Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Metal halogena rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko koristi metal halogenu rasvetu za akvarijum i kakva su iskustva? Imam metal halogeni reflektor sa G8.5 grlom i Osram Powerball sijalicom 70w/830 pa me interesuje na kojoj razdaljini treba da stoji reflektor pošto ta sijalica u radu ima 300 stepeni!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas puno primera o MH osvetlenju,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 5 dana korišćenja metal halogene rasvete biljke su počele naglo da bujaju, koristim osram powerball 70/830 i mogu vam reći da je extra!! U planu je još jedan reflektor 70/942, e to će biti stvarno dobro!! Ranije sam imao fluo rasvetu, približno iste snage ali ovo je neuporedivo!! Ostalo je još 4x18 W T8 gro lux ali i to ću da promenim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanjaask zanima me na kolikoj razdaljini treba da stoji reflektor hteo bih da zamenim mojih 6x18w neonki sa jednim reflektorom Smile jacine 150w 8000k ,jel isto sme u haubu akvarijuma ili ?akvarijum je 164l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otprilike ovako
http://www.akvarijum.org/forum.....ru%9Eenje, inače ovaj akvarijum je danas prava džungla sa 2x70W/830 metal halogene a sa 8000k verotno bi izlazile biljke iz akvarijuma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Otprilike ovako
http://www.akvarijum.org/forum.....ru%9Eenje, inače ovaj akvarijum je danas prava džungla sa 2x70W/830 metal halogene a sa 8000k verotno bi izlazile biljke iz akvarijuma!

Upravo to sam pitao i jos ness jel smem da ubacim pod haubu sta mislis da ne pukne ono staklo (sto pokriva) ? I jel greje mnogo xaxa ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Metahalogena sijalica stvara temperaturu od oko 300 stepeni i nikako nije poželjno da radi u haubi, ovako odmaknuta na nekih 50 cm daje naj bolju svetlost, što zavisi i od oblika i kvaliteta reflektora, ali ovako odmaknuta apsolutno ne utiče na temperaturu vode u akvarijumu i bezbedna je 100%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Metahalogena sijalica stvara temperaturu od oko 300 stepeni i nikako nije poželjno da radi u haubi, ovako odmaknuta na nekih 50 cm daje naj bolju svetlost, što zavisi i od oblika i kvaliteta reflektora, ali ovako odmaknuta apsolutno ne utiče na temperaturu vode u akvarijumu i bezbedna je 100%

Pa nisam u mogucnosti da ga odmaknem posto je akvarijum u dnevnoj sobi ruzno je da kacim reflektore po plafonu ,znas vec jel moze nekako da se okaci unutar ali pod kosinom ili kako vec ima li neki nacin ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako reflektor približiš na 3 cm od stakla, pući će staklo 100% ako ti to nešto znači a ako je u haubi podizaće temp. vode dok radi pa ćeš imati velike dnevne oscilacije.. Sve zavisi šta ti hoćeš....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Ako reflektor približiš na 3 cm od stakla, pući će staklo 100% ako ti to nešto znači a ako je u haubi podizaće temp. vode dok radi pa ćeš imati velike dnevne oscilacije.. Sve zavisi šta ti hoćeš....

uh uh nije na 3 al na 7cm jeste Razz znaci niss od ovog po meni extra resenja Sad ,a i te promene temparature nece biti dobre Sad po ribice i biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može u haubu, ali samo kada se obezbedi hlađenje ventilatorom. i tada je reflektor iznad haube, tj. izlazi iz haube, tako da je površina zaštitnog stakla akvarijuma u ravni sa gornjom stranicom haube, a reflektor je ceo iznad haube, i obavezno mora da ima ventilaciju, tj. ventilator koji izduvava vazduh iz reflektora. Takođe, minimalna preporučena razdaljina sijalice od površine vode je 30 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne preporučujem na 7 cm, posebno ako je u haubi, ali ako je otvoren prostor između reflektora i stakla... pa može ali nije dobro!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne pisem dva odgovora Smile hvala obojici bolje da pitam nego da se prevarim pa da pobijem ribice i sve ostalo ,probacu nekako nesto da nabudzim ali da to lici na nessto posto mi cale nece dati da pravim neke gluposti Razz ,hvala jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License