Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plavi Ksifo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelim da znam sve o ribici Plavi Ksifo.Kako se mreste,koliko dugo zive ....itd.
Za sada u akvarijumu imam jednu plavu, ali ne znam da li je to zenka ili muzjak.... Ako je zenka molim vas da mi kazete gde mogu kupiti muzjaka,a ako je muzjak gde mogu kupiti zenku.Ovu plavu sam kupio kad i akvarijum pre 6 meseci. Od tada nigde nisam mogao da nadjem tu ribicu. Obicno kupujem u prodavnici AQUA TC Piramida na Novom Beogradu. svaki put kad dodjem nemamo nista tek sledece nedelje i tako pola godine . Bio sam i u onom PET CENTRU..... koji tvrde da imaju preko 100 vrsta riba ali kada sam pitao za ribicu plavi ksifo nema je vise. Poludeo sam i sad vise ne znam gde da trazim.... ako biste mi rekli bio bih vam veoma zahvalan.


Evo to je taj Ksifo ...samo mi recite da li je muzjak ili zenka!!!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 2:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da je ženka, al' sačekaj još nečije mišljenje.

A gde može da se kupi... stvarno ne znam. Vrlo je verovatno da je neko na forumu ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka.Kod ksifoa muzjaci imaju "sablju" odnosno mnooogo duzi rep od zenki.Ja imam par, dobila sam od clana Brzi,pa pokusaj da saznas gde je on nabavio,mozda moze da pomogne...
Inace ksifo je zivorotka,mreste se na oko mesec dana ,ukucaj u pretrazi pa nadji, postoji tema o ksifoima gde su mnoge informacije date.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci 100% ste sigurni da je ovo zenka??? Nije da vam ne verujem samo bi mi koristilo da znam da trazim muzjaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako budeš uzimao, uzmi još jednu ženku i mužjaka da taj mužjak ne bi previše dosađivao jednoj ženki, što može biti stresno za nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...hvala na savetu...i jos nesto koliki akvarijum bi trebao za mrest ksifa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu i u manjim dok su mali,al porastu oko 15 cm,tako da bi trebao pedesetak litara,ali moze i manje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos nesto samo.....sta sve od opreme treba akvarijumu za mrest ksifa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejač, pumpa i filter. Smile

Moj savet ti je da uzmeš grejaš i sunđer filter koji će ujedno da vrši i aeraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci za mest.... 2 zenke 1 muzjak, akvarijum 35l (skoro kupujem novi pa cu da koristim ovaj za mrest) grejac ,sundjer filter i jos nesto vazno da li treba da zasadjujem biljku....zbog ikre ili zivorotke malde odmah donose na svet???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živorotke donose žive mladunce na svet.
Što se biljaka tiče, možda bi bilo dobro da imaš malo pistije, drezge, riccije ili neke druge plutajuće biljke među koje bi mogle da se sakriju tek rođene ribice da ih ne bi roditelji pojeli. Naravno, roditelje vraćaš u stari akvarijum čim se završi proces "rađanja".

Imaš dosta tema o razmnožavanju živorotki, tako da protrči kroz to i biće ti sve kristalno jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala bojane!!!! Smile Smile Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Ako budeš uzimao, uzmi još jednu ženku i mužjaka da taj mužjak ne bi previše dosađivao jednoj ženki, što može biti stresno za nju.
A da se ta 2 muzjaka nece poubijati oko zenke????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja 2?Ovo na slici je zenka.Kupis jos jednu zenku i muzjaka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaa sory zeznuo sam se malo sam umoran pa ne vidim sta pisem razumeo sam xDDDD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi deo od juwel hranilice zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 7 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License