Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa zelenom koncastom algom! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio na tvoju konstataciju el stupido nego na prethodne komentare,cisto da se polemika oko alge nastavi u pravcu kladifore ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da cladophora.
Divota.
Primi moje sučešće.
Ništa je ne jede. Ništa je ne uništava što ne bi uništilo ostale biljke.
Mahovinu i ricciju zaraženu cladophorom slobodno baci.
Cladfophora se skuplja uglavnom po dnu, ako je jače svetlo množi se kao luda.
A za ostalo probaj ovo:
Smanji svetlo na trećinu. Onda uzmeš lepo onu ćetku za pranje flaša pa je lepo svaki dan vrtiš u krug i vrhom procinculiraš po celom dnu. Povremeno skineš napast sa četke. Onda lepo usisaš crevom gornji sloj šljunka jer je sva polepljena po njemu pa naspeš novi, sterilni.
Sutra opet.
Kad ti dosadi ovaj sport, rasformiraš akvarijum, staklo i svu opremu opereš varikinom (osim riba) novo bilje i super...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slika pa mi recite da li je zelena koncasta ili cladophora?


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2011 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cladophora 100%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maler Sad
Znaci moram da rasformiram sve...................... A tek sto su mi kribovi bacili ikru, a cini mi se i koridorasi posto ima nekih jajasca po staklu.urlanje
Da li postoji neki nacin/metoda da se biljke ociste od ove alge jer neke nemam u drugom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

japamija ::
Maler Sad
Znaci moram da rasformiram sve...................... A tek sto su mi kribovi bacili ikru, a cini mi se i koridorasi posto ima nekih jajasca po staklu.urlanje
Da li postoji neki nacin/metoda da se biljke ociste od ove alge jer neke nemam u drugom akvarijumu?


a vadi travu ocisti, pojacaj svetlo i vrati travu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

japamija ::
Maler Sad
Znaci moram da rasformiram sve...................... A tek sto su mi kribovi bacili ikru, a cini mi se i koridorasi posto ima nekih jajasca po staklu.urlanje
Da li postoji neki nacin/metoda da se biljke ociste od ove alge jer neke nemam u drugom akvarijumu?


Koliko dugo imaš tu algu?
Jesi koristio/prestao CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam iskustva sa ovom algom (i ne daj Boze da imam), ali sam procitao da je uzrok pojavljivanja ove alge niska koncentracija co2 i hranljivih materija u vodi. Jako je teska za uklanjanje ali mozes pokusati pojacanim unosenjem co2 i pravilnim doziranjem mikro i makroelemenata. Pojacaj cirkulaciju vode kroz ceo akvarijum. Za to vreme rucno odstranjuj tu algu. Ni jedna ribica je ne jede tako da to ne moras ni pokusavati. Ako imas vremena poigraj se malo sa tom algom, i onako nemas sta vise da izgubis. Doduse trebace ti meseci da ustanovis da li ima napretka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam na nekoliko mesta da se preporucuje tretman hidrogenom (H2O2), u sadejstvu sa rucnim uklanjanjem cetkicom za zube i slicnim pomagalima. Mozda i to vredi pokusati. I naravno, puno strpljenja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

geronimo ::
Procitao sam na nekoliko mesta da se preporucuje tretman hidrogenom (H2O2), u sadejstvu sa rucnim uklanjanjem cetkicom za zube i slicnim pomagalima. Mozda i to vredi pokusati. I naravno, puno strpljenja...


Tacno tako. Citam komentare tipa: "Ne daj boze da imam iskustva sa njom." i pitam se, da li je normalno da tako tretiramo deo eko sistema, koji je u nekom obliku neizbezan. Hocu da kazem da svaki akvarijum ima i neku vrstu algi. Sustina je da im iz estetskih razloga ne damo da se otmu kontroli. Pa nismo mi profesionalci, a i da jesmo opet bi bilo algi.
Ja kladoforu unesoh sa nekom mahovinom kupljenom u pet shopu (da ne reklamiram kojem) i tek skoro sam je uopste primetio. Ima je tu i tamo po dnu i kad nesto drugo cackam ja lepo sve sto vidim rukom povadim napolje. Cinjenica je da je to komplikovano kada se upetlja u neko osetljivo bilje, ali strpljenje je majka akvaristike.
Smanjio sam period osvetljenja, smanjio prihranu, a treba da sibnem dupli CO2. Do duse u DIY varijanti, ali nema se za bocu, pa eto...

Na kraju krajeva, kladofora se prodaje po pet shopovima u obliku onih loptica, pa mozes da pocnes da je skupljas u loptice i nudis zainteresovanima. Very Happy
Malo da se nasalim. Sve u svemu nije smak sveta. Kontrolisi koliko mozes, a ako bas ne uspes, znas sta ti je ciniti.
Smanji foto period, smanji prihranu, pojacaj CO2, ubaci brzorastuce biljke, kidaj je koliko i kada mozes, pa cemo videti.
Samo strpljivo. Bravo

P.S. Ne ocekuj da ces resiti problem preko noci. Kada kazem strpljenje mislim na mesec dva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2011 5:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heh ne mogu da verujem sta sam upravo procitao na jednom forumu. Lik ubacio punoglavce u akvarijum koji je bio prepun koncaste alge, kaze da su je slistili za dva dana! Eto mozes to probati i za cladophoru ako nadjes punoglavce. Mada ja to ne bih dugo zadrzavao u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2011 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To moze da bude kobno po ceo akvarijum. Ubacivati bilo sta iz "divljine". Dosta je patogena u igri, ko zna sta sve vuku ti punoglavci sa sobom. A da je originalna ideja ,to svakako. I mislim da bi pojeli oni algu. Ali.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam Sera algovec i pokusacu sa njim da je se otarasim, juce sam sipao prvu dozu, easy carbo nisam mogao da nadjem, bio sam do akvarijum centra receno mi je da imaju problema sa uvozom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

'Ajde za koji dan obavesti kako napreduje terapija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se na 3 uzastopna komentara, javicu naravno nadam se da ce mi biti od koristi taj algovec!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License