju da trazim muzjaka ili ipak zenku?

Sto se hrane tice dajem im Sera Gold,Tetra Diskus i Tetra Min.Stavljala sam i onu dzigericu u kutijicama ali je mnogo zagadjivalo akvarijum pa smo je izbacili.I da,ume i spirulinu da ljusti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Volela bih da neko,bilo ko napise KAKO pobogu razlikujete pol skalara?

Ja sam pitala u 15 pet shopova, i mnoge odgajivace,i niko ziv ne zna.Neki odmah kazu da ne treba ni pokusavati jer se omasi,pa je kod kupovine skalara najbolje kupiti 6,7 komada, pa ce se odvojiti par.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

yasnav2 ::
Volela bih da neko,bilo ko napise KAKO pobogu razlikujete pol skalara?

Ja sam pitala u 15 pet shopova, i mnoge odgajivace,i niko ziv ne zna.Neki odmah kazu da ne treba ni pokusavati jer se omasi,pa je kod kupovine skalara najbolje kupiti 6,7 komada, pa ce se odvojiti par.


Vidi ovde,mozda pomogne
http://www.akvarijum.org/forum.....%20skalara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to jeste,ali to istureno celo nemaju dok su mali,tek kad odrastu moze po tome da se razlikuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

yasnav2 ::
Pa to jeste,ali to istureno celo nemaju dok su mali,tek kad odrastu moze po tome da se razlikuje.


Naravno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok su mali nema sanse da se razlikuju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pustite to sad Smile dal' da kupujem jos jednog il' da ga dajem na usvajanje,pitanje je sad...
vlada71,pitao si za hranu,jel ok ono sto im dajem ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice hrane sve je super osim te djigerice,dobro je sto si je iskljucila.Ostajem pri tome da kupis jos jednog skalara.Siguran sam da ce da se smiri.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License