Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 20 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam skoro akvarijum od 20 litara, atman pumpu A2500 i neki sunđerasti filter, ali su mi pojedini ljudi koji već imaju akvarijum rekli da taj sunđer zamenim i da kupim neki drugi, bolji. Zanimaju me prvi koraci, znači od pranja i postavljanja akvarijuma do ubacivanja ribica.
imam, neki dvorac i neke kamenčiće i još neke sitnice, ali biljke nemam, pa mi ako može neko neka mi napiše nešto o tom početku, pa ću mu ja postaviti neko pitanje i nadam se da ću tako uspeti.
Totalni sam početnik, ali čitam svašta po internetu i raspitujem se i želim da naučim.
Pišite slobodno, i hvala svima unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 5:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro dosao na forum.
Najbitnije ti je od svega u pocetku da dobro cikliras akvarijum (koristi pretragu na forumu,ima dosta tema o tome koje ce ti svakako biti od velike koristi) .
Bilo bi dobro da nam predstavis svoj akvarijum,koje su dimenzije,koje bi osvetljenje koristio (ono ti je neophodno za biljke).
P.S. Dvorac i ostale dzidza bidze bacaj iz akvarijuma Smile sto prirodnije to lepse Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temu sam ti prebacio u Akvarijumi.
Ako nisi nista dosad procitao na forumu, predlozicu ti par tema da procitas kako bi imao neko osnovno znanje i kako bi znao neke osnovne pojmove u akvaristici.

- Za pocetnike
- Cikliranje akvarijuma
- Mesto za akvarijum
- Odrzavanje akvarijuma

Za pocetak dovoljno .... Dobrodosao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno druže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislite da je ovo mali akvarijum ribice? dimenzije su mu 35 x 24 x 24, dajte neki predlog ili sliku nekog sličnog akvarijuma koji je neko od članova foruma napravio, čisto da imam na osnovu čega da se vodim kad uređujem svoj akvarijum.
Pozdrav i hvala svima unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1403.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam sad jedno pitanje prosto ali možda i pomalo glupo, jel mogu ja da ne držim nijednu biljku u akvarijumu i da imam samo neke ribice koje nisu mnogo zahtevne, pa kasnije kad se stvore uslovi i kad kupim veći akvarijum onda uzmem i biljke a i druge ribice, ovo pitam zbog toga, što nigde u blizini nemam da kupim biljke, tj ne idem često u neki bliži grad gde bih mogao da kupim.
Pozdrav i hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i to. Pogledaj npr setup za Tanganyiku ( africki ciklidi ) ali je akvarijum mali za njih ( doduse, ima nas raznih ).
Vecina ribica koje su na nasem trzistu jesu zapravo ribe koje zahtevaju biljke u akvarijumu jer im iste obezbedjuju zaklon i mir od raznih situacija.

Popuni profil tj lokaciju !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zanima me još nešto, jel smem ja naknadno da ubacujem još neke kamenčiće i billjke u akvarijum, ako su ribice već u akvarijumu, kako ide ta procedura, jel ima neki link o tome, kao i šta da radim sa filter sunđerom, na koliko vremena se on menja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da možeš, ali moraš da dezinfikuješ sve, (naravno osim biljaka), oprati u česmovači, kamenje prokuvati itd. A što se tiče filter sunđera, on se pere isključivo u akvarijumskoj vodi, (nikako u česmovači), prilikom zamene vode, iskoristi deo za pranje filter mase, tako ćeš sačuvati pozitivne bakterije . Pozzz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uskoro ću postaviti sliku akvarijum, samo sa peskom i kamenčićima, a posle toga ću posaditi biljke, dajte mi neki predlog odakle mogu da kupim biljke i to da bude slanje preko pošte, gledao sam nešto na limundo, ali vrlo je mala ponuda, inače ovde u blizini od 80 km nema nigde prodavnicu sa ribicama, doduše ima prodavnica sa ribicama ali nema biljaka na prodaju.
Pozdrav i hvala unapred.

e imam još jedan problem, imam jedan veliki kamen, i nemam gde da ga stavim da ga skuvam, ne može ni u jedan lonac da stane, jedino u kazan ali gde to sad da vadim i da nalazim, pa pitam jel mogu da ga držim malo u vreloj vodi i da ga ispiram nekoliko puta i tako kad se osuši da ga postavim u akvarijum, dobar je kamen, baš je neobičnog oblika.
Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je težak taj kamen?
Možeš li da ga uslikaš, kako bi ljudi videli o kakvom kamenu se radi, jer nije svo kamenje preporučljivo za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pokušavam ali nikako ne uspevam da smanjim sliku da bude manja od 200kb,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi na najmanju rezoluciju, tako će slika biti ispod 200kb, ili kompresuj sliku preko kompa. Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html


http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License